Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Winiecki dla Money.pl: Skąd się biorą odpowiedzialni, a skąd niedojdy?

Winiecki dla Money.pl: Skąd się biorą odpowiedzialni, a skąd niedojdy?

Wyświetlaj:
odpowiedzialnych się wyznacza. Niedojdy same rosną / 109.243.49.* / 2011-10-30 10:38
Wszyscy zawzięcie rzucili się do krytykowania pana Winieckiego, a ja między wierszami doczytałem się czegoś o „upośledzonych mniejszościach”:
„Murzyni, Latynosi, itd., itp. i kukuryku.”
I tutaj uznanie dla pana Winieckiego, który nie mogąc otwarcie pisać o siłach sprawczych obecnego „kryzysu”, przekazuje to z sposób zaszyfrowany, pn.”kukuryku”.
Zupełnie jak w anegdotce przytoczonej przez red. Michalkiewicza:
„Sytuacja zdarzyła się pewnemu Polakowi, który ubiegał się o pracę tłumacza w instytucji zajmującej się różnymi zaszłościami wojennymi. - Jakie języki pan zna? - zapytał go pan rekrutujący owych tłumaczy, przypadkowo Żyd.
- Polski, rosyjski, niemiecki, francuski, słabiej włoski i trochę hiszpański. - No a jidysz?
- Jidysz nie.
- Ja rozumiem, pan zapomniał.”
barg / 91.193.208.* / 2011-10-30 10:21
Zasada jest jedna, umiesz liczyć - licz na siebie. Nie licz na państwo, na banki, na rodzinę. Jak nie jesteś w stanie sam sobie dać rady, to inni ci też nie pomogą. A już na pewno nie za darmo. Zawsze jest jakaś cena.
miłośnik historii / 109.243.49.* / 2011-10-30 10:57
Takie jest życie Barg, ale na dużą skalę możesz działać tylko współdziałając z innymi. PO wybrało ok 20% uprawnionych do głosowania, a wyprzedaje majątek należący do wszystkich...
Tu masz coś ciekawego z historii:
„Józef Ignacy Kraszewski wykorzystał swoje obserwacje jako redaktor kronnenbergowskiej ‘Gazety Codziennej’ (był nim od 1859 r. – ALS) do napisania powieści pt. ‘Żyd’ (1866), w której podaje, iż bogaci Żydzi pokładali wielkie nadzieje w możliwości realizacji swych dalekosiężnych planów w związku z trwającymi przygotowaniami do wywołania nowego powstania w Królestwie Kongresowym. W wywołaniu takiego powstania bogaci Żydzi byli żywotnie zainteresowani. Potwierdza to przytoczony przez Kraszewskiego taki oto tok ich rozumowania:
„W powietrzu czuć proch, ale dla nas to nic złego(…) skorzystajmy z dobrej okazji. Zamiast bawić się w patriotyzm, asymilację itp. mrzonki, myślmy przede wszystkim o sobie. Chłop polski nie lubi nas, wiemy o tym, ale chłop jest głupi – nie boimy się go. O szlachtę głównie nam idzie. Wmiesza się ona przez sam punkt honoru w awanturę, pójdzie do lasu, na krwawe pole, za co ją rząd ukarze, zniszczy, wytępi, wydusi, wywłaszczy, a wówczas dla nas droga otwarta.”
(cyt. za T. Jeske-Choiński, „Historia Żydów w Polsce,” s. 137).
Floyd / 2011-10-30 12:17 / Tysiącznik na forum
Dla takich jak Ty to bym zamknął wszystkie drogi.
Bogaty Żyd nie różni się od bogatego Polaka. Tu i tu bywają dranie, ale bywają i uczciwi.
Ty przypuszczalnie dostrzegasz drani tylko w śród Żydów, a więc też należysz do tej samej kategorii.
uderz w stół, a Floyd się odezwie... / 46.113.255.* / 2011-10-30 13:16
A ja odwrotnie niż Ty - otworzyłbym przed Tobą wszystkie drogi - obawiam się jednak, że nie wiedziałbyś, dokąd iść.

Co za pokrętne rozumowanie przedstawiłeś - "Ty przypuszczalnie dostrzegasz drani tylko wśród Żydów, a więc też należysz do tej samej kategorii." Żyd - drań - czy to nie jest przypadkiem antysemickie?

Wyręczając Tesę, zadedykuję Ci fragment modlitwy św. Tomasza:
"Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, ze muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek."
Jancio Wodnik / 83.30.221.* / 2011-10-30 09:33
Ten starzec jest nie tyle irytujący, co zwyczajnie głupi. Jego pogłębione analizy można porównać wyłącznie do bełkotu niedouczonych aktywistów różnego zabarwienia. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że należy on do "elity" tego Narodu i zasiada w Radzie Polityki Pieniężnej. Pozostaje mieć nadzieję, że pozostali członkowie tego gremium są w lepszej kondycji umysłowej i są w większości. Co do pytania, to odpowiedź jest oczywista: OCZYWIŚCIE W USA!
Amerykanie nie mogą tak jak Niemcy liczyć na ochronę państwa przed pazernymi bankami, firmami ubezpieczeniowymi, lekarzami, prawnikami, itd. Zdani są sami na siebie w konfrontacji z ogromnymi korporacjami, które za 1$ są w stanie nawet zabić. W Niemczech obywatel, nawet gdyby chciał sobie zrobić krzywdę, nie ma takiej możliwości!!!
Do redakcji: Zlitujcie się, czy naprawdę nie ma kto dla was pisać.
zamiast obrażać, dociekaj prawdy / 109.243.49.* / 2011-10-30 11:18
Nie umiesz Wodniku odróżnić prawdziwego zagrożenia, od nieistotnego. Zupełnie jak ta mała myszka z bajki St. Trembeckiego pt.: "Myszka, kot i kogut":
"Stój - rzecze matka - córko moja luba,
Aż mrowie przechodzi po mnie.
Wieszli, jak się ten zowie, co tak siedział skromnie?
Kot bestja, narodu naszego zaguba!
Ten drugi był to kogut, groźba jego pusta.
I przyjdą może te czasy,
Że z jego ciała jeść będziem frykasy,
A zaś kot nas może schrusta.
Strzeż się tego skromnisia, proszę cię jedynie,
I tę zdrową maksymę w swej pamięci zapisz:
Nie sądź nikogo po minie,
Bo się w sądzeniu poszkapisz.”
Winiecki jest tylko drobnym trybikiem w prowadzonej wobec naszego kraju wojnie informacyjnej.
zygfryd II / 213.238.73.* / 2011-10-30 10:42
Z komentarz widać, że nie byłeś ani tam, ani tam. W USA można było jeszcze nie dawno dostać kredyt na 100% zakupu DOMu bez zatrudnienia, a w Reichu dostaniesz co najwyżej 60%. Widzisz różnicę? Może niedawne ogłoszenia typy kredyt na 110% coś przypomną.
akoc / 62.152.147.* / 2011-10-30 08:26
Staruszku czego sie tak wsciekasz na innych. Pomyśl o sobie ile ci zycia zostało. Czy warto ciagle tak pluc na innych.
tesa1959 / 2011-10-30 09:19 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Też kiedyś będziesz staruszkiem, więc już teraz zainwestuj w trumnę i kiedy dosięgnie Cię odpowiedni wiek, to się do niej połóż i czekaj na śmierć.
A myślę, że pomysł Niemiec jest bardzo dobry i warto z niego skorzystać, tylko czy u nas inflacja nie zje oszczędności?

Najnowsze wpisy