Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

USA: Odwaga czy głupota?

USA: Odwaga czy głupota?

Money.pl / 2008-04-08 17:10
Komentarze do wiadomości: USA: Odwaga czy głupota?.
Wyświetlaj:
modliszka / 2008-04-08 22:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobrywieczór,
międlenia ciąg dalszy. Wyniki nie najlepsze a spadki symboliczne. Wystarczy jedna iskra z dobrymi danymi a rozpocznie się wspinaczka po ścianie strachu.

I dobranoc :-)

Coś do podusi ze szczególną dedykacją dla nieugiętego Kena :-))))

http://pl.youtube.com/watch?v=c9j_RZDqYc4
PedroGonzalez / 2008-04-08 22:12 / Uznany Gracz Giełdowy
mysle,ze jutro sie rozstrzygnie...zblizyli sie do dolnej lini "malego kanalu" :) wciaz pelzaja tuz nad czarna chmura, ktora jest mocnym wsparciem i ja muskaja pietami :)

Moim zdaniem jutro moze sie srpawa rozstrzygnac...zobaczymy :)

http://dj.olo.com.pl/dj-sroda-prawdy.jpg

dobrej nocy wszystkim :)
Moskit / 2008-04-08 22:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zanim zasniesz napisz co obstawiasz, na wróżkę.... jak czujesz....
PedroGonzalez / 2008-04-08 22:25 / Uznany Gracz Giełdowy
chiny w nocy zielono...usd/jpy dzielnie trzyma glowe w gorze...poziom kluczowy 102.95...rano sie okaze co w nocy zolci ludzie zmajstrowali :-)
modliszka / 2008-04-08 22:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Będą tak trzymac rynek co najmiej z tydzień, może półtora ...do wyników banków....tak oczekuję decydującego momentu....
max303 / 2008-04-08 21:50 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
2008-04-08 21:02:07 | *.*.*.* | PedroGonzalez [ Uznany Gracz Giełdowy ]
Re: USA: Odwaga czy głupota? [3]
Ty..Max...czy mi sie zdaje czy nasze smichy hichy ktos usnula ? :-) przed chwila jeszcze
bylo :) i wypowiedz kwasa tez ktos zmoderowal :-)) wlasnie sie Kenobi zdemaskowal :-)

http://tinyurl.com/2vpsb

o tym pisałeś?
max303 / 2008-04-08 21:58 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
http://tinyurl.com/2vpsbj

poprawny link(:-)
PedroGonzalez / 2008-04-08 21:57 / Uznany Gracz Giełdowy
pisales, ze do lazienki siusiu poszedles zeby fotela nie poplamic :)) to zniknelo ;-))
amigo2 / 2008-04-08 21:41 / Regulamin forum!
Kulczyk Investment House inwestuje w Dubaju

Do coraz szybciej powiększającego się grona europejskich firm inwestujących w Dubaju dołączy grupa Kulczyk Investment House. Celem inwestycji jest wybudowanie 5 biurowców w uważanej za najbardziej opłacalną lokalizację, dzielnicy Jumairah Lake Towers. W realizacji projektu weźmie udział jedna z arabskich firm związanych z nieruchomościami – Al Fajer Properties. Jak mówi członek zarządu Kulczyk Investment House, Manoj Narender Madnani, to posunięcie jest początkiem realizacji strategii zakładającej rozszerzanie działalności grupy na rynkach międzynarodowych.

Według analityków, nieruchomości w Dubaju to niezwykle trafny przedmiot inwestycji. Elaine Rossall, kierownik działu badań i doradztwa w zakresie powierzchni biznesowych Cushman&Wakefield w wypowiedzi dla „Rzeczypospolitej” twierdzi, że Dubaj jest na pierwszym miejscu jeżeli chodzi o wzrost cen wynajmu, w ciągu roku średnia wysokość czynszów wzrosła o 68%. Liczba nie wynajętych jeszcze biur w Dubaju to około 1 % wszystkich nieruchomości biznesowych, dlatego tak bardzo opłacalne są inwestycje w budowę kolejnych obiektów, zwłaszcza, że zainteresowanie tym rejonem z roku na rok zdecydowanie wzrasta.


Inwestycje w nieruchomości w Dubaju więcej info na www.damac.pl
Kenobi / 2008-04-08 21:58 / Uznany malkontent giełdowy
Zaraz spadną ceny ropy i boom się skończy...
needle / 2008-04-08 21:49 / Bez rangi
daj spokój i się nie wygłupiaj...
...nikt tego poważnie nie bierze...
pisz o BYTOMIU
Moskit / 2008-04-08 22:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
:-))))
amigo2 / 2008-04-08 22:00 / Regulamin forum!
teraz tylko SSI
garniturki przemielone
dosiorbane ,
needle / 2008-04-08 22:21 / Bez rangi
po ile SSI jest?
i jaki było historyczne mini intraday?
amigo2 / 2008-04-08 23:02 / Regulamin forum!
0.58
cos kole 0.30 jak pamietam
brydzia / 2008-04-08 21:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Inflacja w 2009 roku może się wahać od 4,2 do 8,4 proc. Jeśli ma zacząć spadać, nie obejdzie się bez ingerencji rządu.

Polscy ekonomiści są zgodni - tak gwałtowny skok inflacji, jaki prognozuje w swej projekcji OECD, nam nie grozi, jednak konieczne są działania ze strony zarówno NBP, jak i rządu w celu przeciwdziałania jej dalszemu wzrostowi - czytamy w raporcie przygotowanym przez "Rzeczpospolitą".

Eksperci OECD sugerują, że w przyszłym roku inflacja może skoczyć do 6 - 7 proc. - okresowo może się wahać w okolicach 4,2 - 8,4 proc. Ich przeświadczenie opiera się jednak na specyficznych założeniach - między innymi niższych niż obecnie stopach procentowych, niezmienionym kursie walut od III kwartału 2007 i braku większej poprawy aktywności zawodowej Polaków.
Kenobi / 2008-04-08 21:39 / Uznany malkontent giełdowy
Zamiast odblokować bariery produkcji żywności narzucone przez Unię, irichomic programy wykorzystania naszych bogactw w postaci wód geotermalnych, podziemnej prolizy węgla, zamiast uzależnienia od importu gazu itd., to będą walczyć z inflacją, przez hamowanie rozwoju gospodarczego, czyli podnoszenie stóp.
anonim_03 / 2008-04-08 21:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie przyszło Ci na przykład do głowy że "inflacja" to mocno kulawa koncepcja i słabo odzwierciedla siłę nabywczą pieniądza ? Np. w Polsce w latach 2004-2007 złotówka traciła ok. 20% siły nabywczej mieszkania rocznie. Zabawne że to się nie nazywało "inflacja" i było odbierana entuzjastycznie przez publiczność.
rotux / 2008-04-08 21:55 / Uznany Gracz Giełdowy
chcesz trochę tego grochu? ;-)
osesek / 2008-04-08 21:28 / Pan Tysiącznik
Panu Benowi Bernanke, Prezesowi Banku Centralnego USA, piosenkę Reginy Pisarek dedykuję ..

Tak, boję się Ciebie
Twoich wyznań, Twoich ust, Twoich spojrzeń
Nie wiem jak uciec od Ciebie
Jak uciec nie wiem, nie wiem, nie wiem, nie wiem, nie wiem
Wiem , wróci tęsknota, wrócą znowu dni pełne żalu
Wiem , tak będzie potem
Lecz teraz by sie wyrzec Ciebie sił mi brak.

Nie warto było z losem się droczyć
Kłamały usta, kłamały oczy.
Nie warto było ufać na nowo
Powrotom Twoim i Twoim słowom (:

Dziś zyję wspomnieniem,Twoich wyznań, Twoich ust, Twoich spojrzeń
Nie wiesz , że z Twoim imieniem
Wciąż kwiaty łączę, niebo łączę z Twoim imieniem
EDiS / 2008-04-08 22:56 / Tysiącznik na forum
Jeszcze Jan Pietrzak: "Czy te oczy mogą klamać-chiba nie"
Kenobi / 2008-04-08 21:52 / Uznany malkontent giełdowy
Mp o Forum zaczyna nam sie zamioeniać w kącik recytatorsko-piosenkarski. Brakuje jeszcze tylko Lotu nad kukułczym gniazdem...
osesek / 2008-04-08 21:58 / Pan Tysiącznik
Wiesz, ja znam tez brzydkie wyrazy (:
wuerka / 2008-04-08 21:31 / Tysiącznik na forum
Błogosławiona Regina? ...:-)))
PedroGonzalez / 2008-04-08 21:27 / Uznany Gracz Giełdowy
kiedys ktos przyrownal Czarneckiego do Karkosika...tylko co zbudowal Karkosik ? po Czarneckim chociaz wiezowce zostana :)

"Czarnecki planuje również nowe projekty deweloperskie. Jego spółka LC Corp która we Wrocławiu buduje 258- metrowy Sky Tower, ma wejść jeszcze w tym roku z podobnymi projektami wysokościowców do Warszawy i Katowic. - Być może jeden z wieżowców zaprojektuje jeden z najlepszych i najbardziej znanych architektów na świecie. Namawia mnie do tego rada nadzorcza LC Corp - mówi Leszek Czarnecki."

mowcie co chcecie...moze i gosc wyrolowal akcjonariuszy na debiucie...ale jesli teraz pojedzie dalej z tymi projektami to kurs jego spolki napewno dlugo miejsca nie zagrzeje na obecnych poziomach....
PedroGonzalez / 2008-04-08 21:32 / Uznany Gracz Giełdowy
tu zrodelko do tego wycinka bo zapomnialem wkleic:) http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,5100015.html
brydzia / 2008-04-08 21:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze niedawno dobrze myślałam o Sołowowie , teraz za żadnego z nich bym nie dała złamanego grosza

jedyny według mnie inwestor , który uzdrawia spółki i nie kombinuje to Jakubas , wyniki jego spółek są rewelacyjne ,
PedroGonzalez / 2008-04-08 21:33 / Uznany Gracz Giełdowy
mowi sie, ze w biznesie nie ma sentymentow...kase z akcji zebral..ale cos buduje...jesli wybuduje ten tower i odda do uzytku zmienisz zdanie ?
brydzia / 2008-04-08 21:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie chodzi o to , ja uważam że on zrobił ludzi na szaro , gratuluję ci zysków ale to cwaniak jakich mało

dlaczego wycenił LCC tak wysoko , dlaczego przez biuro IDM , dlaczego lewar 99 krotność i dlaczego kredyt w getinie

dla mnie ten pan nie istnieje jako inwestor , to zwykły nowobogacki , ja bym tak nie umiała oszukać ludzi , co on nie wiedział co robi
Moskit / 2008-04-08 22:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
czy oni wogóle mają jakiś sentyment do czegokolwiek,,, eeee chyba nie ..... pozdrawiam
tomtay / 2008-04-08 21:56 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
tak jest, ludki nawet nie miały szansy, zeby oddac akcje po kosztach,
bo na pierwszej sesji cena zamkniecia to 6.06zł., więc kto sypał?
Ci co kupili po 6.50??? Na pewno nie!!!
Zatem kto? Ten kto objął akcje po złotówce ...
PedroGonzalez / 2008-04-08 22:00 / Uznany Gracz Giełdowy
a pamietasz jak wierzyciele Mostostalu Zabrze dostali akcje po 1pln ?? wiekszosc poszla na kilku pierwszych sesjach notowania...kurs MSZ sie obronil bez problemu..czemu ? bo hossa jeszcze sie krecila i nikt o subprime nie mowil...ja go nie bronie ale medal ma zawsze dwie strony...
tomtay / 2008-04-08 22:06 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a pamiętasz jak w Warszawie przy placu Dzierżyńskiego (dziś Bankowy),
budowali błękitny wieżowiec 30 lat i żeby go skończyć na początku lat 90-tych
ściągnęli ekipe budowlańców z Jugosławii, którzy zamieszkali w domkach
drewnianych na przeciwko stadionu Legii - tam gdzie dziś Straż Miejska??? :)))
Moskit / 2008-04-08 22:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
I tak też może być....
PedroGonzalez / 2008-04-08 21:53 / Uznany Gracz Giełdowy
wiem...czytalem troche na sieci jak ludzie kleli na niego...ale z drugiej strony gdyby nie bylo tej padaki w 2007r. ? czy ktos bruzdzil spolkom ktore pospadaly po 50-60% ? czy one tez nie byly powyceniane za wysoko ? notowane mialy nie raz PP i ludzie chapali ile mogli i nikomu to nie przeszkadzalo...mysle, ze gdyby nie bylo tego subprime to kurs by dojchal do np. 10pln i nikt by pretensji nie mial gdyby po pol roku sopiero zjechalo do 3pln....wszystkich ponioslo na tej hossie...nie raz wytykalas c/z budimeksu :-)))
PedroGonzalez / 2008-04-08 21:19 / Uznany Gracz Giełdowy
no i jak ten biedny mizerny indeks ma sie przedrzec przez ta grubasna czarna chmurke ? :-)) dzis nie dadza rady...moze jutro przed poludniem fjutkowcy powalcza o pole position na start sesji dla DJ-ja :)
PedroGonzalez / 2008-04-08 21:19 / Uznany Gracz Giełdowy
a...wykres :)

http://dj.olo.com.pl/dj-chmura.jpg
spooh / 81.219.144.* / 2008-04-08 21:14
> przejęcia Yahoo przez Google
Wtopa: to nie googiel ma przejąć yahoo, tylko majkrosoft.
Krzych / 2008-04-08 21:24 / Płoteczka na forum
czytałem że przez Google jak również
Yahoo prowadzi rozmowy z Time Warner, właścicielem serwisu AOL. Rozmowy mają na celu znalezienie alternatywy dla Yahoo wobec prób jego przejęcie przez Microsoft.
Yahoo odrzucił ostatnią ofertę Microsoftu twierdząc, że nie odzwierciedla wysokiej wartości firmy. Jeden ze scenariuszy zakłada włączenie serwisu AOL pod skrzydła Yahoo i utworzenie z Time Warner mniejszościowego udziałowca połączonych firm.
Wciąż jednak najbardziej prawdopodobne jest przejęcie Yahoo przez Microsoft, który w ostatniej ofercie zaproponował cenę 31USD za akcję. Cena akcji spółki notowanej na Nasdaq wynosiła wówczas około 28USD. Yahoo do niedawna domagał się 40USD za akcję, a według ostatnich doniesień inwestorzy zaakceptują kwotę 35USD.
osesek / 2008-04-08 21:15 / Pan Tysiącznik
Ogary poszły w las....
Zigzag / 83.24.98.* / 2008-04-08 21:24
Go the horses on the beton... the fly doesnt sit....
osesek / 2008-04-08 21:13 / Pan Tysiącznik
Naszemu Ulubieńcowi słowa piosenki dedykuję (:

Gdy głupota z biedą już mnie mają
Robisz małpę i mam w forum cyrk
W oczach ognie znów się zapalają
I dla Ciebie tylko chcę znów żyć

Jesteś lekiem na całe zło i nadzieją na przyszły rok
Jesteś gwiazdą w ciemności, mistrzem świata w radości
Oto cały Ty, niewyjęty Ty..

Jesteś lekiem na całe zło i nadzieją na przyszły rok
Jesteś alfą, omegą, hymnem, kolędą
Oto cały Ty, nienazwany Ty...(:
prawiezaratustra / 2008-04-08 21:06 / _

Według ekspertów z IMF straty na rynku nieruchomości mogą wynieść 565 mld dolarów

O.K! ale kto zyskał?
PedroGonzalez / 2008-04-08 21:11 / Uznany Gracz Giełdowy
no wlasnie ja tego tez nie kumam...Ken mi tlumaczyl, ze to wirtualne lewarowane pieniadze ale straty sa rzeczywiste :) nie bardzo to rozumiem bo ja sie nie znam na tym calym systemie kredytowania i lewarowania :) dla mnie jasne jest, ze skoro nakrecili ceny domow za ktore banki dawaly kredyty to ktos pieniadze za te domy dostal do reki przeciez...wiec jedyna stratna insytucja tutaj jest bank...a posrednio wszyscy inni, ktorzy opierali sie na inwestowaniu w banki i przez banki...no i jeszcze strach wywolany ta sytuacja, ktory spowodowal, ze ludzie ktorzy kupowali 3-4 lata temu akcje zaczeli sie ich pozbywac na hurra :)
PedroGonzalez / 2008-04-08 21:02 / Uznany Gracz Giełdowy
Ty..Max...czy mi sie zdaje czy nasze smichy hichy ktos usnula ? :-) przed chwila jeszcze bylo :) i wypowiedz kwasa tez ktos zmoderowal :-)) wlasnie sie Kenobi zdemaskowal :-)
Kenobi / 2008-04-08 21:12 / Uznany malkontent giełdowy
Widzisz, jakie mam wpływy? Tupnę nogą i Stany też spadają...
PedroGonzalez / 2008-04-08 21:13 / Uznany Gracz Giełdowy
rispekt hehe :) teraz trzeba zobaczyc, ktory analityk-pisarz jest niedzwiedziem w money ;-))
Kenobi / 2008-04-08 21:29 / Uznany malkontent giełdowy
To jeszcze nie wiesz, że żaden? Więc jeśli do tej pory nie wiesz, to raczej zabierz się do przestudiowania tych wsparć, które będziemy teraz wizytowali...
PedroGonzalez / 2008-04-08 20:56 / Uznany Gracz Giełdowy
uh..chlopaki robia co moga :) na 15m buduja piekna dluga swiece :) za 6min ja zamykaja ale przedziera sie ona przez dosc grubo utworzona czarna chmurke ichimoku..czy dadza rade..czy bedzie dobry finish..jesli chcesz wiedziec ogladaj drugi odcinek sesji o 21:00 :-))

oscylatory srednio terminowe im sprzyjaja...ale FED klody dzis rzucil pod nogi ze swoim "minutes" :)
Longterm / 2008-04-08 20:59 / Mostek Zwyciężymy!
będzie w okolicach remisu...żaden pasterz nie zarzyna od razu swoich owiec...
PedroGonzalez / 2008-04-08 21:05 / Uznany Gracz Giełdowy
ale po co zazynac jak dobre oscypki z owieczki sa ? :-)
K. Kowalski / 87.205.196.* / 2008-04-08 21:03
Oni już dawno zarżneli. Czytam Twoje komentarze i obawiam się że masz rację.
Sus / 24.90.38.* / 2008-04-08 20:54
Oni sie po prostu szanuja. Sa tirowki sa tez damy. Stad rozne ceny i punkty widzenia
MK-FW20 / 87.205.216.* / 2008-04-08 20:53
Ludziska co to za forum ? Dlaczego się tak tu opluwacie? Wiem ze czasy marne, oczywiście jak dla kogo. To forum chyba najbardziej odzwierciedla stan nerwów graczy na gpw. Ale się nie dziwie posiadaczom funduszy nerwy już puściły na całego. Najbardziej mnie smuci fakt ze w obecnej sytuacji maklerzy funduszy przekonują drobnych ciułaczy często (emerytów) ze inwestując w fundusze akcyjne trzeba myśleć długotermino. No i racja. Ale emeryci się wystraszyli ze mogą nie doczekać zysków i wycofują udziały na całego. W końcu lepiej parę procent na lokacie niż kilkadziesiąt w plecy w funduszu. Pozdrawiam wszystkich. Życze udanych decyzji.
gio / 2008-04-08 20:34 / portfel / Tysiącznik na forum
witam wieczorem
....stany, stany + BB /helikopter/ = stagflacja
Kenobi / 2008-04-08 20:38 / Uznany malkontent giełdowy
No jakże by mogło być inaczej, witam, witam. Ale stale nie wiem jeszcze, czy jednak nie deflacja...
gio / 2008-04-08 20:39 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj
pzdr
ps. stagflacja na 95 %
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy