Forum Polityka, aktualnościGospodarka

W III RP żartów było dosyć, teraz ma być poważnie

W III RP żartów było dosyć, teraz ma być poważnie

Wyświetlaj:
Mistral / 213.76.104.* / 2005-11-20 18:22
Niestety, ale ma Pan rację przewidując sposób i styl rządzenia, jaki nas czeka w najbliższych latach. Oczywistym jest, że z pewnością ludzie PIS-u nie są tak skorumpowani, zdemoralizowani, czy też cyniczni jak postkomuniści Millera i Kwaśniewskiego, jednakże zbytnie poczucie misji i namaszczenia, jakie im zdaje się towarzyszyć, a które Pan redaktor Płaskoń zdaje się wyczuwać, może doprowadzić do tego, że będziemy żyli w państwiue uczciwszym, sprawniejszym, ale strasznie ponurym, mrocznym i opierającym swoją siłę na stałej inwiligacji obywateli przez wszechobecne służby i sieć agentury (dozorca, listonosz, opiekunka społeczna, itp.). Co gorsza, dążenia do uczciwości i silnego państwa kosztem swobód opbywatelskich i konsekwencji w postaci państwa totalitarnego nie dostrzegaja inni publicyści. Np. w piątek na pierwszej stronie dziennika "Rzeczpospolita" z satysfakcją jeden z dziennikarzy odnotował, że w najbliższym czasie urzędnicy ministerstwa sprawiedliwości przyjrzą się wyrokom i orzeczeniom sądowym i jeżeli stwiedzą, że są błędne to bedą sądom wysyłać wytyczne i pouczenia. I w ten oto sposób, doczekaliśmy się zmiany konstytucji i w miejsce trójpodziału władzy (ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza), wprowadziliśmy dwójpodział władzy -ustawodawcza i wykonawcza (rząd, a ściślej urzednicy ministerstwa sprawiedliwości, a więc część struktury organizacyjnej rządu) przejmie kompetencje niezawisłych sądów. Jeżeli o to chodzi, to idźmy dalej. Zlikwidujmy nie tylko niezawisłość sądów, ale i niezależność poszczególnych ministerstw i niech wszystkie decyzje podejmuje prezydent Kaczyński, na którego nota bene sam głosowałem.
silver / 2005-11-20 18:29 / Bywalec forum
Trafny tekst. Nazwałbym to monolitem, który pędzi po urwisku. Choćby ten ostatni lot na Sycylię. Wyraźnie prezydent elekt dał się wciągnąć w kałużę. Władza zmienia ludzi, często niestety na gorsze.
Anty-Anty-Kaczor / 217.173.183.* / 2005-11-20 01:14
Jak pięknie i lekko taczysz Pan, panie Płaskoń
Salon już pod nogi "zachwyt dywanów" ściele Tobie

P O W O D Z E N I A na parkietach
George / 83.25.212.* / 2005-11-19 10:00
Nie za bardzo zrozumiałem o co Autorowi chodzi. Czy jest za, czy nawet przeciw? Jeśli tak wstrząsneła nim wiadomość o tym, że ktoś zwrócił się do Ministra Sprawiedliwości o wyjaśnienie jakieś sprawy, która teoretycznie jest w jurysdykcji organów ścigania, to dlaczego nie wstrząsał nim fakt, że uprawnione do tego organy państwa nie robiły nic w sprawach o których było głośno w mediach? W naszej sytuacji daleko posuniętej demoralizacji organów państwa potrzebne są nadzyczajne środki i nadzwyczajne uprawnienia władzy wykonawczej. To jest kryzys państwa. Jak zaś pokazuje nauka o zarządzaniu, w dobie kryzysu najskuteczniejszy jest model sprawowania władzy poprzez dekrety. Naprawa Polski wymaga właśnie, aby zarządzać w taki sposób, a demokrację należy odłożyć ad acta na lepsze czasy. Już widzę wściekłe artykuły w niezastąpionej Gazecie Wyborczej i obrazy katastrofy kreślone ręką Wielkigo Redaktora Michnika. Tak się napracował, aby w Polsce władzę nad rzeczami sprawowała komunistyczno - esbecka klika, a nad duszami on sam osobiście za pośrednictwem swojego organu, a tu teraz .... Nie! Nie można do tego dopuścić i być może powtórka z czasów rządu J. Olszewskiego będzie potrzebna. W tym redaktor ma już doświadczenie.
silver / 2005-11-19 10:16 / Bywalec forum
Na BBC World przed chwilą skończył się program o powojennym budownictwie mieszkaniowym. Było między innymi o tym, że postulaty w rodzaju 3mln mieszkań charakteryzowały stalinizm i hitleryzm. Ale to było trzeba sobie obejrzeć całość - nie będę generalizował w temacie.

W artykule chodzi między innymi o wpłynięcie na autorów spieprzajdziadu.com, nie wiem dlaczego serwis nie został wymieniony z nazwy. Wstyd przepisywać wulgaryzmy wodza?

Gruntowna naprawa znowu nosi oznaki administrowania, a nie prowadzenia rzeczywistych zmian, popartych jakimś pomysłem wyników na wyjściu. Wojska zawodowego nie chą, służby zdrowia prywatnej też nie. To jak cokolwiek może się zmienić? Do głów rządzących powinno dotrzeć, że bez prawdziwej rewolucji zmiany będą znikome. Choćby takie urzędy skarbowe - przecież to są chore struktury, nie wspominając o izbach skarbowych, które tylko potwierdzają ich decyzje. Nadal obowiązuje również carska pieczątka, wymagana w każdym urzędzie. Papierologia jak w WUS. Jakoś nie widzę, żeby komuś się chciało ruszać ten cały układ.
an-han / 129.177.55.* / 2005-11-18 14:20
Logicznie biorac, prokreakcja powinna byc sprzezona ze sprzedaza alkoholu.
George / 83.25.212.* / 2005-11-19 10:02
No nie wiem. Mi po alkoholu chce sie tylko spać.
silver / 2005-11-18 08:59 / Bywalec forum
W sprawie fałszywek w Biedronce, to niedługo pomysł podkradnie strefa budżetowa. Pięć setek prawdziwych i jedna lewa na poprawę samopoczucia. Nie ma również się co kryć, banknoty nabiorą wizerunku twórcy IV RP. Gorzej jeśli był to plagiat i nie zobaczymy na nich Lecha K.
Sabre / 83.238.1.* / 2005-11-18 08:35
Mam nadzieję że money@pl ma dobrych prawników na etacie:) Co do ojca dyrektora, to nie wiem czy Order Orła Białego byłby dla niego odpowiedni. Może ustanowić nowe odznaczenie, np. Order Kaczora?
mac / 83.24.13.* / 2005-11-18 09:00
Mam już dosyc tych komentarzy
Robi / 213.17.140.* / 2005-11-18 11:07
Momento. Oni dają każdego dnia d.. za moje (i pana) pieniądze. I jak widać po wotum zaufania - szybko sie nie skończy.
K&K / 83.18.243.* / 2005-11-18 16:43
I ja miałem głosować jak prezentujący się tu ludzie bez kszty ogłady.
Pokazujecie prawdziwą twarz panowie Silver, Sabre czy Robi. Efekt takiego pisania jak wasze będzie całkowicie odwrotny niż byście sobie życzyli. Nie byłem nigdy sympatykiem Kaczyńskich czy o. Rydzyka ale to co wypisują ich przeciwnicy jest poniżej wszelkiej normy i budzi mój sprzeciw.
Sabre / 83.238.1.* / 2005-11-21 08:22
Fiu fiu! Czy nasze twarze są aż takie straszne?
Gdy na forum pojawiały się antysemickie teksty (żyd, jewrej, itp.) to jest ok, nikt na to nie zwrócił uwagi. Gdy natomiast krytykujemy aktualną władzę, to już be. Nasi aktualni decydenci są wprost wymarzonym tematem do żartów i kpin. Śmeję się z nich i będę się śmiał. Nie odstraszy mnie kontrola, cenzura, czy nawoływanie do poprawy poziomu dyskusji. Na szczęście, za obsrywanie przez muchy obrazu miłościwie nam panującego, już nie wsadzają karczmarza za kratki (choć może się mylę).
silver / 2005-11-18 17:33 / Bywalec forum
To znaczy jaki? Lech K. przestanie bitewkę z Internetem? Ostatnio powstał raport o cenzurowaniu globalnej sieci. Za kilka miesięcy obok Burkina Faso postawi nas nie tylko korupcja, ale również wspomniane zamykanie ust. Będzie się z czego cieszyć.
K&K / 83.18.243.* / 2005-11-18 22:41
Pan ma obsesje panie Silver.
Komentarze na Forum Money. czytam już od dość dawna. Zawsze były różnice zdań i dobrze. Niestety od pewnego czasu (od wyborów?) widać tuw większości same pyskówki w których takie słowa jak Kaczory, Rydzyk, mohery itd. przeplatają się ze słowami w których niektóre litery są wykropkowane. Zauważyli to również inni uczestnicy forum, nie tylko ja. Swego czasu wypowiadali się w tej sprawie nawet administratorzy forum.
Wielu uczestników forum przestało wogóle zabierać głos bo widocznie też im taki styl nie pasuje. Być może taki sposób wypowiadania jaki ostatnio można zaobserwować panu bardzo odpowiada ale tym mnie pan zaskoczył bo wydawało mi się, że będą się tu wypowiadali ludzie na troszkę wyższym poziomie niż na ogólnym forum Onetu, WP czy Interii.
Muszę też Pana zmartwić, raczej się nie zanosi aby ktoś zamierzał Panu zamykać usta. Za bardzo by Pan tym faktem czuł się dowartościowany.
kuba / 81.210.63.* / 2005-11-19 21:56
Im bardziej komuś się nie podoba polityka obecnie prowadzona przez rząd tym ostrzejszych słów używa by to opisać. Natomiast ludzie których się Pan/Pani czepia....

Wypowiedzi Silvera uważam za merytoryczne. Sabre patrzy na sprawę z humorem i to również bardzo dobrze (jedna ze zdrowszych form okazywania niezadowolenia), a Robi po prostu mówi że mu się nie podoba polityka rządu i ma do tego pełne prawo, a wykropkowane słowo padło tam bo użył go przedmówca (tylko zostało to dość niezręcznie ocenzurowane wypaczając przy okazji sens wypowiedzi pana Mac).
endrju / 62.143.13.* / 2005-11-19 12:41
w pelni popieram wypowiedz panaK&K. nic dodac nic ujac. po pewnych pyskowkach zniechecilem sie i do czytania i do wypowiadania swojej opinii.i nikt mi nie musial tego zakazac,czego obawia sie miedzy innymi p.Silver.po prostu szkoda czasu na polemike z wypowiedziami z tzw. dolnej polki.
silver / 2005-11-19 13:24 / Bywalec forum
Odsyłam do regulaminu forum Money.pl, zaczepki osobiste są kasowane.
endrju / 62.143.13.* / 2005-11-19 14:09
Regulamin forum nie zawiera zadnego paragrafu ktory bym zlamal zamieszczajac swoj komentarz. Nikogo nie szkaluje, nie obrazam, nie uzywam wugarnych slow, nie okreslam nikogo epitetami.Polecam analize wlasnych komentarzy.
silver / 2005-11-19 10:25 / Bywalec forum
Co ten tekst miał wnieść nowego? Proszę pogonić swoich koleżków, a nie mnie - siedzę tu dokładnie od roku i kojarzę kto jest kim. Z natury jestem altruistą, zresztą zyskało na tym to forum (moje propozycje zmian). Co do kultury osobistej, poziomu wypowiedzi, wartości merytorycznej - znowu zonk - od 1997 uczę Polaków budowania "community" w Internecie. Miałem choćby spory wkład w oprogramowanie, które teraz ma miliony użytkowników na świecie. Dlatego myślę, że potrzeba panu K&K odrobinę samokrytyzmu - polecam lekturę własnych wypowiedzi korzystając z wyszukiwarki. Potem będzie można krzywo patrzeć na innych, kiedy będzie pewne, że się nie ma nic na sumieniu.
Floyd / 2005-11-19 14:09 / Tysiącznik na forum
Koleżków oczywiście nie pogonie bo ci których Pan ma na myśli nie są moimi koleżkami.
Kłopot w tym, że irytuje mnie wielu polityków zarówno z prawej jak i lewej strony tzw. sceny politycznej.
Nawet mnie to bawi jak w zależności od tego co napiszę jestem uznawany przez czytających raz za komucha, a innym razem za liberała czy nawet mohera. Być może brak mi kręgosłupa ideologicznego :(
Staram się po prostu krytycznym okiem patrzeć na wszystkich, co nie jest łatwe bo politycy się kamuflują i mówią to co chcą wyborcy usłyszeć.
Jak trudno ocenić właściwie drugiego człowieka wie niejeden żonkoś, gdzie przed ślubem było tak wspaniale i tak się świetnie poznali, a po ślubie,...ech, szkoda gadać.:):)
Forum to oczywiście nie sympozjum naukowe i nie mam nic przeciwko dowcipnym wypowiedzim ośmieszającym polityków bo na to zasługują.
Tyle tylko, aby to było z właściwym wyczuciem i smakiem.
Nie podoba mi się np. gdy widzę jak ostatnio niektórzy (małolaty?) bawią się karykaturą żony Kaczyńskiego i nie ma to nic wspólnego z poglądami politycznymi. Chamstwo i tyle.
Każdemu może się zdarzyć jakieś tam chlapnięcie na forum, a więc i mnie także, co samokrytycznie stwierdzam udając się do Canossy.:)
Pańskie propozycje zmian na forum oczywiście doceniam.
Wydaje mi się, że ze zbyt dużym zacietrzewieniem podchodzimy do polityki, niczem kibice na stadionie.
Bardzo mi się ostatnio podoba na TVN24 taki programik-"szkło kontaktowe"- polecam o ile Pan nie zna.
silver / 2005-11-19 14:38 / Bywalec forum
Oglądam "szkło kontaktowe", to taka moja dobranocka.

Najnowsze wpisy