Forum Forum ubezpieczeńInne

Wszystko o prywatnym leczeniu - poradnik Money.pl

Wszystko o prywatnym leczeniu - poradnik Money.pl

Wyświetlaj:
VISION / 89.79.179.* / 2007-11-15 00:52
jeśli temat interesuje forumowiczów na poważnie - www.leczenie.malopolska.pl
Sam sprawdź co jest lepsze
indiwidualistka / 195.214.216.* / 2007-01-08 00:15
Kochani , prosze o pomoc. nie wiem gdzie pytac. Moze tu ktos pomoze. Od kilku miesiecy pracuje na umowe o dzielo/zlecenie. Nie mam w zwiazku z tym ubezpieczenia zdrowotnego. Jesli chodzi o zwykle wizyty lekarskie to nie jest problem, poniewaz od panstwowej sluzby zdrowia trzymam sie z daleka. Ale gdyby tak nie daj Boze wypadek albo nagla choroba z koniecznoscia pobytu w szpitalu. Chcialam sie ubezpieczyc na te okolicznosc. Szukam i szperam po sieci, ktore z tego typu ubezpieczen jest najkorzystniejsze ale nawet nie wiem na co zwracac uwage. Bardzo prosze niech ktos kto ma jakiekolwiek pojecie cos doradzi w tej kwestii. nawet nie wiem jakie sa stawki. prosze o pomoc i z gory dziekuje !!
gochna / 83.3.249.* / 2007-12-23 23:01
Pełny zakres usług, ale już za konkretną składkę oferuje signal-iduna. więcej na ich stronie internetowej. wiem jak to ubezpieczenie działa i mogę polecić. co do ubezpieczeń zdrowotnych za niskie składki radzę sprawdzić co wchodzi w zakres ubezpieczenia, jakie mają limity, okresy karencji i za co nieodpowiadają.
Pełny zakres usług, ale już za konkretną składkę oferuje signal-iduna. więcej na ich stronie internetowej. wiem jak to ubezpieczenie działa i mogę polecić. co do ubezpieczeń zdrowotnych za niskie składki radzę sprawdzić co wchodzi w zakres ubezpieczenia, jakie mają limity, okresy karencji i za co nieodpowiadają.
Marius1919 / 62.179.30.* / 2007-11-09 10:58
http://www.allianz.pl/x_main.php?id_kategorii=16

Proponuje poszukać ofert na stronach firm ubezpieczeniowych, link do jednej z takich informacji podałem powyżej.
Można znaleść informacje o zakresie pakietów i listy placówek medycznych.

Chętnie udziele pomocy i informacji

Zainteresowane osoby proszę o kontakt : marius1919@hot.pl
kyu / 83.30.116.* / 2007-07-15 14:19
ja mam w PZU za 63 pln - lekarze specjaliści, badania ambulatoryjne i dużo specjalistycznych (USG, tomografia) polecam www.opiekamedyczna.pl
annaPMR / 2010-07-12 14:05
Szanowny Panie / Szanowna Pani

Reprezentuję firmę PMR Research, agencję badań rynku z Krakowa. Obecnie realizujemy
projekt dotyczący prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych i poszukujemy osób, które
korzystają z takich usług i zechciałyby udzielić nam anonimowego wywiadu na ten
temat.
Za udzielenie nam wywiadu przewidujemy wynagrodzenie. Jeśli byłaby Pani
zainteresowana, bardzo proszę o przysłanie wiadomości prywatnej lub kontakt pod nr
693 649 006 (oddzwonię).

Chętnie odpowiem na wszelkie pytania.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Grabara
Starszy Badacz Rynku, PMR Research
poszkodowany / 83.27.155.* / 2007-10-19 19:07
PZU odradzam, biorą składki regularnie ale jak mają za cos zapłacic to trzeba w sądzie od nich wyciągac. Mam przeciwko nim sprawe i dobrze radze PZU z daleka omijajcie!!!!
realistka / 89.108.200.* / 2008-12-02 10:18
No i podejrzewam że przegrasz, bo PZU ma ściśle określone warunki i nie sądzę aby mogli pozwolić sobie na jakieś uchybienia. Ubezpieczają ponad 17 mln Polaków i maja najlepszą wypłacalność ze wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych. Inna rzecz, że to klienci kombinują na lewo i prawo, aby wyciągnąć pieniądze np. za wypadek prowadząc samochód po spożyciu alkoholu, żądają odszkodowań, bo...im się należy. Kochani nie wygłupiajmy się. Każdy płaci za swoje błędy. Pozdrawiam!
anna53 / 83.5.166.* / 2008-01-28 21:20
jakiego rodzaju sprawa czy dotyczy ubezpieczenia zdrowotnego w LUX-Medzie?
gepartner / 2007-05-05 23:30
Witam serdecznie.
indywidualne ubezpieczenia zdrowotne oferuje dziś większość towarzystw ubezpieczeniowych. Mogę wymienić np. Compensę, Wartę, Allianz a nawet rodzime PZU. Większość z nich zawiera umowy z publicznymi ZOZ i prywatnymi też. Niektóre sięgają nawet głębokiej prowincji. Składka też nie jest zbyt wysoka i ksztaltuje się wokół 50-70 max 100 zł miesięcznie w zależności od zakresu ochrony, ale to najtańsze i tak w większości wystarcza. Jestem w posiadaniu takiego ubezpieczenia, bo jak się prowadzi własną firmę, to jest się, niestety, gorszą częścią społęczeństwa w oczach i ZUS i służby zdrowia.
A takie ubezpieczenie, jeśli jest dobrej firmy, to w prywatnej przychodni lub klinice zwykle "rzuca na kolana".
Jeśli będziesz ( jeszcze ) potrzebowała pomocy, proszę o kontakt e-mail, chętnie pomogę.
[url=http://www.goldenline.pl/grzegorz-michalik] [img]http://www.goldenline.pl/img/signature/signature.gif[/img] [/url] - Zobacz mnie na GoldenLine
jaru05 / 213.238.118.* / 2007-03-30 22:47
Myślę, że mógłbym skutecznie pomóc lecz każdy przypadek należy traktować indywidualnie.
Wobec tego musiałbym poznać więcej szczegółów dotyczących Pani sytuacji.
Pozdrawiam
alborz / 83.12.123.* / 2007-03-09 14:19
Służę informacjami na ten temat. Możliwości ubezpieczenia zdrowotnego wraz z polisą na życie.
beciacarmen / 2007-03-01 23:34
Jeśli jeszcze pani nie odnalazła ofert opieki medycznej proszę o kontakt beatakemesies@gmail.com Te ceny podane jak wyżej są nie do końca sprawdzone.
Marek Pawłowicz / 83.27.229.* / 2007-02-11 21:47
Regulamin forum
up / 2008-01-13 11:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
...................................../\
..................................../...\
................................../.......\
................................/...........\
............................../...............\
............................/...................\
............................----------------
..................................IIIIIIIII
..................................IIIIIIIII
..................................IIIIIIIII
..................................IIIIIIIII
..................................IIIIIIIII
....................................UP

/
dzina / 83.238.233.* / 2007-01-19 17:59
najlepiej wykupic polise z dodatkowa ochrona na wypadek i leczenie szpitalne jest dobre rozwiazanie i mnie kosztowne od placenia sskladek na ubezpieczenie zdrorotne.
Anest / 194.126.147.* / 2006-11-28 05:34
Szanowna Pani - już na samym początku dokonała Pani przekłamania pisząc o wysokiej składce, którą płacimy. Tymczasem w/g statystyk jest ona jedną z najnizszych ( jako procent PKB ). Owszem w pojedynczych przypadkach osób dobrze zarabiasjących kwotowo może byc ona wysoka, w wypadku osób prowadzących działalność gospodarczą to ok 170 pln na mieśiąc. Juz od dawna szermuje się hasłem, że służba zdrowia to studnia bez dna, żeby uzasadnić "racjonalizację" wydatków -= a tak naprawdę to głeboki deficyt srodków.
Cogito / 212.76.37.* / 2006-11-30 15:36
Oczywiście, że jest bardzo wysoka - chory lekarzu, jeśli się weźmie pod uwagę, że w prywatnej służbie zdrowia za podobne pieniądze można mieć znacznie lepszy standard.
Nie dawaj nam przykładów, że gdzie indziej marnotrawią więcej pieniędzy. Jak uważasz, że panstwo za mało łupi biednych ludzi, to załóż prywatny ZOZ i przekonasz się kto jest głównym wyzyskiwaczem (oczywiście Państwo) i czy pracownicy nie będą cię okradać. Jak przetrwasz pierwsze lata to będziesz bohaterem i nie przyjdzie ci nawet do głowy pisać takich bzdur jak powyżej.
8ka / 83.26.214.* / 2006-11-27 13:49
W Ameryce nie jest tak słodko jak w Dynastii. Za komuny tymi seralami zrobili większości Polaków wodę z mózgu. Każdy widział sie na miejscu Blejka.;) A rzeczywistość nie jest wcale lepsza niż u nas. Najgorzej moją oczywiście nisko wynagradzani pracownicy. Tak jak wszędzie. Tylko by było u nas lepiej musimy brać przykład z Amerykanów?
maxpeyn / 85.237.172.* / 2007-01-15 21:50
w stanach jest nawet gorzej niż u nas
i to w zasadzie pod każdym względem
a to co nam sie pokazuje to to co chcą pokazać
w zasadzie co tam jest jak u ruskich na syberi kilka miast i pustka pustka pustka
poza tym w polsce nie wynajmują przyczep aby w nich mieszkać
rafik / 2007-06-21 17:26
na bardzo bogatej wyspie Jersey 85 % spoleczenstwa ma prywatne ubezpieczenie ale jak idzie sie do lekarza ogolnego Panstwowego to pierwsza wizyta kosztuje 25£ a potem skierowanie do specjalisty i juz dalej tylko koszty nie ktorych lekow a reszta za darmo,sprawa jest jasna za nas czaasami placa babcie ,ktore musza z kims czasem na jakis temat porozmawiac a wierzacych tu jak na lekarstwo pozdrawiam
TrAH / 81.210.111.* / 2006-11-27 12:05
Obecny system ubezpieczeń społecznych jest przestarzały i strasznie dziurawy. Większość pieniędzy idzie na leczenie ludzi którzy nie partycypują w kosztach utrzymania służby zdrowia. Wysokie składki pracujących trafiają do jednego tygla na leczenie emerytów, bezrobotnych i zapijaczonych meneli. Emeryci przeważnie starzy schorowani ludzie zapracowali ciężką pracą na opiekę, ale bezrobotni czyli 16% społaczeństwa którzy pracują przeważnie na czarno lub zagranicą i mają w nosie podatki oraz składki zdrowotne powinni być odcięci od wszyskich "szpitalnych" bezpłatnych usług medycznych. Inną sprawą są również patologie w państwowej służbie zdrowia. Nie mówię tu o lekarzach (moim zdaniem trwa nagonka na tą grupę zawodową i przez około 15% lekarzy "łapówkarzy" oczernia cała grupa ludzi ciężko pracujących) bo co oni są winni że nie ma pieniędzy na leczenie, to wina ministra i działającego systemu. Większym problem jest nieodpowiedzni dobór kadr administracyjnych jak dyrektorzy, którzy zajmują swoje stanowiska niejednokrotnie przez róznego typu koneksje i traktują je jako miejsce na przeczekanie. Szpitalom są potrzebni gospodarze, ludzie o wykształceniu ekonomicznym którzy w konsultacji z ordynatorami będzie umiał sprawnie kierować finansami i kadrami danej jednostki sł. zdrowia.
poszkodowany / 83.27.155.* / 2007-10-19 19:11
dobrze prawisz
skarb / 71.149.248.* / 2006-11-24 22:04
Najgorszy system ubezpieczen zdrowotnych jest w USA.
Wiec nie widze powodu do radosci,ze pod tym wzdgledem zapatrujemy sie na Ameryke.Wielka machina,oszusci i naciagacze .Tam sie czlowiek nie liczy tylko kasa.Jak za dlugo chorujesz i ubezpieczenia wydaly za duzo pieniedzy na Ciebie przestaja pokrywac koszt leczenia i wyrzucaja Ciebie.Martw sie czlowieku sam.Jak chcesz zeby ubezpieczenie pokrylo 100% twojego leczenia to palcisz bardzo wysoka skladke miesiecznie.
Dochodzi nawet do tego ,ze jak chorowales np. masz zawysokie cisnienie albo cholesterol,albo niech przypadkiem kiedys znalazles sie w szpiltalu to ubezpieczenie potrafi odrzucic twoj wniosek i w ogole nie przyjac Ciebie do ubezpieczenia i wtedy nie daj Boze gdybys dostal zawalu serca to jestes bankrutem bo za szpilatl i operacje placisz za swoje pieniadze a to niebagatelna kwota dochodzi do 200000$. Zwykla operacja wyrostka kosztuje 40 000$.Jak nie zaplacisz to wchodza Ci na dom i na to co posiadasz.Jeden dzien pobytu licza sobie 2000$.Ludzie wy po prostu nie wiecie co macieTutaj w szpitalach ludzi nie trzymaja po 10 dni .Do lekarzy tez sie czeka po dwa miesiace w kolejkach. Do zwyklego okulisty trzeba czekac tydzienPo operacji kregoslupa wyrzucaja na trzeci dzien do domu. Ludzie w Ameryce z rurkami w nosie chodza.Moglabym pisac i pisac ale napewno ktos by powiedzial ,ze mam kuku i chyba nie wiem co pisze ale ja znam bardzo dobrze bo mieszkam tutaj i mam swoj biznes i wiem dobrze jak to pracuje.
szawada1946 / 2008-01-17 16:58
A aa a u Fidela jest za darmo i co państwo na to?
Wiechs / 83.10.17.* / 2006-11-24 22:20
Ale to amerykanie latają na Księżyc, najwięcej mają dokonań w medycynie, najwięcej noblistów itd. itd.
Jeśli myślisz ,że będziesz chorował a Państwo Cię wyleczy i da za darmo lekarstwa to droga wolna. W Polsce to przerabiano przez 50 lat komuny.
Jeszcze się możesz na coś takiego załapać u Fidela.
Tam jest ludziom tak dobrze ,że na materacach spier.... przez morze.
szawada1946 / 2008-01-17 17:02
Ludzie zawsze spier...... nie tylko przez morze.A ,,Wielka wędrówka ludów" to co?
skarb / 76.213.201.* / 2006-11-25 21:02
Wiesz ,jest super przyslowie "Madry podpatruje zycie a glupiec sasiadow".Ty Ameryke znasz tylko z filmow wiec coz mozesz wiedziec o prawdziwym zyciu amerykanow we wszystkich stanach.Wiesz ,zeby tutaj zyc na godnym poziomie i miec dom samochod ubezpiecznie zdrowotne itp.to musisz przynajmniej zarabiac 8000$po podatkach.
A zarobic takie pieniadze to musisz miec albo swoj biznes albo byc po bardzo dobrej szkole a za taka to tez trzeba placic ciezkie pieniadze zeby ukonczyc.Pieniadze to bank ci pozyczy na nauke ale potem splacasz dlugie lata.No coz ale i tak z pewnoscia nie przekonam Cie wiec nic prostrzego jak wyjechac z Polski i probowac szczescia za granica ale koniecznie w USA.
maniuś / 83.27.89.* / 2006-11-23 17:41
A co ci złodzieje zrobili z dotychczas wpłacanymi pieniędzmi.Trzeba zadbać aby społeczeństwo miało więcej pieniędzy i dopiero wymuszać aby mieli pieniądze na prywa leczenie.W tym popapranym kraju zawsze społeczeństwo jest i było okradane przez kolejne rządy.Mam jeszcze pytanie czy już lekarze nie będą brać łapuwek?Bo mnie się wydaje że złodziejska służba zdrowia jak okradała tak i będzie okradać biedne społeczeństwo,a lekarzom będzie się powodziło jeszcze lepiej.No cóż szubrawcy lekarze dalej będą oczkiem w głowie każdego kolejnego głupawego rządu i fiskusa.Wstydzę się że muszę mieszkać i być obywatelem tego glupawego kraju który olewa swoje społeczeństwo.Ja olewam ten kraj i nie poczuwam się być jego obywatelem.Bycie obywetelem takiego kraju uważam za największą hańbę.
maxpeyn / 85.237.172.* / 2007-01-15 21:57
jeżeli możesz wybrać gdzie masz te pieniądze wydać to w zasadzie wystarczy ci to co masz ale jeżeli musisz zapłacic do nfz a leczyć się za inne pieniądze to już zaczyna się problem.
w zasadzie panowie w nfz wiedzą najlepiej jaki i za ile oraz kto ma cie leczyć.
tym bardziej że są to prawdziwi specjaliści od zdrowia.
oni moga decydowac kto ma cię badać a jeżeli nie podoba ci sie twoja decyzja to zapłać za zmiane lekarza.
to w zasadzie jak zakup czegokolwiek w sklepie.
wpłacasz do banku kasę a bank mówi ci co masz kupić gdzie i za ile .
mało tego nawet decyduje kiedy.
super rozwiązanie.
najciekawsze że jesteśmy tak otumanieni iż nawet tego nie rozumiemy.
x78 / 217.8.178.* / 2006-11-24 16:09
pracodawca i tak płaci minimalnie koło 200 zł składki co MIESIĄC, samozatrudniony minimalnie koło 170 zł.

Nie pisz że Cię nie stać na prywatną, bo stać każdego. Czyli prywatnie za tą kasę dostałyś fajne ubezpieczenie a nie jakis państwowy syf z którego nic nie ma i każdy, komu choć trochę się wiedzie chodzi sobie prywatnie.

Przymusowe ubezpieczenie państwowe to skandal i złodziejstwo - podobnie jak ZUS płacisz niezłe pieniądze a nic z tego nie ma. I jedno i drugie powinno iść w prywatne ręce albo przynajmniej z prawem wyboru!! jak ktoś chce płacić nierentowne składki proszę bardzo...

dla niezorientowanych, proszę sobie wpisać w kalkulator, co by było jakby inwestować co miesiac przez 30 lat 750 zł (stopa zwrotu niska 10%) które dajemy co miesiąc na ZUS - mamy 1,7mln czyli co miesiąc 4722 zł przez nastepne 30 lat (przy założeniu że już więcej nie inwestujemy nawet). Po śmierci majatek idzie dla rodziny a nie na wynagrodzenie dla 400 posłów idiotów...
analogicznie ze służbą zdrowia...
Henrix / 83.22.0.* / 2006-11-24 19:44
proszę mi powiedzieć mając 600 zł renty opłacisz mieszkanie i światło i gaz to ile mi zostanie nie całe 100 zł do następnej renty to z kąd mam jeszcze wziąść na prywatne ubezpieczenie tak może napisać że każdego stać tylko ktoś kto nie ma oleju w głowie albo jest w rządzie lub jest posłem
Wiechs / 83.10.17.* / 2006-11-24 22:44
Z emerytami sytuacja obecnie jest wyjątkowa. Trzeba im pomóc z humanitarnego punktu widzenia. Ich składki Gierek i inni geniusze ekonomi wydali na Hutę Katowice , Licencje Berlieta, itd. itp. Z resztą nawet jakby nie wydali ,to przy zarobkach 25$ na miesięc w okresie prosperiti (lata70 -te) emerytury z tych składek byłyby żałośnie niskie. Tak ,więc trzeba z budżetu i z prywatyzacji dofinansowywać emerytury. Nietety dla obecnych pokoleń wspólne kasy chorych, wspólne ZUS-y ,państwowe darmowe nauczanie ,prowadzi zawsze , zwłaszcza przy ogólnym przyzwoleniu polaków na cwaniactwo i nieuczciwość , do niekontrolowanych kosztów, niegospodarności ,korupcji itd.
Jeżeli w jakiejś dziedzinie nie ma konkurencji to zawsze !!! pojawia się złodziejstwo i niewydolność danej gałęzi .
Służba zdrowia : pacjenci i lekarze są niezadowoleni.
Nauczyciele, uczniowie ,rodzice -wszyscy niezadowoleni.
Emeryci -niezadowoleni .
Anest / 194.126.147.* / 2006-11-28 05:58
To moze rzeczywiscie sprywatyzujmy wszystko, a po jakims czasie ceny na skutek konkurencji spadną. Wtedy sie okaże czy tych funduszy jest za mało, czy dość.
Kriss,, / 83.31.187.* / 2006-11-24 01:17
Dobrze napisane. A i wstyd byc teraz Polakiem. Rowniez w niedlugim czasie wyjade i mam nadzieje na zmiane obywatelstwa. Rzady ktore doprowadzaja do takich rzeczy, zeby czlowiek byl ogradany na kazdym kroku. Nie zadbaja o nasze zdrowie, o nasza emeryture. Z pewnoscia z moja zona nie urodzimy tu dziecka.
Rahman / 84.205.17.* / 2008-01-15 14:30
To lepiej wyjedź. Ja się wstydzę ciebie i twojej żony. lepiej w ogóle nikogo nie rodź. Jeśli z powody kasy nie chcesz być Polakiem to raczej nigdy nim nie byłeś.
Kaja / 83.31.5.* / 2006-11-28 22:54
W Hajfie bedzie ci na pewno lepiej i nie będziesz musiał się
wstydzić
jamjest / 212.2.100.* / 2006-11-23 21:49
Zgadzam się całkowicie! Wpisz sobie 'czarna lista lekarzy' w google i wybierz 1 i 2 pozycję.
maxpeyn / 85.237.172.* / 2007-01-15 22:03
w zasadzie z listą w gogle to niezły pomysł
pisac kto kogo jak potraktował
jakie jest podejście do pacjęta.
w końcu to taka sama usługa jak inne wiec dlaczego nie
problem jedynie z reklamacją ponieważ zbyt mało jest prawników gotowych pracowac za udział od wygranej sprawy
wszyscy biora z góry bez względu na wynik
a ci co mają nas leczyć to w zasadzie się nie dziwię
przychodzi klijęt i zawraca gitarę kiedy można by było odpocząć przed prywatną praktyką
ama / 88.156.1.* / 2007-04-08 22:26
pisze się:"pacjent" i "klient".. jeśli jesteś jakimkolwiek doradcą,to strasznie mi przykro...
szawada1946 / 2008-01-17 16:03
POLITYKA Nr3 str.17.TEMAT TYGODNIA Biała lista płac ,,lekarz urolog z 2stp.spec.-praca w dwóch gabinrtach,w jednym przyjmuje średnio 7 pacjentów w tyodniu,w drugim20, z każdego dochód ok.600 zł miesięcznie".Liczę biorąc śr.stawkę 50zł za wizytę 7x4=28 20x4=80 28+80=108x50zł=5400zł.I tak wszyscy kłamią żona górnika płacze w autobusie do Warszawy i chce aby jej mąż zarabiał tyle co pielęgniarka -a dalbym mu tyle i zwolnił z fedrowania .Ludzie opamiętajcie się a stacje telewizyjne niech przestaną powtarzać te głupoty.

Najnowsze wpisy