Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Większe składki na FUS dla przedsiębiorców

Większe składki na FUS dla przedsiębiorców

Mały przedsiebiorca / .* / 2004-03-31 12:38
Wyświetlaj:
desperat / .* / 2004-03-31 23:32
Zakładam biuro pośrednictwa w otwieraniu interesów w rajach podatkowych. 300$ rocznie i masz przyjacielu spokój z podatkami i ZUS. Głupie narody niech głodują - mądre zarabiają. Pozdrawim zespół i gości świetnego portalu money.PS. A może zrobić z Polski raj podatkowy???
Jarek / .* / 2004-03-31 23:17
Na taki pomysł mógł wpaść totalny idiota, alboo cwaniak. Może w ten właśnie sposób tzw. "rząd" chce wepchnąć najlepszych przedsiębiorców w szarą strefę? To właśnie dzięki niej wszystko jakoś się jeszcze kręci.
misiek / .* / 2004-03-31 23:15
Popieram protest. Żadnego sld,sdpl,up,samoobrony,psl wysłać ich w niebyt nie głosowć na tych sk********* w najbliższych wyborach. Gdzie konstytucja i równość wszystkich?Leper w niebyt bo inaczej będziemy mieli Białoruś.Jak najszybciej rozpędzić ten parlament -bandę leni i Głąbów z sld,up,psl,sdpl,samoobrony. Przecieżwiększość z nich nie zna prawa, ekonomii i nie ma pojęcia o prowadzeniu działalności gospodarczej. Ludzie przy najbliższych wyborach do Sejmu muszą trafić ludzie znający prawo i ekonomię a nie populiści którzy obiecują mieszkania autostrady itd. a potem mają wszystko w du***. pozdrawiam wszystkich przeciwników i jestem za blokadą sejmu ministerstwa finansów nawet poprzez internet.
KAZ / .* / 2004-03-31 23:04
Ręce mi opadły jak to przeczytałem :(Tak będę teraz kombinował aby nie przekroczyć pierwszego progu. I tak nie zapłacę więcej Zusu bo mnie na to nie stać, za to zapłacę mniej podatku.Najwyżej pujdę siedzieć, i będę na garnuszku wszystkich podatników.Dobrze że ci debile już niedługo będą nas gnębić.
da / .* / 2004-03-31 22:31
LUDZIE!!! Nie rozumiem tego. Rozmawiam z gościem, który prowadzi całkiem niezłą firme, a On mi mówi , że Lepper to fajny gościu. Że jak on będzie premierem to będzie sprawiedliwiej i będzie rozliczenie z poprtzednikami. A JA SIĘ DZIWIĘ. BO OD KIEDY LUDZIE Z LEWEJ POPIERAJĄ PRZEDSIĘBIORCÓW PRYWATNYCH. Przecież dla nich to burżuje i bogacze. Więc trzeba im zabrać, bo pozostała część narodu jest biedna... Jeśli chcecie mieć lepsze perspektyuwy ZAPOMNIJCIE O LEWICY I POSZUKAJCIE SOBIE SYMPATII PO PRAWEJ STRONIE.....
Arek / .* / 2004-03-31 22:20
Przyłączam się do PROTESTU choć nie wiem, czy to coś da !!!Fakt, że ta banda "SLD-UW-PO" wyciśnie z nas wszystko. Jeszcze nie tak dawno mówili, że wspierają drobną przedsiębiorczość, szczególnie ci z UW teraz PO. Oni wspierają zachodni kapitał i tych od których w kieszeń dostają.
DA / .* / 2004-03-31 22:18
Te palanty z SLD nie doceniają nas. A my przecież uczymy się od nich....jak robić wałki i wykazyweać straty. Panowie. Żadne takie głupie pomysły nie przynosiły w przeszłości dochodów dla budżetu. Wy tylko pokazujecie stronę przychodów do KIESY ZUS (czyli wielkiego wora do dyspozycji, każdego, kto siedzi odpowiednio wysoko), nic nie wspominając jakie koszty niesie za sobą takie rozwiązanie. A koszty będą ogromne. ok 35% drobnych przedsiębiorców albo zawiesi działalność przez kilka miesięcy w roku, albo weźmie zwolenienie (jeśli płaci składkę na chorobowe), albo będzie działać w szarej strefie (wykazując minimalny dochód, żeby skarbówka nie "wyniuchała", ablo PO PROSTU ZLIKWIDUJE DZIAŁALNOŚĆ.W tej bzdurnej propozycji, podobno zaakceptowanej przez większość środowisk (tu cytat z wywiadu pewnego debila z Wjejskiej), brak jest gospodarskiego rachunku zysków i strat. BO NIE MAMY GOSPODARZA a jedynie sprytną flądrę STWARZAJĄCĄ POZORY TROSKI O SPOŁECZEŃSTWO. A my łeb jej ukręcimy...
andrzej / .* / 2004-03-31 22:12
Strona internetowa to chyba niezly pomysl. Informatycy na start i do roboty. Wirusa im wpuscic na strony kochanego parlamenu i wszystkich poslow ale tak zeby chcial sie rozprzestrzeniac po ich komputerach a nie gdzie popadnie
Grzesiek / .* / 2004-03-31 21:45
Popieram protest choc nigdy wcześniej nie pikietowałem. Dla mnie wejście w życie tego chorego projektu oznacza bezrobocie.Poweim więcej. POWINNIŚMY SIĘ ZJEDNOCZYĆ.Jest nas z pewnością kilkaset tysięcy drobnych przedsiębiorców, czy ludzi uskuteczniających tzw samozatrudnienie. Doskonale wiemy ile nas to kosztuje miesięcznie, ile trzeba się namęczyć i jak ciężko płacić wszyskie rachunki. Płacimu ZUS, co rusz wyższe składki na ub.zdrowotne i tak naprawdę nie wiemy co nas czeka na starość. DOŚĆ TEGEJ GRABIEŻY! Może założymy partię drobnych ciułaczy (nazwę się wymyśli). Mamy spory elektorat. Nikt o nas nie będzie walczył, żedne SLD, OP, PiS czy LPR. myślą tylko jak dostać się do parlamentu, ile z tego wyciągnąć. Nie interesuje ich dobro narodu. Najważniejszy jest INTERES PARTYJNY (chora dyscyplina klubowa). MOŻE ktoś z Was ma swoją stronę internetową, a może ją stworzy do tego celu. Bedziemy mieli gdzie się spotkać. Może się w końcu skonsolidujemy i COŚ ZROBIMY. Może w końcu zaczną się z nami liczyć. NIECH KAŻDY DORZUCI JAKIŚ POMYSŁ(konstruktywny). Jestem pierszy chętny do wpisu na listę...CZEKAM NA POTWIERDZENIE terminu protestu.Pozdrawiam wszystkich na forum.
dziadek / .* / 2004-03-31 22:31
Przylacze sie. Dla mnie cos takiego tez oznacza bezrobocie. Czas zaczac walczyc o swoje. Nie ma wyjscia
rysiek / .* / 2004-03-31 22:16
jestem za zorganizowaniem sie przeciw takim podatkom
MARIUSZ / .* / 2004-03-31 21:23
Gadanie i gadanie - podpuszczanie - spróbójmy .... nie płacić itd.... odsetki, ale i strata ciągłości w przypadku chorobowego. Więc takie protesty nic nie dadzą - po pierwsze będą po fakcie, a po drugie każdy się schowa za plecami innego.
andrzej / .* / 2004-03-31 21:13
A sprobujmy przez 2 m-ce nie zaplacic ZUS za siebie i pracownikow /odsetki pozniej musimy przebolec/ ale narobimy im niezlego bigosu jak zacznie im sporo brakowac
Mariusz / .* / 2004-03-31 21:35
Trochę Pana skrytykowałem - chyba na wyrost - sorry, ale odczuwam bezsilność z braku jedności przedsiębiorców. Nikt nas nie broni. Nikt!!! A my sami też się nie bronimy. Każdy narzeka na brak czasu ... a te kilka tysięcy dodatkowych złotych , które zapłaci ... musi znaleźć czas na to żeby zarobić na plan Hausnera. Dlatego staram się zaktywizować brać przedsiębiorców.
andrzej / .* / 2004-03-31 22:07
Nie gniewam sie bo tez odczuwam ta bezsilnosc ze nie mamy zadnej organizacji, by nasz protest ktos zorganizowal, poprostu beznadzieja, a i tak nas obedra ze skory bo wlasnie dlatego ze czuja nasza slabosc
Kamillo / .* / 2004-04-01 09:00
Niestety, te wszystkie byznessenterklapy i inne skupiają inny "gatunek" przedsiębiorców. Prezesowi spółki z o.o. czy s.a. dynda kwota zusu bo on i tak jest zatrudniony przez spółkę i zus płaci jak pracownik. Jeśli powstanie taka inicjatywa to się chętnie przyłączę, ale nie może być to partia polityczna, jak ktoś tu proponował. Raczej "konfederacja", stowarzyszenie etc.
andrzej / .* / 2004-03-31 21:10
Oszukiwac ile sie da. Wszystkich nie zlapia. Protestowac ile sie da i na ile sie zorganizujemy, ale kazdy zalatany, tylko gornicy lub rolnicy maja na to czas i odpowiednie organizacje /czyt Lepper/a nas jest za malo i czasu malo
gift / .* / 2004-03-31 21:09
średnia stawka na leczenie pacjenta wynosi 65 zl/rocznie, czyli nieco ponad piątaka na leb miesięcznie. Więc co wy k**** chcecie robić z moimi 20000. Nowa ksywa dla Hausnera-Jurek "Minc" Hausner. Do tego jak przedsiębiorca nie będzie chcial placić nowych, lepszych stawek FUS to warto wprowadzić "trójki spoleczne" i domiar.
Mario / .* / 2004-03-31 20:47
Jest końcówka 2002 roku, od stycznia jestem szczęśliwym przedsiębiorcą, interesy idą nieźle, mam dwóch pracowników przez cały rok zarobiłem 48000 (4000/miesiąc - co daje powyżej 1000Euro (3,95 kurs z XI) - minus podatki i ZUS (400coś) da sięwyżyć.2003 - obroty rosną szybciej niż inflacja, zarabiam 53700 - wzrost o 12% - chyba nieźle, ale co to? to już niewiele ponad 900Euro, a mamy wejść do Uni,(głosowałem ZA, ale coraz bardziej się zastanawiam czy to było słuszne). Zbliża się koniec roku, od grudnia likwidują "kratkę", biorę kredyt i kupuję auto, ostatnia szansa na odliczenie VATu.2004 - te s.....yny mnie oszukały, mogłem spokojnie zamówić samochód taki jaki chciałem i odebrać z rocznika 2004 i wziąć na pewno mniejszy kredyt, ale kogo obchodzi drobny przedsiębiorca. Obroty rosną wolniej, ale dalej szybciej od inflacji, Co prawda zarabiam już poniżej 900euro, ale nasi eksporterze na tym korzystają ("ku chwale ojczyzny" i tym palantom z rządu przeboleję skoro ma być lepiej moim dzieciom).2005 rok no cóż zarabiam już 7000/m-c, co prawda Euro mocno przekroczyło 5 zł, ZUS'u płacę o 1000 więcej, litr benzyny to 1E, czyli w gruncie rzeczy zostaje mi jakieś 2500. Ludzie na ulicach już nie mówią sobie dzień dobry, wszyscy wk...ni, Lepper ma już 75% poparcia, na pewno zostanie prezydentem. PIEPRZE ten cholerny kraj, w końcu można zająć się przemytem, otworzyć agenturkę albo zająć się dystrybucją "białego szaleństwa", mafia bierze mniejsze characze od tych bandytów z Wiejskiej. Bardzo się chyba nie mylę? ale z pewnością moje zeznanie podatkowe za obecny rok nie wykaże więcej niż 20000 zł
George / .* / 2004-04-01 08:20
Niestety Mario, UE to błąd. Ostatecznie wielka socjalistyczna rodzina to wampir, który potrzebuje krwi. Dlatego nie widzę przyszłości dla prywatnej przedsiębiorczości, oczywiście tej uczciwej.
Mariusz / .* / 2004-03-31 20:58
Mario !!!I co my możemy z tym zrobić? Staram się jakoś zaiskrzyć, żeby nas połączyło w protest. Co uważasz o proteście w konkretnym terminie?
MARIUSZ / .* / 2004-03-31 20:38
Pomóżcie mi rozpowszechnić tę informację. Nie udaje mi sie zamieścić tej informacji na onecie. Jeśli każdy z nas zamieści ją w komentarzach gospodarczych prze kilka dni - to może uda nam się zebrać ludzi w siłę na 5 kwietnia o 10:00. Jeśli będziemy tylko gadać to nic nie wyjdzie. Nie oglądaj się na innych - pomóż mi to rozpuścić w sieci.
Grzesiek / .* / 2004-03-31 21:38
Jestem za!!! Dla mnie wejście w życie tego projektu to konieczność rozwiązania działalności !!Czekam na potwierdzenie daty PROTESU
Mariusz / .* / 2004-03-31 21:46
Staram się rozruszać brać przedsiębiorczą aby nie dała się zamordować w ciszy przed telewizorem. Dlatego to moja propozycja, a jej realność zalezy od tego czy mi pomożecie w rozpuszczeniu tego terminu w sieci. Jeśli przez dwa -trzy dni puścimy to w ruch to zbierzemy ludzi pod sejm. Pozdrawiam i prosze o pomoc (tzn. kilka komentarzy na dobrych portalach z potwierdzaniem tego terminu - przez dwa-trezy dni).
Grzesiek / .* / 2004-03-31 21:38
Jestem za!!! Dla mnie wejście w życie tego projektu to konieczność rozwiązania działalności !!Czekam na potwierdzenie daty PROTESU

Najnowsze wpisy