Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

WIG20 zniknie z GPW. To ważne, ale nie na tę wiadomość czekają inwestorzy

WIG20 zniknie z GPW. To ważne, ale nie na tę wiadomość czekają inwestorzy

Wyświetlaj:
krispek / 2013-08-09 13:30 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zabezpieczam moje Longi opcjami PUT wrześniowymi na 2300 pkt. Cena maksymalna to 33pkt/opcję
krispek / 2013-08-09 13:09 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ale delikatnym 0,1-0,3%

Wtedy może zarysować nam się nam piękny pinbar wzrostowy na FW20 :)
matoł szoł / 78.10.146.* / 2013-08-09 13:48
a wczorajszy wisielec widziałeś

daj no jakąś czasóeczkę panie BRYDŹ
krispek / 2013-08-09 13:56 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
oj matołku :) chodzi mi o tygodniowy pinbar, przełącz się na Weekly.
Jeśli dziś wyjdziemy na plus to to tylko potwierdzi siłę byczków.
Aczkolwiek giełdy nie da się przewidzieć dlatego zabezpieczyłem putami :)
tutaj nic się nie dzieje / 78.10.146.* / 2013-08-09 14:35
no to pisz na jakim wykresie , dla mnie WIG 20 nic nie robi poza taka samą korektą jak poprzednio , 8 tygodni w górę , terz 7 tygodni i pod linią trendu
azxxxdd / 91.246.66.* / 2013-08-09 12:41
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,14404629,Koniec_kryzysu_w_USA__Rosnie_eksport__lepiej_na_rynku.html?biznes=rzeszow#BoxBizTxt
--
cos dla sceptyków i forumowych malkontentów
matoł szoł / 78.10.146.* / 2013-08-09 13:48
HOSSA jest na złych danych , nie powiem dlaczego bo mi się już znudziło
krispek / 2013-08-09 12:41 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
tak jasne, gdyby każdy wiedział kiedy sprzedają/kupują smart money to wszyscy byliby strasznie bogaci. Lecz Ty masz pewne źródło w dodatku informują o tym publicznie, także sprzedawaj.

Powodzenia, w maju też sprzedawałeś. W górę poszło o prawie 200 pkt.
synonim / 2013-08-09 12:53 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
tak jasne, gdyby każdy wiedział kiedy sprzedają/kupują smart money to wszyscy byliby strasznie bogaci. Lecz Ty masz pewne źródło w dodatku informują o tym publicznie

Oczywiście, że informują o tym publicznie bo taki mają obowiązek nałożony przez SEC, wystarczy wejść na link jaki zapodałem i zobaczyć kto i gdzie informuje co sprzedaje, żadna tajemnica, ale oczywiście większość woli wierzyć w teorie spiskowe, że na pewno jest tu jakiś haczyk, tak jak to ty robisz, pisząc bzdury

w maju też sprzedawałeś. W górę poszło o prawie 200 pkt

Nie pamiętam żebym coś sprzedawał w maju, za to pamiętam jak tutaj na koniec czerwca na 2500 o mega wzrostach nawijałeś a rynek w 3 sesje skasował cały rok wzrostów
aszxxxx / 91.246.66.* / 2013-08-09 12:43
najciekawsze jest to że odstrasza od akcji a sam niżej się chwali jakie to spółki posiada i zyskami z nich:))))
krispek / 2013-08-09 13:04 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie pamiętasz żebyś sprzedawał? Ciekawe :)))
Nagonka na forum aż huczało od Twojego SELL in May i wyśmiewaniu tych co brali Long.

Jak jesteś takim pieskiem na forum, który szuka to znajdź sobie wpis, kiedy napisałem o odwróceniu pozycji. Było to tuż przed wielką zwałą. Szkoda, że nie przed luką, ale nikt nie kupuje w dołku i sprzedaje na szczycie. Jedynie Ty:)
synonim / 2013-08-09 13:13 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

nie pamiętasz żebyś sprzedawał? Ciekawe :)))
Nagonka na forum aż huczało od Twojego SELL in May i wyśmiewaniu tych co brali Long


Kto mnie posłuchał i sprzedał w maju ten nie zaliczył mega wtopy w czerwcu i taka jest prawda. No ale wy pewnie myśleliście, że sell in May polega na tym, że wraz z dniem 1 maja następuje krach he he he he he

Globalna wyprzedaż rozpoczęła się w maju a u nas była nieco później, wystarczy odpalić wykres Global MSCI Markets i widać, że na świecie jak najbardziej było sell in May w tym roku a Japonia i Turcja zaczęły to pierwsze


Jak jesteś takim pieskiem na forum, który szuka to znajdź sobie wpis, kiedy napisałem o odwróceniu pozycji. Było to tuż przed wielką zwałą.


A co mnie obchodzi to, że rynek cię skopał i wywalił ci pozycje na stop lossie i szybko się przekręciłeś po fakcie, mnie interesuje tylko to, że na 2500 zaklinałeś pójście dużo wyżej i były to brednie. A teraz oczywiście udajesz zarobionego mądralę po fakcie

krispek / 2013-06-13 01:23 /
w przyszłym tygodniu albo już na kontraktach wrześniowych atak na maksima z grudnia 2012 roku
krispek / 2013-08-09 13:26 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jaki Ty synek jesteś żałosny :)

też tak potrafię, wybrać Twoje wyrwane z kontekstu wpisy i wkleić na forum jako cytat

Śmiech, śmiech i jeszcze raz poruta :) żaden SL mi się nie uruchomił, gram mechanicznym systemem i jak każdy ma wady, oddałem wtedy prawie 60 pkt zysków.
Odwróciłem pozycję i na wielkiej zwale zarobiłem te 60 pkt, chociaż mógłbym wyciągnąć 250, niestety system za późno dał sygnał zamknięcia.

Zarabiaj dalej na stelażach. I na swoich obligach po 10% rocznie :D śmiechu warte.
synonim / 2013-08-09 13:49 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

też tak potrafię, wybrać Twoje wyrwane z kontekstu wpisy i wkleić na forum jako cytat


Nie wiem co tam jest niby "wyrwane z kontekstu", cytat jest bardzo jednoznaczny, no ale jak się nie ma co napisać to zawsze można wymyśleć głupi wybieg, że coś tu jest niby "wyrwane z kontekstu"

Pewnie pisząc, że pójdziemy na grudniowe szczyty w czerwcu miałeś na myśli, że pójdziemy nie na szczyty tylko na doły i nie grudniowe, tylko czerwcowe he he he he


Odwróciłem pozycję i na wielkiej zwale


Jak cię rynek kopał to nic dziwnego ale nie zmienia to faktu, że kilka dni wcześniej bredziłeś o ataku na maksima z grudnia 2012. Przypomnijmy o jakie poziomy chodziło: 2620

Zamiast 2620 rynek poszedł na 2150 w 3 dni


Zarabiaj dalej na stelażach. I na swoich obligach po 10% rocznie :D śmiechu warte


Moje 10% rocznie to kapitał, który jest poza twoim zasięgiem, 21-letni smarkaczu

Ja nie muszę uprawiać hazardu za wszystko co mam na akcjach i kontraktach a wy tak

To nas różni
krispek / 2013-08-09 14:02 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
smarkaczem dla mnie jesteś Ty, jeżeli chodzi o Twój poziom wypowiedzi to nawet nie umywa się do wypowiedzi 20-latka czasem nawet gimnazjalisty. Ja nie uprawiam hazardu, zarabiam na Forexie (z mniejszym sukcesem jak na razie) i na kontraktach, które wałkuję codziennie.
Dziwi Cie to że odwróciłem pozycję kiedy rynek mnie kopał? Dziwne by było gdybym sprzedawał kiedy rośnie i rośnie. Widziałem potwierdzenie odwrócenie trendu dlatego sprzedałem odwracając pozycję.
Poza tym "staruszku" (skoro mnie nazywasz smarkaczem) pamiętasz jak trąbiłeś, że mnie wyzeruje rynek w ciągu 3 miesięcy? Właśnie minęły. Kiedy następny termin? Koniec roku?
W ciągu 10 lat, na swoich obligach i stelażach i równych zyskach zarobisz tyle co ja wczoraj :)
to nas różni :)
canary wharf / 2013-08-09 14:17 / portfel / Tysiącznik na forum

W ciągu 10 lat, na swoich obligach i stelażach i równych zyskach zarobisz tyle co ja wczoraj :)
to nas różni :)

SWINTA racja :)))
synonim / 2013-08-09 14:16 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Ja nie uprawiam hazardu, zarabiam na Forexie (z mniejszym sukcesem jak na razie) i na kontraktach, które wałkuję codziennie


Jeszcze się za forex wziąłeś małolacie - to tylko przyspieszy twój reset


Poza tym "staruszku" (skoro mnie nazywasz smarkaczem)


Nie jestem jeszcze taki stary ale starszy od ciebie jestem, to fakt


pamiętasz jak trąbiłeś, że mnie wyzeruje rynek w ciągu 3 miesięcy? Właśnie minęły. Kiedy następny termin? Koniec roku?


Na razie masz po prostu farta, ale tak jak pisałem, fart w tym giełdowym kasynie nigdy nie trwa długo


W ciągu 10 lat, na swoich obligach i stelażach i równych zyskach zarobisz tyle co ja wczoraj :)
to nas różni :)


W zeszłym roku zrobiłem 15% na prawie całym swoim kapitale (bez kilku procent) - powtórz ten wynik to pogadamy

Bo wszedłem przed chwilą na twój portfel i widzę, że grasz gdzieś za 22% kapitału a resztę trzymasz w gotówce bez zysku. Więc mnie tu nie bajeruj ile to zarobiłeś bo zyski liczy się na całym kapitale a nie na fragmencie. U mnie 90% kapitału pracuje i tylko 10% to gotówka. Zrób lepszy portfel od mojego z 90% kapitału zainwestowanego to pogadamy
gogogo / 193.111.166.* / 2013-08-09 16:36
No, po prawdzie fundusze gotówkowe, pieniężne i lokacyjne to też forma gotówki - bezpieczne i w każdej chwili pod ręką.
synonim / 2013-08-09 16:45 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

No, po prawdzie fundusze gotówkowe, pieniężne i lokacyjne to też forma gotówki - bezpieczne i w każdej chwili pod ręką


To nie jest ekwiwalent gotówki, mają obligacje korporacyjne, wystarczy sobie przypomnieć jak swego czasu tąpnęła w jeden dzień pieniężna UniKorona i pieniężna Idea Premium, po krachu na obligacjach korporacyjnych budowlanki

Skasowały pół roku swego wzrostu w jeden dzień

http://www.mbank.pl/forum/watek,992188,unikorona-pieniezny-krach-234,1.html
gogogo / 193.111.166.* / 2013-08-09 17:25
Fakt, słaba dywersyfikacja obligacji (to chyba było PBG i spadało na 3 raty), ale kto przed zakupem sprawdza strukturę "bezpiecznego" funduszu.
krispek / 2013-08-09 14:56 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
90% kapitału pchać w derywaty? :) szaleniec :)
Albo kto tyle na forex ryzykuje?

Ale z Ciebie taki trader jak z koziej d... sam wiesz co. Dlatego musisz się pożywić tymi 10% rocznie :) i nie zazdrość innym większych zysków bo trafisz do piekła hehe

Zobaczymy, na razie rynek zeruje mnie od kwietnia non stop, widocznie mam spory portfel że tak mnie trzepią, a ja się utrzymuję na rynku :)
synonim / 2013-08-09 15:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

90% kapitału pchać w derywaty? :) szaleniec :)
Albo kto tyle na forex ryzykuje?


Nie mam 90% kapitału w derywatach, co ty znowu bredzisz


Ale z Ciebie taki trader jak z koziej d... sam wiesz co. Dlatego musisz się pożywić tymi 10% rocznie :) i nie zazdrość innym większych zysków bo trafisz do piekła hehe


Zrób 10% zysku na całym kapitale rocznie to pogadamy. Bo że robisz zyski na 20% kapitału to jest śmiech na sali


Zobaczymy, na razie rynek zeruje mnie od kwietnia non stop, widocznie mam spory portfel że tak mnie trzepią, a ja się utrzymuję na rynku :)


Zobaczymy jak długo jeszcze będziesz miał fart
canary wharf / 2013-08-09 14:18 / portfel / Tysiącznik na forum

Ja nie uprawiam hazardu, zarabiam na Forexie (z mniejszym sukcesem jak na razie) i na kontraktach, które wałkuję codziennie


Jeszcze się za forex wziąłeś małolacie - to tylko przyspieszy twój reset


tez jestem na forexie ale tylko jak mi pozycja lezy i na malym lewarze jak narazie wiecej mam z forexu niz z GPW niestety
krispek / 2013-08-09 12:51 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
bo on ma tylko wyselekcjonowane spółki, a jak Albert Rokicki "Longterm" pisał o wyselekcjonowanych spółkach to starał się go spławić z tego forum.

Taki to już z niego pucybut, musi szanować swojego Pana, za każdy nagonkowy wpis podobno zgarnia parę złotych.

No i dodatkowo dorabia sobie na stelażach, które zarabiają zawsze! Podkreśla to co chwilę.
synonim / 2013-08-09 13:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

za każdy nagonkowy wpis podobno zgarnia parę złotych


Samo to, że wierzycie w takie rzeczy, że ktoś ma płacone za pisanie postów tutaj przez kogoś kto niby wierzy, że można zmienić bieg giełdy takimi postami, pokazuje wasz denny poziom na poziomie ludzi, którzy wierzą w UFO, Archiwum X, duchy a nawet w Santa Claus


No i dodatkowo dorabia sobie na stelażach, które zarabiają zawsze!


Zawsze nie, ale nie narzekam. Dla mnie głównie liczą się stabilne zyski na obligach i rynku pieniężnym. A wy musicie uprawiać hazard na derywatach i akcjach za wszystko co macie a potem reset i kolejni frajerzy do golenia
krispek / 2013-08-09 13:29 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
powiedział co wiedział, ten co nie posiada akcji ani derywatów :) bo przecież opcje nie derywaty tylko stabilne zyski.

Żałosny jesteś :) nawet nie wyczuwasz ironii z tym płaceniem za wpisy. Co za zero z Ciebie musi być w realnym życiu skoro na forum się tak poniżasz codziennie :)
synonim / 2013-08-09 13:54 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

powiedział co wiedział, ten co nie posiada akcji ani derywatów :) bo przecież opcje nie derywaty tylko stabilne zyski


Ja mam w derywatach tylko kilka procent kapitału (zgodnie z odpowiednią strategią) i nie muszę mieć więcej a ty grasz za wszystko za kieszonkowe jakie masz od mamy

To nas różni


Żałosny jesteś :) nawet nie wyczuwasz ironii z tym płaceniem za wpisy. Co za zero z Ciebie musi być w realnym życiu skoro na forum się tak poniżasz codziennie :)


Jesteś bardzo pewny siebie a rynek takich niszczy. Ganguś ma dokładnie ten sam problem. Na razie masz zwykłego farta na tych kontraktach ale fart w tym kasynie nigdy nie trwa zbyt długo, dlatego ja nie wstydzę się, że mam long strangle
krispek / 2013-08-09 14:09 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie sądzę abym był pewny siebie na rynku, pewny siebie jestem w stosunku do odpowiedzi na Twoje żałosne wpisy.

Nie jedną, nie dwie nocki miałem nieprzespane przez grę na Forex oraz kontrakty. Często nachodziły mnie nowe pomysły na strategie, nawet czytałem książki w nocy, a rano niewyspany na etat leciałem.

Teraz trzymam się dłuższy czas jednej i tej samej strategii i jak na razie w 2013 r. tylko 1 stratna transakcja wybita SL.
synonim / 2013-08-09 14:22 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

nie sądzę abym był pewny siebie na rynku, pewny siebie jestem w stosunku do odpowiedzi na Twoje żałosne wpisy

Nie mądrzyj się małolacie tylko uzupełnij swój moneyowy portfel publiczny o transakcje na forex. Umożliwia on taką opcje

Bo potem znów będziesz bajki opowiadał jaki to tam zarobiony jesteś

zarabiam na Forexie
synonim / 2013-08-09 12:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Tzw. smart money w USA, czyli najlepiej poinformowani inwestorzy, sprzedają już akcje

Why is the Smart Money Selling?

http://pragcap.com/why-is-the-smart-money-selling
canary wharf / 2013-08-09 12:24 / portfel / Tysiącznik na forum
zauwazcie co mowi anal w tvncnbc : hossa trwa od 2011r :) bu hahhhahhaaaaaaaa
kazdy pa..lant potrafi spojrzec w tyl na wykres, powiedz co bedzie za 2 lata kolo :)))) sami anale pierqza w stolki za gruba kase i nic nie umiom pa..lanty !!!
mega hossa bankrutów światowych / 78.10.146.* / 2013-08-09 12:13
WIG 3 raz odbicie od szczytu


a w telewziji dla idiotów w TVN cnbc od rana prześciggają się kto ogłosi wieszą hosse na GPW , od roku już trwa hossa według nich ale dopiero teraz sobie o tym przypomnięli
oksymoron / 89.79.20.* / 2013-08-09 12:09
Potezne odreagowanie po wczorajszych zdradzieckich wzrostach napedzanych przez ludzi jaszczury nie ma konca.
Joe Cocker: jestesmy w stanie wojny, szykujcie sie na powtorke z 1914.
Kto madry szybko wyprzedawac co sie da i zmieniac na short, ja zyski licze juz w milionach euro.
synonim / 2013-08-09 12:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Jednocześnie popyt na nieruchomości jest niższy podaży od października 2011, a ceny rosną w tempie dwucyfrowym. Wreszcie tempo wzrostu tych inwestycji to 20% w skali roku, co oznacza, że jedynie stabilizacja relacji względem PKB odjęłaby od wzrostu ok. 2 punktów procentowych! Chińska gospodarka siedzi zatem na minie

http://www.parkiet.com/artykul/1334285-Dobre-dane-i-slaby-dolar.html

Ale spokojnie - przecież "nie ma żadnych przesłanek do bessy"

Widzicie jakieś?
synonim / 2013-08-09 11:51 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Faber: Nadchodzi powtórka z 1987 roku

- W 1987 roku mieliśmy bardzo silną hossę, ale zyski nie rosły już znacząco, a rynek stał się bardzo wykupiony" – wskazał ekspert występując w programie telewizji CNBC. - W końcowej fazie wzrostu, trwającej do 25 sierpnia, spadała liczba spółek osiągającej roczne maksima. Innymi słowy zmniejszała się liczba nowych rekordów, a za to nastąpiło załamanie notowań kilku firm.

Według Fabera z podobną sytuacją mamy do czynienia obecnie. – Jeśli przyjrzymy się kilku ostatnim sesjom, mówił wskazując na wtorek i środę, to zobaczymy, że podczas gdy S&P był w pobliżu rekordowego poziomu 1709 punktów, mieliśmy 170 spółek na nowych rocznych minimach, a to bardzo wysoka liczba – zauważył. Oznacza to, że rynek w górę ciągnie bardzo niewielka grupa firm

http://www.parkiet.com/artykul/7,1334304-Faber--Nadchodzi-powtorka-z-1987-roku.html

Historia się powtarza
ata829 / 193.41.230.* / 2013-08-09 11:49
od dwóch dni zaglądam na forum Money (myślałam że poczytam tu profesjonalne opinie) Niestety atmosfera jaka tu panuje jest tak fatalna że nie chce się czytać. Panowie spokojnie. jak dwa koguty. ;-) Odpóśćcie sobie.
synonim / 2013-08-09 12:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

atmosfera jaka tu panuje jest tak fatalna że nie chce się czytać


Atmosfera byłaby normalna gdyby nie pewna określona liczba niezalogowanych zadymiarzy, znieniających nicki jak rękawiczki, którzy wchodzą tu tylko po to żeby prowokować awantury i robić wyłącznie tendencyjne wycieczki personalne, zamiast komentować merytorycznie poruszone tematy
synonim / 2013-08-09 11:48 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Japoński dług publiczny w końcu czerwca przekroczył poziom 1000 bilionów jenów (10,46 biliona dolarów) czyli jednego biliarda. Zdarzyło się to po raz pierwszy w historii Kraju Kwitnącej Wiśni. Obecnie japoński dług publiczny jest ponad dwukrotnie większy niż PKB tej trzeciej gospodarki świata

http://www.parkiet.com/artykul/7,1334287-Japonski-dlug-przekroczyl-magiczna-wielkosc.html

Gdzie nie spojrzeć wszędzie idzie hossa
danielosss / 94.240.36.* / 2013-08-09 11:13
Gdzie on miał tą znakomitą sesję ...
Znakomita byłaby gdyby dotrzymali ponad 2% wzrosty wczoraj a nie poddali się stronie podażowej. Analu orentuje się co się dzieje na rynku, przecież grubas podciągał wczoraj pod sypanko przed weekendem. Dziś będzie inauguracja zjazdu
synonim / 2013-08-09 10:49 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurczący się deficyt w USA zdusi zyski spółek z S&P500

Why the Shrinking Trade Deficit Will Choke U.S. Corporate Profits

http://charleshughsmith.blogspot.com/2013/08/why-shrinking-trade-deficit-will-choke.html
irzi / 91.150.201.* / 2013-08-09 10:46
O czym Państwo Piszecie????
godzinę po opublikowaniu Pana wpisu wig 20 zjechał 0,7 %
Może lepiej nic nie napisać zamiast głupoty?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy