Forum Forum prawnePracy

wliczenie okresu pracy w indywidualnym gospodarstwie

wliczenie okresu pracy w indywidualnym gospodarstwie

Czesia / 2007-12-28 12:03
Witam!
Bardzo proszę o podanie mi kruczku prawnego na, który mogłabym się powołać przy zaliczeniu okresu pracy w gospodarstwie moich rodziców po ukończeniu 16 roku życia ( okres ten został poświadczony przez Urząd Gminy na podst. zeznań 2 świadków) do pracowniczego stażu pracy.
Mój problem to , że nie przejęłam zgodnie z Ustawą z 20 lipca 1990 roku Artr 1 pkt 2
gospodarstwa rodziców ponieważ objęła je moja starsza siostra.
Gospodarstwa teściów też nie objęłam ponieważ mój teść też nie mógł przejąć gospodarstwa gdyż tak jak u mnie przejęła je jego siostra. Natomiast ja wraz z mężem to gospodarstwo czyli dom , budynek gosp. i pole otrzymałam Aktem darowizny od siostry teścia czyli od cioci mojego męża.
Czy wobec tego ktoś zna może jakiś kruczek prawny , który pozwolił by mi do ogólnego mojego stażu pracy wliczyć okres w gospodarstwie rodziców a za postawiony warunek w Ustawie z 20 lipca 1990 r , Art.1 pkt.2 uznać przejęcie ojcowizny teścia , którą otrzymaliśmy od siostry teścia( ponieważ teściu też nie miał możliwości przejęcia tego gospodarstwa). Przejęte gospodarstwo nadal oboje z mężem prowadzimy.
Za wszystkie porady z góry dziękuję

Najnowsze wpisy