Forum Polityka, aktualnościGospodarka

WGI, Amber Gold i Finroyal. Jak 91-letni pułkownik stracił oszczędności życia i dziś walczy w sądzie

WGI, Amber Gold i Finroyal. Jak 91-letni pułkownik stracił oszczędności życia i dziś walczy w sądzie

Wyświetlaj:
zbihaj / 89.65.229.* / 2016-12-12 16:43
Facet 3 x próbował, 3 x się sparzył i nie wyciągnął żadnych wniosków. Widocznie w szkole miał więcej godzin religii niż logiki. To potwierdza fakt, że większość wojskowych to trepy, nawet (a może przede wszystkim) generałowie. Nie szkoda mi takich ludzi. Chytrość ukarana... PS A wystarczyło kupić zielone - 01.01.2014 r - 1$ = 3,03 zł. koniec roku 2016 1$ = 4,20 zł. Przez trzy lata zarobek ok, 35% - nie potrzeba Amber Goldów.
EMERYT922 / 213.238.92.* / 2016-12-12 16:20
A ja na giełdzie grając na Uniwersalu straciłem pieniądze więc pytam do kogo mam sie udać?
krezusek / 78.11.199.* / 2016-03-21 17:43
Wcale nie jest mi go żal , jak się jest nad grobem , to się żyje z tego cosięma , a nie liczy na cudowne rozmnożenie swego majątku . Stary a głupi i pomyśleć że tacy pułkownicy uczą młodych studentów . Usprawiedliwiłbym młodych i prymitywnych naiwnych , którzy uwierzyli że jakiś cudotwórca zrobi cudowne rozmnożenie ich zakichanych pieniędzy , ale stary wojskowy a osioł , to przechodzi moje wyobrażenia o rozumie i mądrości starych ludzi . Przecież ten człowiek został nabrany w ten sam sposób trzy razy , teraz ogolą go jeszcze adwokaci po raz czwarty i pójdzie mieszkać pod most
W Warszawie firma otworzyła oddział na ulicy Świętokrzyskiej, niemal naprzeciwko siedziby Komisji Nadzoru Finansowego.
Marcin813 / 217.97.133.* / 2016-03-21 09:19
Kiedy AmberGold się reklamowało, to odwiedziłem ich punkt sprzedaży. Pytałem panią sprzedającą "udziały w złocie" jak to jest możliwe, że gwarantują 18% zysku, w sytuacji niepewności na rynku złota. A co będzie jeśli cena złota spadnie? Pani pokrętnie coś mówiła o polityce finansowej, bla bla bla... ale nie udzieliła odpowiedzi na proste pytanie. Wiedziałem, że coś jest nie tak i nie powierzyłem im swoich pieniędzy. Po prostu.
Nie rozumiem, jak profesor daje się nabrać (kilkakrotnie!) na piramidy finansowe? Widocznie mądrość nie zawsze idzie w parze z wiedzą...
a568 / 83.28.202.* / 2016-03-20 14:35
Śmieszą mnie te komentarze osób, które "nie są pazerne", nie są "naiwne" itp. i w związku z tym mądrzejsze od owego płk.prof. A gdzie to trzymacie swoje pieniążki obywatele? Aaa pewnie w bankach... tych bezpiecznych, co? A wiecie jaki poziom wypłacalności mają te banki? Wiecie, że jeśli piramidka się ogólnie posypie to dostaniecie mniej niż ten płk.? Bo co? Państwo wam odda? Państwo, czyli kto? Z czego? Ano państwo to wy - więc co, oddacie sami sobie? Z czego? Z pustych wydrukowanych papierków? I co wtedy będzie dobrze, czy jednak stracicie? A może inaczej - może coś sprzedacie? Aaaa nie - już wszystko co się dało posprzedawaliście. Zatem wcale nie jesteście mądrzejsi - też ryzykujecie nie zdając sobie sprawy, jak bardzo. Robicie to samo, tylko w jeszcze większej piramidzie, która też może upaść, kiedy chłopaki od cyferek uznają, że można tak pograć i na drzewie się nie zawiśnie. Nie będzie litości - uczciwość i przyzwoitość to w tych kręgach cechy zakazane. Także nie wynoście się ponad tego leszcza, który wtopił, bo sami po równie cienkim lodzie stąpacie. A że taki jest klimat... no cóż, od czasu, kiedy złodzieja nie można już nawet na drzewie obwiesić, to nawet nie można się go pozbyć - będzie was okradał na okrągło z uśmiechem na ustach.
Marcin813 / 217.97.133.* / 2016-03-21 09:34
@a568 Jest kolosalna różnica między lokatą bankową, która (do pewnego poziomu) jest gwarantowana przez BFG (OK, nawet jeśli bank upadnie a państwo dodrukuje kasy, to stracą nie tylko posiadacze lokat, ale wszyscy - na inflacji) a piramidą, która GWARANTUJE ponadprzeciętne zyski w oparciu o... no własnie o co? o złoto? na jakiej podstawie? Bo to złoto jest? No sorry. To może znajdą się kolejni naiwni, którzy złapią się na 10% zysku w oparciu o buraki cukrowe (bo Polacy codziennie słodzą herbatę i sprzedaż być musi).
Fakt, organy nadzoru dały tu kompletnie ciała, ale czym kierowali się ci, którzy dali się nabrać ? zwłaszcza kilkakrotnie?
ekonom4 / 178.37.133.* / 2016-03-19 21:12
Był nadzór bankowy, ale nie ma go z powodu antypatii PiS do Leszka Balcerowicza - twórcy ówczesnego nadzoru finansowego. W latach 2005-7 rządzący PiS zmiótł tamten system nadzoru. Z pewnością chodziło o dziwne formy działalności samych Kaczyńskich, jak też PiS jako organizacji partyjnej. >Dziwne formy
Piotr723 / 188.146.10.* / 2016-03-17 13:55
Prawda jest taka ,że sensowny nadzór finansowy wprowadzony jeszcze przez Leszka Balcerowicza zlikwidował PiS jeszcze w poprzedniej kadencji swoich rządów .
Teraz ponosimy tego konsekwencje .
BoloiLolo / 5.172.247.* / 2016-03-17 11:43
Uwaga dla małych inwestorów..!!!! Odchodziłem na emeryturę w grudniu 2010r.dostałem dużą odprawę za 42 lata na trzy zmiany jako dysp. z Elektrowni,,już wcześniej rozglądałem się jak zainwestować KASĘ,,, czytałem wiele artykułów. Reklamowano HUCZNIE pierwszy ""DOM SKŁADOWY ""w Polsce Amber Gold na początku Banki Dawały 6% a Składowy Amber Gold dawał 10%,,prawda jest taka że złoto na przełomie lat 2009-- 2011r. poszło w górę o 160 % miałem 40 lokat udanych,,moje inwestowanie nie było na ślepo i na dziko USTAWĘ o ""Domach Składowych"" z dnia 16 listopada 2000 roku Dz. Ust. Nr.114 poz. 1191 czytałem trzy razy że nadzór ma Państwo Polskie czyli odpowiednie Ministerstwo Gospodarki,,,już na filmie Polskim z Dyzmą o Domach Składowych zboża przed wojną pokazano do czego są zdolni Polacy...Wracając do naszej ustawy stoi tam jaki ma być Prezes Domu Składowego ,,,ile razy karany, jakie sprawozdania ,oraz kto jest organem nadzorczym dla takiej instytucji. Decyzję lub Koncesję wydano w dniu 6 stycznia 2010 roku a jak się Ministerstwo Gospodarki Kapnęło że AS Upodlenia Narodu Polskiego był siedem razy karany to Koncesję z ""TRYBEM Natychmiastowym"" wycofano z dniem 21 czerwca 2010 roku ale nie wykonano woli ustawodawcy zawartej w tej wspomnianej ustawie w Art.16 par.5 gdzie jest mowa że w razie konieczności należy taką decyzję ogłosić zwyczajowo jak mówi ta ustawa lub medialnie ze względu na obszar całej Polski a tego Draństwo nie wykonał co stało się wynikiem Upodlenia Narodu Polskiego w liczbie około 18 tysięcy i wówczas by ludzie nie inwestowali a zważyć należy Faktum iż każdy miał dzieci, wnuków , i każdy czekał na coś od Ojca ,,Matki ,, Babci ,, Dziadka a tu KLAPA jak od sedesu... Moje trzy pozwy w Sądach Gdańskich odbiły się jak od ściany z Betonu Ciężkiego... Polska Telewizja Bębniła o postawie Prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku... Niech czytelnicy sami ocenią te Faktum a podkreślić należy że potknęły się największe Kancelarie ::Warszawy oraz Krakowa ....Pytanie dlaczego tak Wielkie CUDA nie dzieją się w Szwecji , Norwegii i Finlandii gdzie drzwi na zamek nie zamykano 300 lat albo u naszych sąsiadów Niemców, lub w Anglii gdzie Polak za gwałt dostał 70 lat. Najlepszym dowodem działania Sądu jest Sąd Amerykański ::jak Bernard Madoff narobił machlojek do Sąd Amerykański w przeciągu pół roku zakończył postępowanie i załadował Torpedę dalekiego zasięgu na 140 lat,,, i nawet gdyby zakopał złoto lub dolary to ich nigdy nie będzie oglądał no chyba że w grobie ale na innych Falach...tak wygląda Polska Rzeczywistość a do CUDÓW mamy jako naród nadzwyczajne zdolności urodzeni jakby do tego..
Napisałem Ten artykuł daleki od spekulacji politycznych oraz partyjnych ,,,jako osoba oraz moja rodzina posiadająca statut osób pokrzywdzonych....
acomitam / 83.23.98.* / 2016-03-16 17:11
No to ma łeb do interesów profesor. To po prostu zwykły dureń. Zajmował się lotnictwem i kosmonautyką... Brrrr... Aż ciarki chodzą po plecach. wypada zadać pytanie: czy był równie dobry w tych dziedzinach jak w inwestowaniu?
50NAPÓŁ / 89.238.38.* / 2016-03-16 14:40
i to jest profesor? Porf. czego? naiwności. Wiem ,że to chamskie , ale po cholerę mu teraz taka kasa?(90lat) Z życia było korzystać, a nie chomikować kasę i wlewać oszustom. Raz sparzył się i nie wyciągnął wniosków jak dziecko.
pies_na_buraki / 95.160.85.* / 2016-03-16 14:24
on789 - zapomniałeś o argumentach profesora - nasze Państwo (Jego przedstawiciele i urzędy) GWARANTOWAŁO bezpieczeństwo tych lokat - to albo skazać na zapłatę tych wierzytelności wszystkich, którzy z mocą Państwa gwarantowali tę transakcję, albo po prostu obciążyć 'dziki twór' pod nazwą 'Skarb Państwa'...
MaxxVonS / 195.245.224.* / 2016-03-16 14:24
Oszukali go "kolesie z PO" a on teraz ma pretensje i żale do PIS - to jest gratka
woreczek / 164.127.81.* / 2016-03-16 14:19
Przecież to wszystko wina DUDY !!!!!
budżetówka / 79.185.173.* / 2016-03-16 14:12
No, niestety, często taki los spotyka tych, co mając chcą mieć więcej.
300 tys. UTOPIŁ - to 300 tys. było temu Panu mało? Zachodzę w głowę, dlaczego.
on789 / 77.254.41.* / 2016-03-16 13:52
tak, głupich jest więcej niż mądrych, a radź sobie dziadzie sam, ty wpłacałeś? czy ktoś kazał? to samo co z frankowiczami, nagle oni wszyscy biedni i pokrzywdzeni
Janio / 89.231.62.* / 2016-03-16 13:59
Mądra osoba doradziła mi konto w PKO BP 15 lat temu. Śpię spokojnie.
do początku nowsze
1 2 3 4 5 +25

Najnowsze wpisy