Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wszechwładna biurokracja

Wszechwładna biurokracja

pszb / .* / 2003-11-03 12:07
Komentarze do wiadomości: Wszechwładna biurokracja.
Wyświetlaj:
Andre7 / 2007-01-25 22:06 / Tysiącznik na forum
proponuje powołąć urząd do spraw redukcji biurakracji,
który zatrudni wysoko płatnych specjalistów i zleci trochę analiz :-)
przecież każdy rządzący szuka posadek dla kolesiów, każdy urzędnik chce być ważny a społeczęństwo ma polityków w d...
z wzajemonością :-)
mir / .* / 2004-01-19 18:23
ciekawe kiedy znów powróci hasło "OSTATNI GASI ŚWIATŁO" Bo ja mam już dość tego
blackvillage / .* / 2003-11-17 13:30
Tak czy inaczej czekamy na mądrego i odważnego , który powie jednoznacznie:" ... panowie posłowie mam was w d... " i zrobi odgórny porzadek. Historia lubi się powtarzać.
PIOTR / .* / 2003-11-17 08:54
Rozmowy na ten temat to jakby taniec w zaklętym kręgu. Wszyscy wiedzą o co chodzi, lecz nie robi się nic. Można oczywiście narzekać dalej złoszcząc się, że żadnych zmian nie ma. Ktoś jednak rządzących wybrał, a więc może warto - zamiast typowo polskiego ciągłego malkontenctwa - ruszyć tyłek i po prostu zacząć wymagać i rozliczać wybranych przez siebie radnych czy posłów?
Z / .* / 2003-11-09 12:45
Na jaki etat,jak mamy je likwidować?
meddy / .* / 2003-11-09 10:11
marzy mi sie powrot Wilcza i Rakowskiego i hasla " to co nie jest zabronione, jest dozwolone". To jedyne "zielone swiatlo" dla drobnej przedsiebiorczosci ktore pamietam. Od tamtej pory po zmianie na "zolte" za Mazowieckiego, caly czas stoje na "czerwonym" , likwiduje stanowiska pracy i mam ochote rzucic to wszystko i isc na jakikolwiek etat
Kane / .* / 2003-11-07 10:19
Pan Rafał naprawdę nie wie ile zarabiają urzędnicy. Całkowity koszt utrzymania stanowiska pracy urzędnika jest co najmniej dwukrotnie niższy. Wielu szeregowych urzędników ciągle zrabia poniżej 1000 zł netto. Także obliczenia Pana Rafała można skorygować o połowę w dół. Na pewno należy jednak dążyć do zastapienia ilości jakością. To jednak wcale nie oznacza osczędności finasowych, ale za to można oczekiwać zdecydowanej poprawy funkcjonowania administracji. Oczywiście dodatkowym warunkiem jest odcięcie administracji wszystkich szczebli od polityki (wzorem np. Szwecji).
Artur / .* / 2003-11-10 22:05
Policzmy pełne koszty w wariancie bardzo oszczędnym na jednego urzędnika:- wynagrodzenie 1000,00- zus pracodawcy 200,00- czynsz lokal(10m2-cena P-ń ok5E/1m) 225,00- materiały biurowe 200,00- ogrzewanie, prąd, telefon 100,00- wyposażenie (fotel, biurko, szafa i zestaw komputerowy minimalnie 5.000,00 wymieniany co 2 lata to 200 zł na miesiąc) 200,00 RAZEM NA MIESIĄC 1925,00 ROCZNIE JEDEN SZARY URZĘDNIK 23.100,ZŁ338.TYS URZĘDNIKÓW 7.807.800.000 ZŁa przecież nie policzono tu samochodów służbowych i innych udogodnień w ciężkim życiu urzędnika. TYLKO PO CO TO PISAĆ , DOSŁOWNIE "GROCH O ŚCIANĘ
kp / .* / 2003-11-08 13:29
Ale przecież ci szeregowi urzędnicy w większości nie są do niczego potrzebni!! Poza tym, że na ogół utrudniają działalność gospodarczą i trzeba się jeszcze na ich utrzymanie opodatkować ! Nawet jeśli zarabiają ponieżej 1000 zł netto... A ile w tym kraju zarabia pielęgniarka, której praca jest po prostu potrzebna??
wrafal / .* / 2003-11-07 12:27
pensja netto to tylko czesc kosztow - do tego dochodzi to "brutto" + utrzymanie stanowiska pracy - a sa urzednicy ktorzy na utrzymanie swojego stanowiska wydaja kokosy - np sluzbowe samochody komorki utrzymanie biur , sprzet biurowy i komputerowy , wyjazdy sluzbowe dierty itd...
Kane / .* / 2003-11-07 13:44
Doliczyłem to. Pomnożyłem 1000 zł przez trzy. Nie sądzę, żeby koszt utrzymania miejsca pracy w administracji był wyższy niż 3000 zł na jedno stanowisko.
wrafal / .* / 2003-11-07 14:51
policzyl pan koszt utrzymania nic nieznaczacego prowincjonalnego urzednika najnizszego stopnianiech pan teraz policzy koszt utrzymania wojewody...srednio wyjdzie naprawde 6-8 tys. na glowe...
fomahoo / .* / 2003-11-07 00:33
Biurokracja ma wiele wspólnego z entropią :-)1. Jedna i druga stale rosną. W pierwszym przypadku proces ten prowadzi do osiągnięcia max entropii układu, w drugim - finalnie wszyscy obywatele zostają urzędnikami :-).2. Rosnąca entropia zapowiada śmierć termodynamiczną, a rosnąca biurokracja śmierć ekonomiczną. 3. Utrzymanie stanu niskiej entropii wymaga nakładów energrtycznych. Podobnie jest z biurokracją - potrzeba dużo wysiłku ze strony rządzących, aby biurokracja nie rosła w "naturalny" sposób :-).4. Stan śmierci termodynamicznej, to szczyt sprawiedliwości rozkładu temperatury; stan śmierci ekonomicznej to nic innego, jak szczyt sprawiedliwości społecznej.Pozdrawiam Pana Rafała oraz wszystkich zwolenników UPR.
PIOTR / .* / 2003-11-17 09:12
Entropia a biurokracja: tekst zabawny, od razu przypomniały mi się noce ślęczenia nad cegłami chemii fizycznej. Pozdrawiam Cię zatem chemiku!
wrafal / .* / 2003-11-07 07:25
piekne - kupuje
Tygrysek / .* / 2003-11-04 18:10
Co do nadmiernie rozbudowanej biurokracji, to myslę, zę w naszym kraju ciężko będzie ją uszczuplić, ponieważ funkcjonuje powszechna zasada zatrudniania znajomych (którzy w dużej większości nie mają zielonego pojęcia o tym czym bedą się w nowej pracy zajmować). Pan Rafał poruszył wątek NFZ - dodam tylko - bo mam styczność z tym środowiskiem - utworzony niedawno NFZ, a zwłaszcza Centrala NFZ można podsumować krótko - 90% niekompetentnych pracowników
Maciej / .* / 2003-11-04 10:14
Zgadzam się po części z autorem artykułu. W następnych wyborach będę głosował na partie i jej kandydatów, którzy będą za zmniejszeniem biurokracji. Pojawia się pytanie tylko co zrobić z tą ogromną masą urzędników, których państwo, uczelnie wyprodukowali? Czekam na odpowiedź...
ppp / .* / 2003-11-10 20:28
wystarczy wskazać im drogę; droge wolnego rynku.
mn / .* / 2003-11-08 15:12
Urzędnicy to ludzie z wyższym wykształceniem. Powinni otworzyć własne firmy, zatrudnić kilka osób i powiększyc szeregi walczących z biurokracją wszelkiej maści. Kazdy człowiek z wyższym wykształceniem czyli potencjalny inteligent ma co nieco do zrobienia w kraju.
jaky / .* / 2003-11-06 14:30
Kopnąć w d..e i wysłać do uczciwej roboty, niech pokażą - ile są warci !!!
Tomi / .* / 2003-11-06 21:56
Zgadzam sie z każdym Twoim słowem !!!
absolwent UŁ / .* / 2003-11-04 08:30
Coz za ogromny entuzjazm w komentarzach. Widze ze znow lubicie Pana Rafala Wojcikowskiego hehehe. Poprostu powiedzial cos co chcieliscie uslyszec. Czyli znow po polsku GÓRĄ NASI - którzy nasi?? - CI CO GÓRĄ. Gdyby któregokolwiek z was dopuscic do wladzy to robilibyscie to samo co dzisiejszy rzad. Absolutnie nic by sie nie zmienilo.
BP / .* / 2003-11-10 09:17
Gdyby dopuścić ich do władzy to by się coś zmieniło - kopali by nas w d..., bo jeszcze tylko to nas omija. Jestem "podrzędnym urzędniczyną z pensją netto około 900zł i mam wyższe wykształcenie, 2 dzieci i czynsz 290zł za 2pokojowe mieszkanie." Otworzyć firmę prywatną ? A za co??!!
nse / .* / 2004-01-21 13:05
A co ma powiedzieć hutnik z wykształceniem zawodowym i 4 dzieci, żoną bez pracy ?.W 95 zacząłem działalność mając ostatnie 20zł, w kieszeni i wystarczyła pracowitość i pomysłowość, dziś bez naruszenia obowiązującego prawa jest to nie możliwe trzeba zamknąć działalność i przejść do szarej, a i tak będzie się płaciło wysokie podatki. Lepiej by urzednicy byli na zasiłku,przynajmiej by tyle nie szkodzili !.
cynik / .* / 2003-11-08 19:17
A Ty nie chciałeś usłyszeć tego samego? I właśnie dlatego trzeba zmienić system, a nie ludzi na stołkach. A UPR chce zmiany systemu, czyli odcięcia gospodarki od polityki.
wowa / .* / 2003-11-03 21:11
Ogród z chwastów sam się nie oczyści, potrzeba ogrodnika, pracowitego i znającego fach. Biurokracja to ostoja zachwaszczonego państwa, takiego państwa, które sami stworzyliśmy, a teraz go ni chcemy. W Polsce brak prawdziwych elit, takich rozumiejących potrzebę służby narodowi i mających poczucie misji. To towar, który musimy sami wytworzyć, urodzić i wychować, ale do tego potrzeba czasu i uczciwości- dokładnie tego czego już nie mamy, bo przepieprzyliśmy to w swej głupocie przez ostatnią dekadę, napychając brzuchy chłamem dostarczanym przez resztę świata. To produktem przemiany tej materii jest polska biurokracja i co byśmy o niej nie powiedzieli, to ona kieruje tym krajem pod naszą nieobecność, bo my - ci mądrzy, sprawiedliwi, świadomi - nie potrafimy ... a może nie musimy?
nse / .* / 2004-01-21 13:18
Oj, żeby tylko to dotarło do przynajmiej 30% ludzkośći ?.Coś co zostało ukształtowane przez wiele pokoleń, Potrzebuje przynajmiej tyle samo czasu by zwyczajna chciwość wróciła do równowagi ze zdrowym rozsądkiem.
PIOTR / .* / 2003-11-17 09:08
Dzięki. Ładnie to napisałeś. Wydaje mi się, że po prostu nie chcemy. W przeciwnym wypadku wymagałoby to choćby minimum wysiłku ze strony każdego z nas.
koech / .* / 2003-11-03 19:45
uff.... Całe szczęście. Pan Rafał wyzdrowiał. Fart , że nie usunałem się z listy meilingowej. Pozdrawiam
Pawel / .* / 2003-11-03 19:23
dobry aktykul Panie Rafale!
mario / .* / 2003-11-03 18:00
LUDZIE WSZYSCY MAMY TAKIE SAME POGLADY ZRÓBMY COS PROSZEPÓKI JESZCZE JEST CZAS.ZAŁÓZMY PARTIE . PRZEJMIJMY WŁADZĘ .CZY ZNÓW MA SIĘ SKOŃCZYC NA GADANIU???????????????????????????????????????????????????????
nse / .* / 2004-01-20 12:32
Proponuje założenie strony w internecie ze zdjęciami i nazwiskami niekompetentnych urzędników oraz opis ich niekompetentnych decyzji z wyliczeniem strat w naszej gospodarce, niech przynajmniej się wstydzą wychodząc na ulicę. Chyba niema żadnego innego mechanizmu pociągania urzędników do odpowiedzialności ?.
Maciej / .* / 2003-11-03 23:24
Nie ma co tworzyć kolejnej partii wystarczy że zaczniemy działać w istniejącej o takich poglądach czyli w UPR (Unia Polityki Realnej). Działajmy bo szkoda kolejnych lat!!! www.e-upr.org.pl
Tomi / .* / 2003-11-03 18:14
JA JESTEM ZA !!! Zainwestujmy w rozpowszechnianie prezerwatyw abyśmy nie musieli się już wstydzić naszych rządzacych !!! Pozdrawiam
Piotr / .* / 2003-11-17 08:57
Rzeczywiście to uwaga godna kretyna. Rozumiem, że odnosi się oczywiście także i do Ciebie.
kacha / .* / 2003-11-05 13:40
co to za cholerna propaganda, jak wam nie wstyd panowie z UPR!!!
Zosia Samosia / .* / 2003-11-11 10:38
***Oni w UPR naprawdę mają 99% racji (obserwuję ich od bodaj 12 lat), a że Korwin plecie o kobietach?...***Tera(z) jest Wojtera: młody, rozsądny... sama sprawdź i nie złość się.***Czy to wstyd mieć rację i o tym przypominać?Pozdrawiam
cynik / .* / 2003-11-08 19:21
z prezerwatywami to była tylko ironia... to kwestia poczucia smaku i humoru, proszę zachowac więcej dystansu!
PIOTR / .* / 2003-11-17 09:00
Zatem sorry, nie załapałem.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy