Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

w co zainwestować aby zarobić ?

w co zainwestować aby zarobić ?

gistor / 2008-07-16 21:59
mam troche kasy, chce ja jakos gdzies ulokowac na jakies 5 lat aby troche zwiekszyc swoj kapital i aby dzieciom wystarczylo na dobre studia. Co mam zrobić , w co zainwestować ? myślałem o założeniu lokaty olimpijskiej, troche w obligacje skarbowe i troche pograc na giełdzie, ale w jakie akcje zainwestować ? proszę o podpowiedż.
dziękuję z góry jak mało który hehe
Wyświetlaj:
MichalMotyka / 2008-07-25 07:44
Może Ziemia.. ? Sprzedajemy ziemie pod Londynem... minimalne wejście L 20.000.
Materiały mogę przesłać na maila osoby zainteresowane.

MichalMotykaPL@gmail.com
P.invest / 89.174.58.* / 2008-07-24 15:46
prestige1@onet.eu
rynki pierwotne oraz gra na spadkach na wall street -wiecej info drogą mailowa
zysk-40% w skali roku,fundusz gwarancyjny na pol miliona $
SebastianDF / 212.76.37.* / 2008-07-24 15:29
Witam.

Wszystko zależy od kwoty.
Jeżeli bierze Pan pod uwagę horyzont 5letni, to warto zainteresować się rynkiem niepublicznym. Jest to sektor o tyle bezpieczny, że kupujemy akcje przed debiutem na giełdzie, co powoduje, że mamy spore dyskonto. Ewentualne spadki na giełdzie nie są dla nas bolesne a w momencie debiutu możemy sprzedać spółkę, lub poczekać np. rok i zarobić jeszcze więcej. Część środków przeznaczył bym na rynek walutowy, tj zarządzanie portfelem, bardzo ciekawe zyski i możliwość dobory strategii według akceptowalnego poziomu ryzyka.
Jeżeli byłby Pan zainteresowany większą ilością informacji, to zapraszam na maila:
s_klos@poczta.onet.pl
samira / 2009-03-07 22:55 / portfel / Małomówny spekulant
czy oprócz łowców jeleni, ktoś jeszcze pisze w tym topiku?
gistor / 2008-07-20 08:18
mam jeszcze jedną prośbę jakie Bm wybrać ? mam konto w MBanku, może u nich, nie musiałbym zakładać nowego konta, chociaż słyszałem ze dobry jest BOS, co o tym myślicie ? pozdrawiam wszystkich serdecznie.
marij / 83.14.240.* / 2008-07-19 21:55
Zainwestuj w akcje LC Corp i Mewy.
gistor / 2008-07-19 21:34
hmmmm czytam i robi mi się mętlik z głowie, każdy co innego doradza i sądzę, że każdy chce dobrze, ale co wybrać aby nie wtopić kasy. Dzieki za wskazówki, wszystkie czytam i analizuje, proszę o więcej dobrych rad. pozdrawiam serdecznie.
PEARLCOPPER / 2008-07-19 12:11
Proponuję inwestycję w sztukę... czy to moje obrazy czy finanse jakiejś polskiej grupy Rockowej albo zagranicznej.
Jeżeli interesują pana i panią obrazy sztuki współczesnej proszę obejrzeć moje prace pod www.geocities.com/markpearlcopper/arts.html lub
www.geocities.com/prorock001/artexhibitreview.html
Także zapraszam do mojej pracowni w Krakowie.

Z poszanowaniem,

Marek Spiewak
artysta malarz
gistor / 2008-07-20 08:13
sztuka moze i dobra lokata kapitału, ale jednak chyba z tej propozycji nie skorzystam, to chyba tylko dla wybrancow, trzeba sie dobrze znac na tej sztuce aby nie kupic czegos bezwartosciowego. coz takie czasy
Analityk111 / 87.206.85.* / 2008-07-19 11:11
Dam Ci namiar na konkretną spółkę - kup TFONE. Społka znacznie spadła, znacznie poniżej swej wartości księgowej / ok.10 zł na akcję, cena obecna akcji poniżej 4 zet/. Rozpoczęła restrukturyzację, której efekty już są widoczne. śmiało możesz trzymać do jakiś 15 zetek, a wzrost nastąpi szybko - może nawet w skali kwartału. Kup za ile chcesz. Potem szukaj dalszych niedoszacowanych spółek.
ober1 / 85.182.11.* / 2008-07-29 08:33
Analityk a co sadzisz o Elzab
ober1 / 85.182.11.* / 2008-07-29 14:08
Mam pytanko,dlaczego po realizycji pakietu np:100 szt. w powiadomieniach uzyskuje info o nabyciu 78 i 22 akcji za ktore sa pobierane podwojne oplaty?Za78 i 22 szt.
pawel.uramowski / 149.156.124.* / 2009-03-02 22:35
płacisz prowizje za każdą zrealizowaną transakcję, a nie od wartości całego zlecenia. Wszystkie taki informacje są zawarte w cennikach dostępnych na stronie konkretnego biura maklerskiego. poszukaj innego biura, jeśli taka forma Ci nie odpowiada.
gistor / 2008-07-20 08:16
sprawdzalem TFONE i od poczatku leci ona na lep na szyje, wiec nasuwa sie pytanie, czy jeszcze spadnie i kiedy , jak wogole zacznie, rosnac ? ale chyba taka jest gielda, ryzyko musi byc, narazie probuje grac troche wirtualnie, zobaczymy jak to bedzie.
Analityk111 / 87.206.85.* / 2008-07-24 22:56
Przyjrzyj się dobrze wykresowi - spadki już się zakończyły, spółka rozpoczeła marsz w górę. Pozatym spadła zbyt dużo i zbyt gwałtownie. Obecnie tnie koszty i restrukturyzuje sieć sprzedaży - być może już w lipcu-sierpniu wykaże zysk. A wtedy , tak jak gwałtownie spadła, gwałtownie wzrośnie.
HRW / 193.200.46.* / 2009-07-18 13:41
a co z Drozapolem? dzięki pańskim rewelacyjnym opiniom mam go jeszcze kupionego powyżej 12 zł
fumak / 83.21.229.* / 2008-07-27 18:49
Być może, ale to że jest na dnie nie oznacza że nie może być jeszcze pukania od spodu :D Cena może ustatkować się na niższym poziomie jeszcze, póki co nie wiadomo - chociaż możliwe też że cena faktycznie wzrośnie (okaże się już na dniach - na dzień dzisiejszy ciekawa sytuacja), ale to nie jest pewna inwestycja. A tutaj nie chodzi o ryzyko... Jeżeli faktycznie nie znasz sie na giełdzie i nie planujesz się zaznajomić to polecam poznać chociaż zasadę nr 1 (np. jakaś książka o Buffeccie czy Phila Towna). Pozwoli Ci to na pewne zyski ale oczywiście niezbyt wysokie. Obecnie np. spółką lekko niedoszacowaną jest LPP, a dzięki temu że jest przewidywalna pozwala na pewne zyski w przyszłości. To tak przykładowo ale oczywiście żeby nie wdepnąć musisz sie trochę pointeresować i poczytać.
Marcin S. / 195.150.76.* / 2008-07-19 06:41
Proponuje odbyć specjalistyczne szkolenie . gg: 79 66 351
gistor / 2008-07-20 08:20
dzieki , skorzystam napewno, odezwe się po niedzieli na gg.
Idyll / 2008-07-16 22:10 / Bywalec forum
Bez urazy, ale widać, że nie masz doświadczenia w inwestowaniu, bo inwestowanie 'trochę' w obligacje Skarbu Państwa, a 'trochę' w akcje tylko nie wiadomo jakie mija się z celem. Radzę najpierw poczytać trochę o funduszach inwestycyjnych (kilka fajnych artykułów dla początkujących znalazłem ostatnio na unionklubie), zapoznać się z sytuacja makroekonomiczną naszego kraju i z tym co dzieje sie na rynkach światowych, a później zdecydować o wyborze - na pewno spojrzysz na to wszystko inaczej.
dominikste / 77.242.225.* / 2008-07-17 17:29
ja proponuję ci abyś wziął się pierw za coś gdzie ryzyko jest minimalne, więc akcje zostaw w spokoju

najlepiej zainwestuj kasę w fundusz zrównoważony, w najlepszym wypadku dużo zyskasz, a w najgorszym nic nie zyskasz i nic nie stracisz

jak to cię nie interesuję to włóż te pieniądze w lokatę, ale marny z tego będzie zysk...
gistor / 2008-08-02 20:47
mogłys mi trochę więcej podpowiedzieć o tym funduszu zrównoważonym, bo czytalem troche na stronie pko bp, gdzie posiadam konto, ale za duzo danych tam nie wyczytalem. pozdraiwma
starylesnik / 2008-07-25 14:28
przepraszam za wyrazenie - p******* wasc opowiadasz o fundach zrownowazony chodzi w ok 40 - 50 %na akcjach i potrafi tak przywalic po łapkach , ze drętwieją.
Idyll / 2008-07-17 21:26 / Bywalec forum
Moja subiektywna ocena funduszy mieszanych nie jest najlepsza. Uważam, że w czasie spadków tracą one równie szybko, a ze wzrostów nie potrafią, ze względów statutowych, skorzystać tak jak robią to fundusze akcyjne.
Moim zdaniem, długoterminowa strategia równomiernego rozłożenia wpłat na fundusz akcyjny mogłaby przynieść spodziewane efekty, choć obecnie ze względu na czekające nas jeszcze raczej spadki niż wzrosty zainteresowałbym się również funduszami obligacji. Ciekawie, choć oczywiście, w pewnym sensie stronniczo, napisano o tym na stronie Uniona, którą przytoczyłem powyżej.
gistor / 2008-07-17 07:55
nie mam właśnie doświadczenia, ale kiedyś trzeba zacząć i nie mam się za co obrażać, spokojnie. Po to się tu znalazłem aby jakoś zaczać zarabiac, bo przeciez mówią, że pieniądz robi pieniądz, wiec czekam na podpowiedż. Dobrze posłuchać kogoś madrzejszego. pozdrawiam wszystkich i czekam na komentarze.
hs2 / 2008-07-17 22:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Poczytaj trochę o tym jak ta machina działa i znajdź coś dla siebie bo opcji jest dużo w zależności od ryzyka akcje, kontrakty terminowe, forex itp. Im większe ryzyko tym większy prawdopodobny zysk ale i możliwa strata. Polecam ci zaopatrzyć się w podręczniki. Nie ma pewnej recepty na zysk, ale im więcej będziesz grał np. na akcjach i zdobywał w tej dziedzinie informacje tym więcej będziesz na rynku i zarobisz.
Prosta kalkulacja - w roku wszedłeś 20 razy w akcje, 11 razy ci nie wyszło, stop uciął stratę na poziomie 2% czyli łączna strata przez rok to 22%..
8 razy chwyciłeś byka za rogi i zarobiłeś średnio 6% czyli 48% w skali roku.
48% - 22% = 24% zysku dla ciebie.
dam ci trzy rady:
- Nie wież gdy ktoś ci mówi że ma "Pewną" metodę zarobku, wszelki peseudo doradcom dającym 50% pewnego zysku - gdybym ja miał pewny system nie szukał bym klientów na forach no i na pewno nie był bym doradcą, tylko wziął kredyt i żył z zysków:)
- Dyscyplina, konsekwencja i brak emocji przy grze
- Gra na wirtualnym portfelu to nie to samo, ale jest dobra na początek. Wirtualny pieniądz = brak emocji przy grze, wejdą one dopiero na prawdziwym kapitale

To na tyle:) Od ciebie zależy czy będziesz dobrym graczem czy też nie, ucz się na porażkach (najlepiej i najtaniej na innych:) ) a nie uciekaj od nich.
forexiarz / 81.190.212.* / 2008-07-19 11:05
jedna z najmądrzejszych wypowiedzi jakie tu przeczytałem.
Widać kolego że masz przynajmniej minimalne doświadczenie, brawo - więcej takich rad dla początkujących!
andy2024 / 83.18.109.* / 2008-07-25 09:44
odejmować jeden procent od drugiego z różnych kwot to mądra rada jest rzeczywiście...
Idyll / 2008-07-17 21:29 / Bywalec forum
z tą mądrością to bym nie przesadzał, wyniki jakie osiągniesz będą raczej następstwem szczęścia niż wiedzy i mądrości. Warto o tym pamiętać, kiedy osiągniesz pierwsze zadowalające cię wyniki i będziesz chciał zaryzykować jeszcze bardziej.
bbwitczak / 2008-07-26 16:49
TO JEST SEDNO PRAWDY O POWYŻSZYM TEMACIE CHĘTNIE Z KIMŚ O TAKIM MÓGŁBYM PODYSKUTOWAĆ BO WIEM ŻE NIE BĘDZIE TO STRATA CZASU TYLKO KOŻYŚĆ EWIDENTNA DLA EWENTUALNYCH DECYZJI EKONOMICZNYCH
tombi76 / 2009-07-18 05:59
Rozwalaes przypadkiem wlasny biznes - jesli nie to wejdz na strone www.virtualwall.eu. Byc moze cos cie zainspiruje
Lian / 2010-11-09 23:18 / portfel
Przeczytałem te wszystkie...................komentarze(wypociny), sorry, zastanawiam się, po innych odpowiedziach, w innych tematach też.
I....... myślę, po pierwsze:
czemu ludzie tak mogą się upodlić aby gościowi proponować coś, co go od razu doprowadzi np. do bankructwa.
Nota bene przypuszczam, że facet Was sprowokował.

Zniesmaczyły mnie niektóre posty,
sprowokowało mnie to do takiej propozycji:
założę temat, gdzie będziemy NAPRAWDĘ sobie pomagać.
Aby wywalać z tego tematu oszołomów musimy sami nad tym panować.
Chętnych zapraszam do dyskusji i na maila - może wreszcie coś wymyślimy.
kokosowy.inwestor / 46.113.234.* / 2010-11-21 17:26
Proponuję serwis pożyczek społecznościowych, myślę że 20% procent rocznie to nielicha inwestycja. Pozostawiam Panu wybór, życzę sukcesów.

https://kokos.pl/?ppk=4c98d887b9a68
1 2 3 4 5
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy