Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Wschód kontra zachód

Wschód kontra zachód

Money.pl / 2006-09-21 08:04
Komentarze do wiadomości: Wschód kontra zachód.
Wyświetlaj:
samuraj jack / 2006-09-21 08:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Przewidywania niektórych analityków, iż ropa może sięgnąć 40-50 USD/baryłka urzeczywistniają się.
Spadająca cena ropy rykoszetem uderzyła w PGNiG, który nie otrzymał zgody na podwyżkę cen gazu.
Jak Wam wiadomo ukazał się raport o perpektywach rozwoju KGHM, które będzie musiało wyłożyć wielkie pieniądze na dotarcie do nowych pokładów Cu. W sytucji wyciągania dywidendy przez Skarb Państwa to wcale nie musi być takie proste.
UKE wytoczyło faktyczną wojnę państwowemu (tzn. państwa francuskiego) niemal monopoliście - TP SA, uniemożliwiając mu cenowe duszenie konkurencji, która (i chwała jej za to) rozwija się na różnych płaszczyznach.
O bankach pisałem niżej.

Pytanie - kto ma być motorem WIG20?
Sam Bioton nie wystarcza-;)))) za mały udział w WIG20
brydzia / 2006-09-21 08:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
a mnie właśnie zastanawia że kghm tak zamierza szukać
miedzi , może faktycznie tam miedź się kończy
Prostownik / 62.69.200.* / 2006-09-21 11:15
Prosze Cie nie korzystaj juz ze slow Rafala Wojcikowskiego. Miedz w KGHM sie nie konczy, a raczej mamy do czynienia z poczatkiem eksploatacji tzw. KGHM2. Raport, ktory zostal przytoczony dotyczy 1991 roku, a nie bierze pod uwage Glogow Gleboki, z ktorego miedz jest wydobywana. W tej chwili KGHM wydobywa surowce z najtrudniejszych obszarow. Trudniejszych i kosztowniejszych nie ma. Po obnizeniu sie cen miedzi KGHM bedzie wydobywac miedz z wyzszych partii. KGHM2 ma pochlonac 3mld. PLN w ciagu 5 lat. KGHM posiada miedz na minimum 40lat, a w KGHM na 15lat przy zwiekszeniu wydobycia o 100%. Tak wiec nalezy liczyc, ze przez 80 lat KGHM bedzie wydobywal miedz w okolicach Glogowa, o nowych dzialkach juz nie bede wspominal, bo nie maja tam koncesji. Ceny surowcow rosna, technologie sie rozwijaja, wiec za jakis czas bedzie mozliwe wydobywanie miedzi z nowych obszarow za nizsza cene. Najwazniejszy jest koszt wydobycia, ktory podnosza zwiazki zawodowe. Dla KGHM licza sie Fundusze Hedge i zwiazki zawodowe. Reszte to mozecie sobie miedzy bajki wlozyc. Ten caly popyt i podaz mozna sobie wsadzic w tylek.
Prostownik / 62.69.200.* / 2006-09-21 11:15
Prosze Cie nie korzystaj juz ze slow Rafala Wojcikowskiego. Miedz w KGHM sie nie konczy, a raczej mamy do czynienia z poczatkiem eksploatacji tzw. KGHM2. Raport, ktory zostal przytoczony dotyczy 1991 roku, a nie bierze pod uwage Glogow Gleboki, z ktorego miedz jest wydobywana. W tej chwili KGHM wydobywa surowce z najtrudniejszych obszarow. Trudniejszych i kosztowniejszych nie ma. Po obnizeniu sie cen miedzi KGHM bedzie wydobywac miedz z wyzszych partii. KGHM2 ma pochlonac 3mld. PLN w ciagu 5 lat. KGHM posiada miedz na minimum 40lat, a w KGHM na 15lat przy zwiekszeniu wydobycia o 100%. Tak wiec nalezy liczyc, ze przez 80 lat KGHM bedzie wydobywal miedz w okolicach Glogowa, o nowych dzialkach juz nie bede wspominal, bo nie maja tam koncesji. Ceny surowcow rosna, technologie sie rozwijaja, wiec za jakis czas bedzie mozliwe wydobywanie miedzi z nowych obszarow za nizsza cene. Najwazniejszy jest koszt wydobycia, ktory podnosza zwiazki zawodowe. Dla KGHM licza sie Fundusze Hedge i zwiazki zawodowe. Reszte to mozecie sobie miedzy bajki wlozyc. Ten caly popyt i podaz mozna sobie wsadzic w tylek.
osesek / 2006-09-21 08:45 / Pan Tysiącznik
Miedź za niedługo będzie przeżytkiem. Zastąpią ją polimery . Oczywiście produkowane w dywizji Boryszew. (:
Prostownik / 62.69.200.* / 2006-09-21 11:16
Tego balona juz sprzedalismy ;)
brydzia / 2006-09-21 08:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
przeczytajcie w PB jak się tłumaczy MCI w związku z IDM
teraz widać że artykuł wcale nie był kłamliwy , jeżeli takie numery się robi no to ja dziękuję być akcjonariuszem takiej spółki
Lechu / 2006-09-21 08:33 / portfel / Po prostu Lechu...
mozesz cos w skrocie przyblizyc?
brydzia / 2006-09-21 08:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
wejdź na Puls Biznesu i przeczytaj , wersja elektroniczna jest za darmo
Lhoist nie logo / 194.187.181.* / 2006-09-21 08:29
Powitajmy przede wszystkim jak rozumiem zastępcę p. Daniela - witamy Panie Pawle!
Paweł.Satalecki / 2006-09-21 14:35 / Analityk Money.pl
Witam:) Będziemy tu spędzać razem poranki, mam nadzieję, że poranny komentarz będzie jak codzienna ciepła bułeczka na śniadanie.. A p.Daniel niech sobie spokojnie odpoczywa....
Aron-antyklerykał / 2006-09-21 12:55 / portfel / Bywalec forum
Brawo wreszcie Paweł u góry a Daniel na dole..... mapy.
brydzia / 2006-09-21 08:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak , Pan Paweł powinien nam się jakoś wkupić
jak zostawiam pod rozwagę piszącego artykuł
samuraj jack / 2006-09-21 08:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Witam

Strokuś zwrócił moją uwagę na fakt, że nie tylko banki miały w końcówce tak wielki obrót (a, i Brydzia napisała o GTC). Na nich, jako grupie, był jednak największy. To zwróciło moją uwagę.
Obniżki marż i prowizji bankowych (przyjnajmnie w jednym z największych banków detalicznych) - to jest fakt. I będzie to wpływać negatywnie (w pewnym czasie) na wyniki banków.
Jak dojdzie do tego konkurencja banków z zewnątrz [dziękuję A2 za przypomnienie o angielskim HSBC] - zyski miejscowych będą jeszcze niższe.
Tak czy inaczej kończy się eldorado na bankach z ich kilkudziesięcioprocentowymi przyrostami zysku netto

pozdrawiam
cinek / 2006-09-21 08:04 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
Mam nadzieje i.ż będzie zielono, wczoraj kupiłem KGHM i MNI i czekam .....:)
brydzia / 2006-09-21 08:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
patrząc technicznie kghm powinin zmierzać do 82 zł
szprotek / 83.29.4.* / 2006-09-21 09:13
ostatnia wycena BZ WBK (z wczoraj) podaje niedoważaj (suprise:) z ceną 100zł
caabi / 2006-09-21 08:27 / Tysiącznik na forum
ja też kghm, myślę że wczoraj to była panika, dziś spokojnie ze 3% w górę. na kghm. ale trzymam czekam na wiecej. :))
kwo2 / 80.53.173.* / 2006-09-21 08:04
zapowiadan sie ciekawa sesja na spolkach karkosika
6 7 8 9 10 11
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy