Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Winiecki: Polacy przebudźcie się z 19-letniego snu!

Winiecki: Polacy przebudźcie się z 19-letniego snu!

Wyświetlaj:
marianr2 / 89.167.38.* / 2007-06-23 16:18
Jeżeli juz się obudzimy, to co dalej?! Narazie każdy idzie w swoją stronę. Czy mamy zagłosować na Pana Profesora który sam nie zna drogi. A skąd mam wiedzieć kto jest kim, jak były demokrata okazuje się być lewakiem, ze nie użyję postkomunistą
DA-old / 195.225.71.* / 2007-06-21 01:30
Panie profesorze! My już dawno wstaliśmy. A inteligencja śpi, jak zawsze, bo za dużo wypiła lubb za dużo wzięła...
polski kocioł / 83.5.119.* / 2007-06-18 21:49
w najtrudniejszym okresie transformacji, ale problem polegał na tym, ze NIERÓWNO. Jak powszechnie wiadomo nabycie nowego telewizora jest objawem degradacji materialnej wtedy gdy sąsiad kupuje auto. Za komuny była nędza, ale WSPÓLNA.
Miś Jogi / 62.29.134.* / 2007-06-19 07:11
to co piszesz, to nic innego, że wszyscy są tacy sami, bo maja takie same żołądki - hasło solidarności z lat 80'.
Ale takie brednie to może wypisywać tylko ten, uważa, że "czy się stoi czy się leży 1000 się należy"
krzyhoo1 / 2007-06-18 17:10
A mi się wsjo podoba. Nawet Kaczyńscy z Tuskiem i Rokitą do spółki. Nawet Lepper i Giertych, a szczególnie Edgar Gosiewski. Przy Mazowieckim, Kozłowskim, czy Onyszkiewiczu to człek się czuł jak niedouczony student na egzaminie poprawkowym, a przy nowej elicie to jak laureat Nike z odczytem wśród niepiśmiennych
acomitam / 83.25.213.* / 2007-06-19 11:41
Bez żartów. Przy Mazowieckim, Kozłowskim czy Onyszkiewiczu czuł się Pan jak nieduczony student? Mogę tylko współczuć.
dsadadad / 87.99.44.* / 2007-06-18 18:45
Nie no z Onyszkiewiczem to żeś przesadził, ten matematyk za dychę dowodził, ze sposób liczenia głosów w odrzuconej konstytucji kołchozu jest lepszy od Nicejskiego.
| / 83.27.58.* / 2007-06-19 00:00
Wlasnie przed Onyszkiewiczem powinienes czuc sie jak niedouczony student na egzaminie poprawkowym. Jest doktorem matematyki. Gdybys studiowal logike na UW to by cie mogl oblac.
Oburzony / 89.79.83.* / 2007-06-18 17:05
Rzeczywiście Polacy powinni się obudzić bo ich w tym czasie okradziono!!!
Każdy Czech otrzymał "kupony" wartości ponad 30 tys. zł według kusu z 1995 r. (dzisiejsza wartość - grubo ponad 50 tys. zł). "Kupony" zamieniano na akcje i udziały, własność nieruchomości, albo gotówkę po aktualnym kursie. Nas wykiwano mimo że mieliśmy Balcerowicza - "guru ekonomiczne na całą Europę" jak go przedstawiała "Gazeta Wyborcza" i prof. Winiecki!!!
Pełne półki były też do czasu za Gierka mimo że zaciągnięte kredyty były śmiesznie małe w stosunku do obecnych i bezrobocie żadne!!! Gospodarka była w polskich rękach a obecnie??? Nasza wykształcona młodzież nie musiała szorować garów w garkuchniach UE!!!
Tacy żałośni ekonomiści jak p. Winiecki, Balcerowicz, Lewandowski itp. powinni skończyć na śmietniku historii za zrujnowanie gospodarcze Polski!!!
Miś Jogi / 62.29.134.* / 2007-06-19 07:24
panie oburzony, gdybyscie w nie zrujnowali gospodarki w latach 80' swoimi strajkami, to by byłe pieniadze, a tak dostaliście figę z makiem. Nawiasem mówiąc jeśli ma Pan "zielony dowód osobisty", to bardzo proszę go przestudiować bo powinna być w nim pieczątka o posiadaniu powszechnego świadectwa udziałowego!!!
Proszę nie obrażać ludzi, którzy coś i to dobrze!!!
Niech Pan pamięta, że internet nie jest anonimowy.
To właśnie ta obecna władza nic nie robi tylko trwoni, nasze ciężko zapracowane pieniądze.
Trzeba wysilić szare komórki, a nie żołądek, aby zarabiać.
| / 83.27.58.* / 2007-06-19 00:25
> Gospodarka była w polskich rękach a obecnie???

Lepiej jest miec 30% czegos wartosciowego niz 100% niczego. Co mnie zreszta obchodzi czy prezes mojego banku ma nazwisko konczace sie na -ski czy nie? Co to zmienia? "Polski" bank lepszy kredyt mi da? "Polski" browar lepsze piwo zrobi? W "polskim" hipermarkecie byloby taniej?

W kapitalizmie rzadzi rachunek ekonomiczny, a nie sentyment narodowy! Co to w ogole za pomysl by kapital mial narodowosc? Masz kase, to mozesz kupic akcje kazdej firmy, czy ma centrale w Katowicach, czy w Kapsztadzie. Ot globalizacja. PKN Orlen SA nie jest "mojszy" niz Coca-Cola Inc.
azus / 83.23.152.* / 2007-06-18 20:13
a wiesz panie oburzony co z tego złotego pakietu zostało w rekach czechów,g...o tyle,że to trwało dłu.żej i skonczyło sie większym szokiem.
I nie rzucaj kalumnii na uczciwych,pracowitych i mądrych ludzi bo to oni wprowadzili Polskę na normalna drogę rozwoju i zasługują na szacunek i honory.
jliber / 212.180.147.* / 2007-06-18 14:17
Hehe, to mi przypomina artykuly na lewica.pl gdzie opisuja jak to obecna przecietna placa jest nizsza niz nawet u schylku PRLu. Nawet zakladajac ze to prawda, to jak w PRLu sie bylo z tego cieszyc, skoro nie bylo czym nawet podetrzec sobie d...???
maa / 2007-06-18 14:42 / Tysiącznik na forum
co to ma z felietonem wspólnego?
czywiesz,że / 83.24.241.* / 2007-06-18 19:25
ano tyle, cyt. za autorem "nie było czym nawet podetrzeć sobie d...." - co jest ewidentną prawdą historyczną o PRL. Czyżby mało argumentów?
Ech!! / 84.234.10.* / 2007-06-18 09:46
Jest dobrze, tylko nie wszystkim. Przedtem (za schyłkowej komuny) każdy pracujący miał "bułę" pieniędzy w kieszeni i puste półki w sklepach. Dzisiaj większość pracujących nie ma pieniędzy i uginające się półki sklepowe od wszelakiego dobra. Jak można było dopuścić do tego (mam na myśli rządzących zachodem w okresie transformacji Polski) aby komuniści z dnia na dzień przekształcili się w kapitalistów i "budowali" kapitalizm w Polsce. Toż to aberracja niesamowita. Komuniści popełnili kapitalizm państwowy a w dalszej kolejności kapitalizm oligarchiczny na wzór republik bananowych. No ale nie ma się co dziwić, przecież PPR i jej póżniejsze klony to organizacje przestępcze. Po drugie kapitalizm ten czysty nie skażony socjalizmem powstał dzięki chrześcijanom. Dzisiaj na zachodzie element podstawowy kapitalizmu jakim jest chrześcijaństwo, jest negowany przez lewactwo. I tutaj mamy odpowiedź dlaczego zachód pozwolił komunistom w Polsce budować "kapitalizm". Pożal się Boże profesor Winiecki jest lewakiem z krwi i kości i puszcza takie bąki jak powyższy artykuł przemilczając sprawy zasadnicze i najwaważnejsze. Aby zapanował kapitalizm musi być zbudowany kościół, więzień i bank. Ale to jeszcze nie wszystko. W owym więzieniu powinno siedzieć także lewactwo. Inaczej lewactwo zlikwiduje kościół, więzienie a z banku zrobi sobie składowisko łupów. Z kapitalizmu a więc i demokracji lewactwo zrobi oczywiście karykaturę. Dlaczego pożal się Boże profesor Winiecki nie pisze o aspekcie niszczenia kapitalizmu i demokracji przez lewactwo na całym chrześcijańskim świecie?. Pytanie oczywiście retoryczne.
Bendykt XVi / 87.99.44.* / 2007-06-18 10:16
Kosciół jest przeciez od setek lat i jakoś słabo pasie swoją owczarnię, skoro owczarnia umie tylko otwierać rozdziawione gęby po świadczenia socjalne od lewaków, tym samym dając im swój głos poparcia w budowie raju. Kosciół nie jest zainteresowany budowaniem niezależności państw, gdyż brak zależności i wolnośc to również wolnośc od koscioła i utrata władzy kościoła. Kapitalizmu nikt nie wymyślił, kapitalizm to stan naturalny bez zmanipulowania rzeczywistości, chrześcijaństwo zostało natomiast wymyślone, przez bandę dewiantów, która przekształciła do własnych potrzeb ewangelię, w której wczesniej zawarta wiedza bazowała na osiągnięciach cywilizacji egipskiej a ta skolei czerpała wiedze z Atlantydy. Ta wiedza dziś jest skrzetnie ukrywana przed gawiedzią bo daje wolność i dobrobyt. Po stronie dobra dla ludzkości przechowują ją Templariusze i być moze bedzie kiedyś sposobność by ją przywrócić światu, ale wtedy koscioła rzymsko-katolickiego i być może zakłamanego, zmanipulowanego chrześcijaństwa, tylko po częsci uczącego prawdy, już nie bedzie. Świat jest rzadzony przez wychowywanie niewolników do pasienia kasty rządzącej do niej również zalicza się kosciół katolicki roztaczający swoje macki na szerokie połacie...
benio XX / 84.234.10.* / 2007-06-18 13:19
Już sam twój nick świadczy o tym, że chrześcijaństwo masz w głębokiej pogardzie i objawiasz się jako prymitywny ignorant. Powstaniu kapitalizmu (rewolucja przemysłowa) zawsze towarzyszył Kościół i jego nauki nakazane przez Jezusa Chrystusa. Kościół nigdy nie przyłączał się do komunistów czy socjalistów w celu niszczenia kapitalizmu. Nie oszukujmy się, socjalizm i komunizm wymyślili starsi w wierze aby pasożytować na społecznym organizmie. To im stoi na przeszkodzie Kościół bo Kościół broni dorobku cywilizacji czyli owego nieskażonego socjalizmem kapitalizmu. Bo wierni skupieni w kościele są silni wewnętrznie swoją wiarą i nie dadzą sobą manipulować, że np. zboczeniec seksualny od wczoraj już nie jest zboczeńcem seksualnym. Wreszcie to Kościół głosił od zarania, że bez pracy nie ma kołaczy a socjalizm potrafi tylko wmawiać ludziom postawę roszczeniową wobec państwa. Dlaczego ludzie nie czytają Biblii. Tam wszystko jest napisane jak żyć w zgodzie z Bogiem, współbraćmi i naturą. Pan Bóg dał ludziom wolność i prawo wyboru. Ateistą cza agnostykiem jest każdy na swoją odpowiedzialność. Co ateizm (wojujący) potrafił zrobić w świecie XX wieku Polska wie najlepiej i do dziś odczuwa jego skutki. Jeżeli człowiek stawia się ponad Bogiem to prawa boskie zaczyna zastępować swoimi prawami. I tak już było. Hitler ustanowił prawo, że nacja żydowska i nie tylko, nie ma prawa żyć na tej Ziemi. Dzisiaj niewinnie na razie uchwalono, że zboczeniec to nie zboczeniec. Co bedzie dalej, strach się bać. Na koniec, każdy komunikat o tematyce ekonomicznej powinien zaczynać się słowami: LEWACTWO MA SIĘ DOBRZE co należy automatycznie odczytać: Z GOSPODARKĄ KRUCHO.
Benedykt XVI / 87.99.44.* / 2007-06-18 13:40
Prymitywizm Twoich poglądów, jest przerażający, jest to z pewnością wynik indoktrynacji chrześcijańśkiej , poza , który swymi tepymi oczy nie możesz się wychylić. Wiesz tyle ile mozesz dowiedzieć się od głupszych od siebie czyli dostojników koscioła, wiec ze strachu o swoją kruchą wiarę , powierzasz władzę nad sobą innym.
Masz rację, mam w głebokim poważaniu religię , która powstała na zgniłych fundamentach, czyli na zmanipulowaniu Nowego Testamentu. Masz również racje, ze kosciół broni dorobku cywilizacji, ale jest to cywilizacja wojen i mordowania , która stworzyła chrześcijaństwo, po to tylko, zeby było łatwiej rządzić podbitymi terenami, kosciół podtrzymuje ta tradycje...
Oczywiście mam w głebokim poważaniu fałszywych bożków, ale nie można nigdy lekceważyć religijności wśród ludzi i checi poznawania Boga, szkoda tylko, ze to odbywa się na zakłamanych fundamentach.
Tatuś / 83.15.89.* / 2007-06-18 10:50
Gościu piszesz nie na temat. Jad i nienawiśc do chrześcijaństwa zachowaj dla siebie - to jest portal ekonomiczny!
Benedykt XVI / 87.99.44.* / 2007-06-18 11:12
Synuś, ekonomia to nauka społeczna a nie ścisła, a prawda to nie jad i nienawiść, dla ćwierć-inteligenta twego formatu jest to być może nie do pojęcia ale ćwierć-inteligentów napłodzonych przez patologiczny system jest cała masa, niech to cie pocieszy z lekka.
halny z netu / 195.94.220.* / 2007-06-18 17:56
Tym postem sam dajesz wykladnie cwierc,a nawet mniej-inteligenta,;syniu:,a z kad dostales monopol na prawde,i tak twoja subiektywna?Mowisz o lewactwie,lecz mylisz pojecia jesli kojarzysz z tym obecna dzialalnosc obecnych elit tzw;lewicowych;dla mnie blizej im do liberalizmu spoleczno-gospodarczego.Dyskutujecie o chrzescijanskich podstawach kapitalizmu-?Stary Testament to dzielo dla Zydow,ktorzy i tak nie uwierzyli w zapis o przyjsciu Mesjasza-Chrystusa.Dekalog i przypisy o talentach moga uchodzic za prekursorskie dla kapitalizmu,ale co wobec tego zrobic z Jezusem,gloszacym milosc blizniego i milosierdzie?Jezus praktycznie nie poslugiwal sie pieniadzem,a wrecz zyl z jalmuzny-czyli byl lewakiem,darmozjadem,nierobem,komuchem?Umiaru w slowach i myslenia zycze.
Benedykt XVI / 87.99.44.* / 2007-06-18 21:29
Jezus to sobie chleb materilizował,jesli mógł być głodny, wiec mu nic nie było potrzebne, prównywania Go z komuchem, moze dokonać jedynie prawdziwy lewus, tak jak mówienie o PiSuarach, że to liberałowie. Poza tym pisz na temat ćwierć-inteligencie.
Marqus / 212.244.191.* / 2007-06-18 12:29
być pewnym, że Boga nie ma - to też pewnego rodzaju wiara. Chyba ze potrafisz to udowodnić w labolatorium. Tylko mnie Twoja , jak widzę żarliwa wiara nie przeszkadza.
Benedykt XVI / 87.99.44.* / 2007-06-18 13:27
Gdzie napisałem, ze nie ma Boga? Indoktrynacja zastąpiła Ci resztki rozumu, pewnie tylko dla dobra tych co mają wyłączność u Boga..
Marqus / 212.244.191.* / 2007-06-18 13:41
"ewangelię, w której wczesniej zawarta wiedza bazowała na osiągnięciach cywilizacji egipskiej a ta skolei czerpała
wiedze z Atlantydy" - jak rozumiem, w tym cytacie sugerujesz, że Bóg jest i ma związek z Altantydą ???
Benedykt XVI / 87.99.44.* / 2007-06-18 13:52
Nic nie sugeruje, poza tym Bóg ma związek ze wszystkim jak chce. Nie ma dyskusja z Tobą sensu. Otwarta głowa to nie dominanta wyznawców określonej religii.
Marqus / 212.244.191.* / 2007-06-18 12:29
być pewnym, że Boga nie ma - to też pewnego rodzaju wiara. Chyba ze potrafisz to udowodnić w labolatorium. Tylko mnie Twoja , jak widzę żarliwa wiara nie przeszkadza.
MN2 / 80.51.231.* / 2007-06-18 12:02
A skąd wzięli prawdę Atlanci?
Benedykt XVI / 87.99.44.* / 2007-06-18 13:45
Obawiam się MN2, ze to już nie na Twoją głowę...no moze sie mylę, może nie masz całkowicie wypranej głowy
Marqus / 212.244.191.* / 2007-06-18 12:43
pewnie od tych słoni co podtrzymują Ziemię
Benedykt XVI / 87.99.44.* / 2007-06-18 13:28
No takie prawdyn to juz głosi kosciół katolicki, nauka nie idzie w las, jak widać.
Marqus / 212.244.191.* / 2007-06-18 13:43
musisz być bardzo stary skoro słyszałeś to w kościele lub od księży
Benedykt XVI / 87.99.44.* / 2007-06-18 13:55
Tak mam już ponad 500 lat, tak długo żyję dzieki kamienowi filozoficznemu.
Marqus / 212.244.191.* / 2007-06-18 15:02
połknąłeś , czy walisz się systematycznie w głowę ??
Benedykt XVI / 87.99.44.* / 2007-06-18 16:34
Ty pewnie stosowałbyś tą drugą metodę , skoro o niej wspominasz...
Marqus / 83.29.130.* / 2007-06-18 22:41
eeee raczej nie , widzę że Tobie nie pomaga
Sabre / 2007-06-18 08:32 / Tysiącznik na forum
Równoważna wobec propagandy klęski III RP jest propaganda sukcesu IV RP. Aby obecny "sukces" był bardziej wyrazisty, trzeba podkreślić wcześniejszą "klęskę". Zawsze jak słyszę że za wzrost gospodarczy odpowiada obecny rząd, przypomina mi się podobny dowcip:

Pijany Zenek oprowadza kumpli po mieszkaniu.
- Paaatrzcie. To jest moooja kuuchnia, a to łazienka.- mówi bełkocząc Zenek.
Kumple bełkocząc odpowiadają:
- Zenuś - ładną maaasz kuchnie i łaazienkee ...
Dalej Zenek oprowadza:
- To jest pierwszy pokój, o tutaj śpi moooja córka,a tu mój syyynek.
Kumple:
- Zenuś ładną masz córeczkę i synkaaaa ...
Dalej Zenek oprowadza:
- A to jest sypialnia, łóżkoo, moja żona ... a ten obok too jaaa ... .

Pijany Zenek to premier √Kaczyński, pijani kumple to jego elektorat, a "ten obok" to efekt transformacji, dobra koniunktura i ciężko pracujący ludzie którzy nakręcili naszą gospodarkę. Lepiej spójrzcie w lustra ludziska czy aby już nie przypominacie √Kaczyńskiego, on lubi się pod was podszywać:)
marek 19-53 / 83.24.34.* / 2007-06-18 10:33
Jednego Pan uporczywie zauważyć nie chce.
Jakoś tak się dziwnie składało dotychczas, że dobra koninktura nijak nie chciała się przełożyć na wzrost zatrudnienia ( nie piszę o spadku bezrobocia), wzrost płac realnych, wzrost ilości pozwoleń na budowę, wzrost PKB.
A to wszystko się dzieje mimo wyjechania 2 (?) milionów najprężniejszychi najlepiej wykształconych młodych ludzi.

I jeżeli stało się to dzięki pijanemu Zenkowi, to źle świadczy to wyłącznie o poprzedzających go geniuszach.
Bez odbioru / 83.22.197.* / 2007-06-18 17:16
Jak zwykle bełkot bez przewodniej myśli. A fakty są następujące: wzrost jest ale jakiś taki nijaki ( 30-50 % niższy od wzrostu naszych sąsiadów . Trzeba tu pamiętać ,że wystrzał PKB za pierwszy kwartał miał niestety charakter jednorazowy i jest nie do utrzymania w naszych realiach. Założenia Min.Fin. do przyszłorocznego budżetu to wzrost 5,7% co przez wielu ekonomistów uważane jest za zdecydowanie zbyt optymistyczną figurę). Mimo dobrej koniunktury nie porządkuje się finansów publicznych. Za ten grzech zaniechania zapłacimy kiedyś wysoką cenę. Brak jakichkolwiek ustaw wspomagających przedsiębiorczość to kolejny grzech tego rządu ( kłania się w tym miejscu pakiet Rakowskiego-Wilczka). Brak jakiejkolwiek strategii przyjęcia euro ( do dziś nie wiadomo czy euro wprowadzamy a jeśli tak to kiedy). Tak można jeszcze długo.Ale po co skoro to wszysto wiadomo? A jeżli nie wiadomo to sugeruję czytać , uczyć się a nie zajmowac się sprawami o których ma się blade pojęcie , Marku.
piinokio / 83.4.129.* / 2007-06-18 13:38
No i sam nieopatrznie wskazałeś na manipulację. W Polsce mamy spadek bezrobocia ale nie mamy wzrostu zatrudnienia. Nie przybywa miejsc pracy a ubywa bezrobotnych. Obecny rząd marnotrawi i przejada efekty koniunktury podobnie jak Gierek marnotrawił i przejadał pożyczki.
M.P. / 195.90.107.* / 2007-06-18 13:53
Nos Ci sie wydluza Panie pinokio.
........ / 213.158.197.* / 2007-06-18 13:49
0,5 mln nowych miejsc pracy - a drugie tyle w szarej.
Sabre / 2007-06-18 11:54 / Tysiącznik na forum
Związek przyczynowo skutkowy, jak słusznie zauważył maa. Wielokrotnie zadawałem tu pytania, jakie to "tajemnicze" posunięcia obecnego rządu, jakie "niezwykłe" nominacje, które ustawy spowodowały ten sukces? Nie dostałem żadnej odpowiedzi, poza jedną, skądinąd logiczną: rząd się nie miesza do gospodarki.
P.S.
Idea "pijanego Zenka" była troszkę inna, chyba pan nie zrozumiał. Pijany Zenek stara się swoich kumpli wprowadzić w podziw, pokazując im obce domy. Proszę dobrze zamknąć drzwi:)
....... / 213.158.197.* / 2007-06-18 13:10
korupcja na cenzurowanym - to i w gospodarce ruszyło
....... / 213.158.197.* / 2007-06-18 13:33
Korupcja na cenzurowanym - to i w gospodarce ruszyło. I ludzie to widzą. Widzą, jak doktor który do niedawna bezczelnie przyjmował koperty ma pełne gacie i urządza strajki. Pewnie, bo teraz dzieje mu się "krzywda"
maa / 2007-06-18 11:34 / Tysiącznik na forum
Myli Pan skutki z przyczynami:

Zależność jest prosta:
zarobki były niskie => ludzie wyjechali=> nie ma pracowników=> płace idą w górę.

Zgadza się? Co z tym PiS ma wspólnego?

A koniunktura nie jest specjalna, bo najniższa wśród nowych krajów UE, poza chyba Litwą. Jest wyższa niż była za AWS i Belki, bo podwyższyła się na całym świecie. Łatwiej sprzedać, bo jest większy popyt. To wszystko.

Ja widzę jedynie tę zasługę pisowskiej neoubecji: nie wtrącają się na szczęście do gospodarki. Z ich "maniem wiedzy" i inteligencją byłoby to prawdziwe nieszczęście dla polskiej gospodarki.

Znów Pan mami ludzi swoimi głupotami, korzystając z kindersztuby, którą wyniósł z domu. Jest Pan jedynym pojawiającym się na forum zwolennikiem PiS, który jest w stanie coś napisać na forum, nie kalecząc języka polskiego. Niestety logika, a raczej jej brak, jest już typowa dla pisowców i ich koalicjantów.
Ciekawe, czy kogoś Pan na to nabrał?

Ciekawe, czy dostaje Pan orgazmu, gdy Jarek K. sobie p*******? Czy interpretuje Pan to logicznie jako epokowy wkład w likwidację Układu?
....... / 213.158.197.* / 2007-06-18 12:12
Zapomniałeś pierwszego członu - zależność jest prosta:
sitwa z SLD kradła => zarobki były niskie => ludzie wyjechali=> nie ma pracowników=> płace idą w górę.
taka prawda / 213.158.197.* / 2007-06-18 08:13
"Sam pokazywałem statystyki, z których wynikało, że w najtrudniejszym okresie transformacyjnej recesji pierwszych lat zmian ustrojowych rosła (a nie malała, jak pisali głupcy lub przeciwnicy zmian!) zamożność gospodarstw domowych."

To samo twierdził Niesiołowski w Sejmie (polecam "Nocną Zmianę"), gdy bronił rządu Olszewskiego. A zatem i Winiecki i Niesiołowski mieli/miają rację, że pod rządami Olszewskiego dzwigała się gospodarka. Niestety agentura i zdracy (m.in. Dodzio Tusk) przestawili tory na bocznicę, na której już czekała złodziejska sitwa z SLD

Dziękuję, p. Winiecki, że obiektywnie broni Pan rządu Olszewskiego - rządu, dzięki któremu na chwilę zamarło uwłaszczenie PZPRowskiej mafii
halny z netu / 195.94.220.* / 2007-06-18 18:13
Zapominasz sie,a co z reszta kolezenstwa,czyzby tylko SLD-duchy?Do-Dzio nie czekal?
MN2 / 80.51.231.* / 2007-06-18 09:09
Też chciałbym, aby to była prawda, ale to nie jest takie proste.
W przyrodzie jest coś takiego jak entropia, a to znaczy, że zawsze muszą być straty, nawet gdy układ pracuje stabilnie. Cóż rzec o układzie, który podlega rewolucyjnym zmianom.
W układzie np. Tymiński, Morawiecki, Wałęsa, Kwaśniewski, zgodnie z teorią gier, wygrał Kwaśniewski. Szkoda, że Kornel nie zainteresował się trochę inna matematyką.
a320 / 80.68.235.* / 2007-06-18 08:06
wiadomo, że te telewizory i pralki, o samochodach nie wspomnę, kupili esbecy, agenci i ich dzieci.
A uczciwy nic nie ma.
A że pralek, aut i telewizorów dużo, to potwiedza tylko jak wielu było członków ubekistanu.

I co Pan na to?
raf73 / 83.3.229.* / 2007-06-18 16:14
Tego, że się nic nie ma, to trzeba się wstydzić, bo to świadczy o tym, że się nie jest w ogóle przygotowanym do samodzielnego życia, a nie być dumnym i głosić, że uczciwego poznaje się po tym, że nic nie ma. Gość, który żyje za 400-500 zł wyłudzonej renty, to ma być wzór uczciwości?

To jak, ja jestem esbekiem? Przyjmowali dzieci na agentów? Czy może dzieckiem esbeka? Uff, na szczęście telewizora nie mam, więc może lustracja mnie ominie. :-)
MN2 / 80.51.231.* / 2007-06-18 08:57
Gdyby wszyscy byli w UB, to mielibyśmy jak na Zachodzie?
Hans_Kloss / 208.186.134.* / 2007-06-18 07:57
Polska jest krajem drożyzny, wysokich podatków i kosztów pracy. Wiem, bo po dłuższym pobycie za granicą przyjechałem popracować. Po pół roku wiałem z powrotem do USA (gdzie mam start-upa zajmującego się zaawansowanycmi technologiami), aż się kurzyło, choć dostawałem w Polsce kilka średnich krajowych (tyle, że zostawało z tego tyle, co kot napłakał). Że półki w sklepach pełne? Jasne, w Pewexach też były pełne!
a320 / 80.68.235.* / 2007-06-18 08:08
ty masz chyba shut-downa, z naciskiem na to drugie
lorunia / 91.94.47.* / 2007-06-18 09:19
Czemu prowadzi się propagandę klęski ? Odpowiedz jest bardzo prosta , opozycja chce poczuć smak władzy i co najważniejsze związanych z nią gratyfikacji finansowych . Lepiej przecież mieć władzę i pieniądze niż zadowalać się okruchami z pańskiego stołu .
lorunia / 91.94.47.* / 2007-06-18 09:44
Przez wejście do władzy można co nieco przysłonić swoje przekręty , inne nadużycia . Ten rząd jest bardzo niewygodny ponieważ robi wszystko aby ujawnić te nieprawidłowości . Dlatego taka agresja w jego kierunku .
halny z netu / 195.94.220.* / 2007-06-18 18:24
Ten rzad guzik zrobil,a mam wrazenie ze juz osiadl na laurach.Ciagle stapaja po wierzcholku gory lodowej i nie chca nawet jej polizac,a nieudolnosc ich poczynan jest zenujaca.Przeciez wystarczy tylko sprawdzic kilka prywatyzacji w powiatach,zbadac poczynania kilku syndykow,komisarzy,sprawdzic pochodzenie majatku chocby co 100 tysiecznego,zabranego Polaka,acha i jeszcze bylego prezydenta Warszawy,obecnie chyba europosla-gdzie to rozdawali ;biale kruki;Czy na tym smietnisku urosnie diament?

Najnowsze wpisy