Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wojciech Olejniczak: Jesteśmy opozycją elegancką

Wojciech Olejniczak: Jesteśmy opozycją elegancką

Wyświetlaj:
Jakub Wędrowycz / 2006-09-03 12:10 / Giełdowy egzorcysta amator
Polacy poznali się na kolegach tow. Olejniczaka odrzucając postkomuchów z SLD i nie dając się nabrać na eurobolszewickie plewy innych pseudoliberałów. Nie starczyło im jednak determinacji by pozbyć się wszelkich socjalistycznych akcentów z życia politycznego !!!! I mamy taki , a nie inny efekt tych wyborów !!!!Ale tak na dobrą sprawę jaki na chwile obecną mamy wybór ???! Możemy wybierać pomiędzy złodziejami i promotorami zboczeń, którzy sprawiają wrażenie,iż znają się na gospodarce , a ludźmi,którzy na gospodarce się nie znają , ale sprawiają wrażenie,że sa uczciwi !!!! Jest to wybór między sraczką , a przemarszem wojsk !!! Jedyne co napawa mnie optymizmem to to ,że ci drudzy nie chcą na siłe udawać ,że się na gospodarce znają i nie twierdzą ,że kwestia różnic płci jest kwestią umowną !!!!
koko / 83.24.216.* / 2006-08-15 22:46
Byłeś burakiem i będziesz. Brak ogłady i obycia wychodzi u Ciebie na każdym kroku. Idziesz po trupach i znajomościach do celu - Inteligencją to np. Michał Kamiński z PIS przewy ższa Ciebie wielokrotnie. Jakbyś nie podlizywał się do komunistów to byś teraz orał ziemię u siebie na wsi.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-08-17 14:14
Michał Kamiński to z pewnością przewyższa wielokrotnie, szczególnie gdy w niedzielę rano wrzeszczy słuchaczom Radia Zet prosto do ucha oraz przekrzykuje innych w studiu. Tyle, że nie inteligencją, lecz wręcz przeciwnie.
A z pewnością poziomem tupetu.
Jakub Wędrowycz / 2006-09-03 12:03 / Giełdowy egzorcysta amator
Co nie zmienia postaci rzeczy ,że i tak przewyższ Olejniczaka o głowe . A co do wchodzenia innym w "głos" to mistrzem w tym jest Pani Pitera i Borowski , a trzecie miejsce dałbym właśnie Olejniczakowi exequo z Wierzejskim
Redakcja forum / 2006-08-17 14:09 / Administracja forum
A można innym językiem na forum?
Jakub Wędrowycz / 2006-09-03 11:57 / Giełdowy egzorcysta amator
I tak był delikatny !
koko / 83.24.216.* / 2006-08-15 22:55
wojtuś buraczku 0 ile wynosi Twój iloraz inteligencji? - odpisz
fff / 83.24.216.* / 2006-08-15 22:45
Byłeś burakiem i będziesz. Brak ogłady i obycia wychodzi u Ciebie na każdym kroku. Idziesz po trupach i znajomościach do celu - Inteligencją to np. Michał Kamiński z PIS przewy ższa Ciebie wielokrotnie. Jakbyś nie podlizywał się do komunistów to byś teraz orał ziemię u siebie na wsi.
4poland / 83.17.92.* / 2006-08-08 10:29
Jakim prawem chcesz kogokolwiek pouczać i nauczać ! Niech pan zrobi sobie urlop razem z towarzyszką Senyszyn na żaglówce i tam omówicie palące sprawy gejostwa i lesbijastwa w Polsce i ustalicie plany najbliższych tęczowych manif. A jak tam pański kolega ze studiów juz rozliczony ?
LESZEK 10 / 83.16.4.* / 2006-08-05 19:00
Wojtek,Tobie jak zwykle się "bzdzi" !
Julia1 / 83.168.96.* / 2006-08-05 11:07
SlD każdemu chciałoby przychylic nieba.
Oto przykład
PiS przejmujac kabaretową scene polityczną po LSD zastał 229 koncesjonowanych obszarów w gospodarce.
Liczba 229 jest naprawdę imponujaca.
Ustawa o działalności gospodarczej z 1989 roku nakładała wymog koncesji na 11 działań.
"Kanclerz" Miller obejmując ze swoją banda rzad zastał 143 koncesje.
Towarzysze Szmaciakowie wniesli swoj rewolucyjny wkład zwiekszajac to do absurdalnej liczby 229 - liczba ta pokazuje jaki jest stan wolnosci gospodarczej w POlsce.
Zachowali rewolucyjna czujnosc - działali na bazie i po linii. Dzieki temu można było brac łapóweczki do brudnych ko-muszych łapek i frymarczyc koncesjami.
obserwator / 83.20.209.* / 2006-08-06 16:33
Pani Julio1>> dziękuje za opinie , mam podobne odczucia. Ma Pani absolutnie rację. Piszący swoje uwagi _ tatko_ nie ma racji, żyje w innym swiecie, liczy dziwnie i nieprawdziwie.Sam wywiad obnaża słabość SLD, żenujące jest patrzeć i słyszeć co posel obarczony obowiązkami jak choinka wygaduje. Młodzież SLD miała wprowadzić nowe życie, nowe inicjatywy a tu nic , pomysłów brak, kasę sie bierze za posłowanie , za nikczemne gadanie , sensu w tym brak, wyborcy już wiedzą że maja siłę głosu wyborczego w dniu wyborow i skorzystaja ze swojego uprawnienia. W najbliższych wyborach SLD od rozsądnych polaków nie otrzyma głosów wcale, i zanosi sie, że będzie tonąć razem z Platformą na wyścigi a jak do nich dołączy PSL to katastrofa bedzie katastrofalna.
tatko / 2006-08-05 12:19 / Tysiącznik na forum
Teraz czyste i równie komusz łapki PiS-u będą nas skubać i skubać aą wyskubią wszystko,czego poprzednicy się nie odważyli.Skoro SLD zastał 143 koncesje,to kto więcej ich napłodził: AWS czy SLD? 229-143=86. Nie sprawiedliwiej byłoby w miejsce SLD wstawić AWS? A disiaj co się dzieje w ministerstwach i spółkach skarbu państwa?Za trzy lata będzie co podsumowywać,j będzie! Ciekawi mnie,co Julio1 napiszesz wtetdy.Czy tak smo sprawiedliwie jak dzisiaj? AWS cacy,SLD be,a za 3 lata: PiS cacy-SLD be.To jest właśnie polskie kołtuństwo.Ne potrafimy spojrzeć obiektywnie na to ,co się wokół nas dzieje.Łapówkarzy i aferzystów miejse jest w węzieniu ,obojętnie z jakiej paczki się wywodzą. Ale ładowanie wszystkich do jednego wora,to ani sprawiedliwie,ani logiczne. Gdybyśmy przyjęli pogąd Julii1,to rzeba by wszystkich Polaków nazwać Szmaciakami,a przecież tak nie jest...

PS. Droga Julio,zmień płytę.Wiem,że przeczytałaś książkę , w której występuje tow. Szmaciak,ale jeśli wtykasz go do niemal każdego posta,to tym samym robisz z niego bohatera wbrew sobie.Opluj go raz porządnie i wyrzuć na śmietnisko historii,bo tam jego miejsce.
Marek53 / 83.24.27.* / 2006-08-04 23:57
Gdzieś dzwonili, ale gdzie?

Facet z tych douczonych, doktorant, przytacza "panem et circenses" - ale kompletnie, prócz przetłumaczenia "żywcem" nie ma pojęcia co to znaczyło.

Niech się Pan nie popisuje (kompromituje), Panie doktorancie.
arahat / 83.24.146.* / 2006-08-04 22:05
czy moher czy lewak cienko bedziecie piszczec- juz brakuje paru mld w budzecie a skad wziasc- zacisna wam pasa ludzie ciemny ....smutny to narod kiedy rano budzi sie z rąka w nocniku...
obserwator / 83.20.209.* / 2006-08-06 17:14
prawda jest, że miliardowe potrzeby państwa się ujawniają, bo widzieliśmy całe grupy społeczne wyciągające rece po pieniądze budżetowe: są to całe tabuny emerytów , teraz także powojennych pracujących w warunkach szczególnych i obecnie przechodzących na wcześniejsze emerytury, to bedzie dużo kosztowało a ZUS od dawien dawna zadłużony jest nadmiernie. Panowie profesorowie zjednoczyli sie jak jeden mąż i mimo że moga odliczyć 100% kosztów prawdziwie wydanych , to zrobili wszysto żeby pomysł pani prof. Gilowskiej utrącić włącznie z nią samą, żeby zostały ryczałtowe koszty uzyskania w wysokości 50% za powielane w nieskończoność wykłady i bzdurne opracowania aby tylko doić budżet niemiłosiernie. Widzieliśmy co potrafią zrobić lekarze aby osiagnąć cel w postaci wymuszenia podwyżki ale to lobby jest tak silne, że do dzisiaj nie dało sobie zainstalować w prywatnych praktych kas fiskalnych a przedtem zlikwidowano ulgę podatkową na koszty leczenia w prywatnym sektorze, za to SLD opracował i następnie inni solidarnie wdrażali zbiorczy Narodowy Fundusz Zdrowia złożony ze składek podatkowych wszystkich obywateli i prywatnych dodatkowych wpłat, jest gorzej niz było za komuny, system trzeszczy , prof. Religa sie miota a czy sobie poradzi? nie wiem? Niedawno widzieliśmy policjantów strajkujących w Warszawie, aby wymusić podwyżki na rządzie, nie ma już robotników , nie ma klasy robotniczej , nie ma kto strajkować, strajkuje budżetówka.
Jeżeli nie ograniczy sie, żądań budżetówki szeroko pojętej, to destabilizacja panstawa bedzie murowana, być może opozycja o to zabiega, bo to co robi nie jest budujace to zaprzeczenie gospodarności.
j457@wp.pl / 87.207.57.* / 2006-08-17 10:26
czyżby? o ile mi wiadomo,NFZ powstał za AWS
Jakub Wędrowycz / 2006-09-03 12:12 / Giełdowy egzorcysta amator
To były Kasy Chorych ! NFZ wprowadziła ekipa Millera !
jozef53 / 83.11.24.* / 2006-08-17 11:19
Krótka pamięć : za AWS powstały wojewódzkie Kasy Chorych oraz Branżowa Kasa Chorych. Jak SLD doszło do władzy stwierdziło, że trzeba zreformować reformę...
Jakub Wędrowycz / 2006-09-03 12:13 / Giełdowy egzorcysta amator
I do dzisiaj nik nie wie tak do końc po kiego czorta ?
Mops / 83.22.187.* / 2006-08-06 20:46
Ma Pan rację , Panie Obserwator. System trzeszczy jak stara pończocha . A na dodatek panowie Kaczyńscy zafundowali fajne emerytury górnikom ,któr będą kosztować budżet kilkanaście ( klikadziesiąt ?) miliardów zł rocznie. Budżet państwa jest rzeczą najważniejszą - Pan to rozumie ,ja to popieram.
Marek53 / 83.24.51.* / 2006-08-07 00:44
Szanowny Panie, proszę nie szafować tymi miliardami.

Kilkanaście miliardów w przeciągu najbliższych kilkunastu lat. Łącznie, a nie rocznie. To jednak różnica.

Jestem zdecydowanie przeciwny preferencyjnym emeryturom. Wszelkim. Ale również zdecydowanie za posługiwanie się faktami.


Jeżeli praca odbywa się w szczególnie uciążliwych warunkach, lub ryzykownych, to tak powinna być wynagradzana, opodatkowana , ubezpieczona (również od ryzyka). - i z tego powinna wynikać emerytura.

Jednak możemy to rozpatrzyć inaczej. Weźmy sobie na ten przykład górnictwo. Pomijam oczywiście administrację .

Wzrost stawek wynagrodzenia, ograniczenie dziennej normy pracy w warunkach szkodliwych, idący za tym wzrost składek ubezpieczeniowych itd może spowodować taki wzrost ceny węgla, że per saldo w skali kraju wyjdzie to na jedno.

Można argumentować - kupmy zatem węgiel w Chinach. Ale wtedy mamy niezłą gromadkę bezrobotnych. W dodatku mało mobilnych.Też problem

To wcale nie jest taki prosty rachunek strat i zysków.

A to, że system nie tyle trzeszczy ile wali się, widać od lat.
Lobby górniczo-węglowo-energetyczno-hutnicze budował tow. Gierek i wcześniej Gomułka. Strategiczny przemysł cięzki powiązany z ZSRR był katastrofalny dla kraju. Zdemolował wiele dziedzin gospodarki. Pojęcie energooszczędności było wręcz wrogie systemowi.

25 lat temu, na zjeździe w/s rozwoju energetyki nieopatrznie zaproponowałem budowę fabryki wełny mineralnej zamiast kolejnej elektrowni i kopalni. Zostałem wyproszony i trzy dni spędziłem na zwiedzaniu Bydgoszczy.

Proszę zwrócić uwagę, że lobby węglowo-energetyczne w Anglii zostało ograniczone raptem 20 lat temu.
Lobby rolnicze we Francji, wpływające na politykę całej Unii do dziś ma decydujący głos. Stąd taka silna pozycja Leppera.

itd, itd
bbking / 85.219.137.* / 2006-08-08 10:13
"Proszę zwrócić uwagę, że lobby węglowo-energetyczne w
Anglii zostało ograniczone raptem 20 lat temu. "

Czyli można i to z dobrym skutkiem. Uczmy się od mądrzejszych
tatko / 2006-08-16 22:28 / Tysiącznik na forum
Kiedy u nas w modzie jest uczyć się od mądrzejszych tylko tego ,co idioyczne.
DA / 195.225.71.* / 2006-08-04 17:02
Ja proponuje inny temat pracy pana Olejniczaka. "Stosunki własnościowe w Cłodni Łódzkiej i MItmarze".. Napewno będą ciekawe wnioski....
Julia1 / 83.168.96.* / 2006-08-04 13:46
LSD jest partią nihilizmu moralnego i narodowego.
Lumpenliberałowie z PZPR kochają kłamstwo i hipokryzje. Mają lepkie łapki od łapóweczek i złodziejstwa.
rozwado / 2006-08-16 16:37 / Tysiącznik na forum
Wziela se Pani LSD zamiast SLD i tera wszystko sie myli
tatko / 2006-08-05 23:02 / Tysiącznik na forum
Współczuje pani Julii1. Ci z PZPR,których już coraz mniej na tym padole łez,musieli wyrządzić jej niepowetowaną szkodę. Biedna staruszka nie może zapomnieć tamtych młodych lat i przeklina nieżyjących komunistów za to ,że za wześnie poumierali .
Marek53 / 83.24.51.* / 2006-08-07 01:25
Z tym powymieraniem to lekka przesada. Zatem z imienia i nazwiska. np. Jan Ryszard Kurylczyk. GenSek w Słupsku, potem skoczybruzda i Sek. POP w EW Żarnowiec, Wojewoda Słupski - za Millera w Min. Transportu (autostrada Gdańska) a teraz plącze się gdzieś w własnie w okolicach tej autostrady. Na moje oko sporo mu brakuje do "umarcia" a tym bardzie do wycofania się z interesów.

Jeżeli w końcu lat 80-tych mieli towarzysze ok. 40. czy nawet 50. to ciągle są przed emeryturą. A wejście w interes "prywatny" nie określa wieku odejścia na emeryturę. Ciągle są czynni. Ciągle na styku PZPR (zmiana szyldu jest nieistotna), państwo, biznes. To się nazywa mafia lub układ. Do wyboru.

A tow. 30-to latkowie ( nie młodzieżówka) z okresu stanu wojennego mają aktualnie raptem lat 55. Czy naprawdę ekipa Kwaśniewskiego i Millera odeszła z interesu i przeszła na emeryturę. Czy Urban już został pogrzebany.

SLD na szefa z premedytacją wybrała Olejniczaka, by głosić tą teorię. Pozornie oderwać się od korzeni.

A Julii mogę się nie dziwić. Ci z PZPR wielu, w tym i mojej rodzinie, i mi osobiście , wiele krzywd wyrządzili. Może jej też.

Ja ich mogę przeklinać za to, że jeszcze nie poumierali. Za to, że ciągle wpływają na moje życie, na sposób myślenia wielu rodaków. Za mentalność, która panuje, za żabę, którą ciągle jemy i nam w gardle staje.
jb / 83.31.226.* / 2006-08-05 12:44
Czy Ty nie jesteś chora od tego złodziejstwa?
Mops / 83.22.189.* / 2006-08-04 14:30
W przeciwieństwie do polityków PiS z ust których płynie sama prawda.
DA / 195.225.71.* / 2006-08-04 16:58
Prawda i Sprawiedliwość..
gg / 80.53.211.* / 2006-08-04 10:39
nie ma to jak merytoryczne komentarze co niektórzy powinni się przenieść na onet itp ..........
oczywiście , że poziom dyskusji jest mierny bo niby kta ma być adwersażem do dyskusji "samabrona" ????????????
Jakub Wędrowycz / 2006-09-03 12:17 / Giełdowy egzorcysta amator
Powiem szczerze , temat Olejniczaka nie jest temate godnym MERYTORYCZNEJ dyskusji . Jako przeciwnik SLD ma pełną SATYSFAKCJĘ ,że to on , a nie np. Kalisz kieruje ta partią .
Bloblo / 213.199.225.* / 2006-08-04 09:35
JESTEŚCIE KLEPTOMANAMI i POTOMKAMI KOMUNISTÓW, KTÓRZY POPEŁNIALI ZBRODNIE NA OPOZYCJONISTACH.
x / 217.99.193.* / 2006-08-04 23:13
dziś opozycjoniści robia to samo
ta / 82.160.7.* / 2006-08-04 09:35
Nie ubiór ani wpiranie otoczeniu , że jest się eleganckim o tym stanowią ! ?
sceptyk / 2006-08-04 09:32 / Tysiącznik na forum
Coś ten lewacki aparatczyk, pilny uczeń Leszka Millera i jego pomazaniec, bardzo często gości w Money.pl

Skrajna lewica w portalu biznesowym?
Zadziwiające. Naprawdę.
maxx / 2006-08-05 02:08
SLD to skrajna lewica. Widzę, że poczucie humoru dopisuje!
Marek53 / 83.24.27.* / 2006-08-05 00:07
Nic zadziwiającego. Portal nie jest biznesowy, tylko antypisowski. I ganc pomada, czy facet jest czerwony, zielony czy w kratką. Ważne, że pasuje do obrazka.
Może mleć ozorem co bądź. Jak anty to o.k.

Proszę przeczytać co bredzi: "przez kilka tygodni sejm będzie się zajmował ustawą o karze śmierci"

Czy ktoś widział taką ustawę, czy została wniesiona pod obrady sejmu ( skoro jej nie ma).
Ale rzetelny dziennikarz nie zadał takiego pytania.
Mops / 83.22.250.* / 2006-08-06 21:28
Fajnie Pan pisze ,Panie Marku Pięćdziesiąty trzeci. Portal jest antypisowski -odkrywcze spostrzeżenie. Powiem Panu tak krótko ,po żołniersku -portal będzie propisowski , gwarantuję to Panu ale pod jednym,małym warunkiem- niech PiS spełni przynajmniej 50% obietnic ,które składał w kampanii wyborczej. Czy to dużo?niech każdy sobie sam oceni. Mnie wystarczyłoby pięćdzięsiecioprocentowe spełnienie tej bajki.
Marek53 / 83.24.51.* / 2006-08-06 23:56
Ja nie oczekuję, by był propisowski. Wręcz tego nier chcę. Ustawienie pro lub anty a priori niszczy myślenie i uśmierca dyskusję. Jest dostatecznie dużo portali, gazet pro lub anty. Z założenia, bez względu na fakty.

Od portalu mieniącego się być biznesowym oczekuję po prosu nieco więcej niż od "organów" młodzieżówek wszelkiej maści czy też Trybuny lub GW.

Żyłem dostatecznie długo w epoce jedynie słusznej opcji, aby tego nie pragnąć.

P.S. Myślę, że są przesłanki dla spełnienia tych 50%. I po żołniersku (ani dnia nie służyłem w armii) powiem TAK, 50% to dużo, jeżeli zostanie wykonane to będzie kolosalne osiągnięcie. I nie PiS-u ale nas wszystkich.
tatko / 2006-08-05 23:05 / Tysiącznik na forum
A co się stanie,kiedy wezmę w obronę PiS i napiszę,że tylko oni są CACY!?
Marek53 / 83.24.51.* / 2006-08-06 13:50
Pewnie niec, prócz tego, że reszta na Pana napadnie w dosyć nieprzyjemny sposób.

P.S. Nigdy nie pisałem, że są cacy. Odnoszę się zwykle raczej do sposobu prowadzenie dyskusji i staram się bronić pozytywów. Nie lubię potępiania w czambuł.

Jak powyżej. Nikt nie widział nawet projektu ustawy, aly z pewnością będzie dyskusja nad ustawą, i wszyscy ją oprotestowują. Pytam co?
tatko / 2006-08-06 18:46 / Tysiącznik na forum
Byłoby chyba lepiej przeczytać projekt ustawy,wysłuchać,co posłowie mają do powiedzenia,jakie poprawki przejdą,a wówczas pochwalić lub skrytykować.Tak czy siak,nie było i nigdy nie będzie ustawy,która zadawalałaby wszystkich .Ale źle by się stało gdybyśmy wszyscy dmuchali w jedną trąbę.Tu był taki jeden na forum,nijaki JB, który wystawił swoją waltornię i myślał,że wszyscy mu będą dmuchać pod dyktando.Wypadł pewnie jak pies z podwiniętym ogonem...Taka chyba jest natura Polaków.
Marek53 / 83.24.51.* / 2006-08-07 01:29
Słusznie, poczekajmy choćby na projekt
maxx / 2006-08-05 02:06
Moim zdaniem portal jest biznesowy.
Nie ma co ukrywać, że dla PiSu gospodarka to rzecz drugorzędna stąd też tak wiele krytyki na forum.
Mops / 83.22.250.* / 2006-08-06 21:20
Nie można mówić ,że dla PiSu gospodarka jest rzeczą drugorządną ,tym bardziej ,że przezes PiS twierdził ,że sprawy gospodarcze go nudzą. Druga pozycja ,Maxxie ,to wysoka pozycja, myślę że w tym przypadku zdecydowanie za wysoka.
nielegalny TW / 83.26.117.* / 2006-08-04 16:37
SLD jest wszystkim tylko nie lewicą, ergo nie może być lewicą skrajną. 100% lewactwo jest dzisiaj przy władzy, choć jak to zwykle w Polsce czy prawica, czy lewica, czy inna cholera bez kościółka nie może się obyć
Marqus / 217.8.162.* / 2006-08-04 09:04
z tego co kojarzę - doktorat powinien wnosić jakieś nowe tezy - ciekawe co nowego z tego tematu wiciśnie WO ??
Marek53 / 83.24.27.* / 2006-08-04 23:48
Chyba wnosi - "społeczne uwarunkowanie zalesień" - pewien prominentny przedstawiciel społeczeństwa rozpoczął zalesianie. Czy coś więcej - nie wiem.

Ale doktoraty " społeczne uwarunkowanie plucia pestkami w funkcji wzrostu areału sadów czereśniowych na przełomie XII i XIII w. w odniesieniu do poziomu wykształcenia" były zawsze ulubionym tematem pewnych grup naukowców.

P.S. Facet zaczął i przerwał pisanie doktoratu kilka lat temu,
wrócił rok temu i teraz, na urlopie będzie to kńczył. Chyba gdzieś (w sejmie lub pracy naukowej) się nie przemęcza.
koko / 83.24.216.* / 2006-08-15 22:54
Olejniczak to kartofel, który cudem skończył studia a teraz pisze doktorat - żenada. Ciekawe ile zapłacił profesorkowi - pewnie załatwił mu robotę. Taki burak jest marszałkiem sejmu-niewiarygodne
tatko / 2006-08-16 22:32 / Tysiącznik na forum
To jak to jest z tymi kartoflami? Prezydent - kartofel? Olejniczak też?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy