Forum Forum inwestycyjneFundusze

Wycofanie z OVB - jak uchronić kapitał

Wycofanie z OVB - jak uchronić kapitał

Azgaroth1 / 87.105.136.* / 2011-09-29 21:10
Witam,

moja narzeczona przyznała mi się ostatnio że ma "fundusz inwestycyjny". Jak się okazało - w chwili pomroczności jasnej dała się namówić na OVB. Jesteśmy w trakcie porządkowania finansów, chciałbym zrezygnować, ale z tego co wstępnie przeczytałem w OWU (fundusz to de facto ubezpieczenie na życie) w trzecim roku koszt "wykupu" to 80 % środków.

Bardzo proszę o informację:
- czy jest jakaś opcja na wykaraskanie się z tego bagna bez utraty 80 % składek,
- do jakich instytucji można by uderzyć po wsparcie
- czy ktoś próbował w praktyce coś takiego wykonać.

Produkt o jakim mowa to Aspecta.profit kod IFK9 zarządzający funduszem HDI Gerling

Z góry dziękuję i pozdrawiam
TB
Wyświetlaj:
tim999 / 2011-10-02 21:02
Wszystkie te programy mają taką konstrukcje, że trudno wycofać się z nich po kilku latach. Podobnie jest na pewno w Skandii i Aegon. Tyle, że Aegona można próbować sprzedać na rynku wtórnym bo istnieje formalnie taka możliwość, na zasadzie cesji. W przypadku OVB nie wiem.

PS. Pan jest może z Kwidzynia?
Azgaroth1 / 87.105.245.* / 2011-10-02 23:22
dziękuję za informację, poszukałem trochę w źródłach, ale sytuacja jest patowa. Czeka nas "wykup" jednostek uczestnictwa, obarczony haraczem w wysokości 80 % wartości uzbieranego kapitału. Pomniejszonego rzecz jasna o opłaty za zarządzanie, manipulacyjne, prowizje no i uwzgledniając kiepskie wyniki finansowe samego funduszu. Zostaną grosze...

Pochodzę z Opolszczyzny, zamieszkuję od 7 lat we Wrocławiu.

Pozdrawiam
TB
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy