Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wydajemy miliardy na prywatne leczenie. Rząd ma plan

Wydajemy miliardy na prywatne leczenie. Rząd ma plan

Wyświetlaj:
wowa52 / 150.254.22.* / 2009-05-14 18:11
W Polsce władzę chyba silniejszą od państwowej czy samorządowej mają korporacje zawodowe. Ta lekarska wsparta o lobby farmaceutyczne jest chyba najsilniejsza, bo popyt na usługi i produkty ma zagwarantowany. To korporacje mogłyby zmieniać władzę (gdyby był wybór) a nie władza ich interesy.
Ja mam natomiast praktyczny wniosek skromnego podatnika.
NIE ŻYCZĘ SOBIE, ABY Z MYCH SKŁADEK LECZONO MENELI !!!
Nie obchodzi mnie co zrobią z rozbitymi łbami, połamanymi kulasami , delirium i otaczającym ich fetorem.
Znając ich stosunek do życia ( pomagałem im) twierdzę iż udzielaniem im pomocy medycznej finansowanej z FOZ jest policzkiem wymierzonym społeczeństwu, zwłaszcza tej jego części , która cierpi niedostatek.
Leh / 2009-05-14 17:54 / Bywalec forum
Nie chcę żadnych dodatkowych ubezpieczeń. To moim zdaniem tak jakby zwiększyć wysokość obowiązkowej składki zdrowotnej. A jak będę potrzebował szybkiej pomocy lekarskiej czy szybkich badań to i tak będę musiał prywatnie zapłacić.
zetek / 81.190.129.* / 2009-05-14 16:28
Oh, wielkie dzięki za to , że uratowaliście naród od niechybnej śmierci z powodu świńskiej chrypki.
Oh jak ja was kocham.
Boski Donaldzie prowadź nas, prowadź i powiedz jakie masz jeszcze pomysły.
housemaster / 94.101.16.* / 2009-05-14 15:29
Słupki dotyczące leków są szczególnie ciekawe. Tu jest największe dojenie i to nie na dopłatach do leków zwykłych ale leków obiegu zamkniętego. Np. fiolka leku podawanego codziennie podczas chemii potrafi kosztować około 8000 PLN - problem w tym że jest to całkowicie nieuzasadnione ponieważ wiele z tych leków jest już na rynku od wielu lat i są to ceny sztucznie pompowane przez koncerny farmaceutycze.
YS / 83.26.50.* / 2009-05-14 15:16
Dopóki lekarze (również prawnicy i kościół Rzymsko-Katolicki) nie będą musieli mieć kas fiskalnych jak np. taksówkarze - to niestety - nadal będzie pokutowała "polska norma" czyli najpierw wizyta w publicznej przychodni.... aby od razu umówić się w niej na spotkanie w prywatnym gabinecie. Podobnie ma się sytuacja z tzw "korporacjami" prawniczymi - beton nie do przebycia - wszyscy już przecież wiedzą, ze to niestety nie jakość usług, ale ceny musiałyby się zmienić... na gorsze dla obecnego systemu. Jeszcze jedno - każdy jeden lekarz powinien zarabiać w publicznym szpitalu co najmniej 5000,00 netto, ale:
jeśli założy prywatną praktykę - to ze szpitala na zbity pysk !!! - nagle okazałoby się, że specjaliści są ogólnie dostępni - a nie tylko we wtorki np między 16:15 a 16:37 po oczywistym półrocznym oczekiwaniu. Mam wrażenie, że to jest tylko senne marzenie...
Mr Bear / 217.98.12.* / 2009-05-14 12:39
Powiedzcie tylko jaki frajer wyda pieniądze na dobrowolne ubezpieczenie w NFZ po to, aby w razie potrzeby stanąć w kolejce w zasr.nym publicznym szpitalu? I tak będzie trzeba posmarować lekarzowi - w przeciwnym wypadku dostaniesz łóżko w kiblu, a pielęgniarki nie uraczysz. Niech w końcu powstaną u nas jakieś prywatne szpitale dla ludzi ciężko pracujących, szanujących swój czas, pieniądze i zdrowie! Ktoś powie, że najbiedniejszych nie będzie stać - a teraz jest stać? - żeby mieć jakąkolwiek opiekę w poważniejszym przypadku trzeba się zapożyczyć u rodziny, żeby przygotować kopertę.
pacjent555555 / 85.221.153.* / 2009-09-09 11:31
Szpitale prywatne są w Polsce od lat !
Choćby Certus w Poznaniu
Tylko jak ludzie usłyszą cenę - to idą po pomoc ,,darmową"
FirezeuG / 2009-05-14 12:19 / Tysiącznik na forum
Jezusie nie przelewajcie kasy do tego molochu jakim jest NFZ. Ja chcę się ubezpieczać samodzielnie a państwo nie się od tego odw....
Jak mnie nie stać na prywatną to i tak muszę czekać w "grobowych" kolejkach do specjalistów więc sytuacja się nie zmieni.
sceptyk / 2009-05-14 12:18 / Tysiącznik na forum
"Nikt nie może być pewien zdrowia, życia i własności, kiedy obraduje Kongres Stanów Zjednoczonych"
Mark Twain

Nikt nie może być pewny zdrowia, życia i własności, kiedy obraduje tuskowaniarski rząd POwszczyków.
sceptyk

Jak tuskowniarze zabiorą się za prywatne ubezpieczenia, to wszystkie ceny pójdą w górę i nie będzie żadnych ulg podatkowych. Za to paru krewnych_i_znajomych_królika_Tuska_Sawickiej ukręci niezłe lody.
man13 / 2009-05-14 13:35 / Tysiącznik na forum
Znowu PiSuarowy klakier wieści rychłe nadejście końca świata i nadejście Rydzyka z kaczyńskimi.
zniesmaczony członek PO / 188.33.97.* / 2009-05-14 16:29
Dlaczego nazywasz kogoś "PiSuarowy klakier" skoro nie wiesz jakie politycze poglądy reprezentuje.
Faktem jest że rząd Tuska myśli jedynie o swoich koleżkach. Przykladów można mnożyć chociażby reforma emerytalna, szkolnictwa oraz służby zdrowia wprowadzonda przez Jerzego Buzka członka PO. Są pewne osoby zresztą bardzo inteligetne które reprezentują pewien styl myślenia powodujący iż korzyści spływają do wąskiej grupy odbiorców kosztem reszty społeczenstwa. Większość spoleczeństwa widząc że osoby inteligętne bardzo dobrze prezentujące się w TV ladnie mowią i prezentują wlasne poglądy przyjmują wszystko co oni mówią bez analizy skutków jakie one wywołają.
Wracajc do reform reforma szkolnictwa nic nie dała poziom nauczania uczniów drastycznie spadł. jedynie powstał nowy twór "gimnazjum" gdzie trzeba ponosić dodatkowe koszty związane z zatrudnieniem nowej kadry kierowniczej oraz koszty samych szkół. gdy w tym czasie brak jest miejsc w przedszkolach i żłobkach. Reforma emerytalna na ktorej zarabiaja jedynie OFE i pracownicy w nich zatrudnieni proszę porównać aktulane stopy zwrotu w ZUS i OFE (inwestująć samodzielnie mozna osiągnąć o wiele wyższe stopy zwrotu). Po śmierci członka OFE spadkobiercy nic po nim nie otrzymają. Reforma służby zdrowia - kolejki , kolejki, koperty pod stołem oraz prywate wizyty czyli nic nowego jakośc leczenia spada.
Pilsener / 2009-05-14 12:11 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Służbę zdrowia należy jak najszybciej urynkowić, zdemokratyzować a przede wszystkim odpolitycznić, co zlikwiduje korupcję, pasożytnictwo, niegospodarność i uwłaszczanie się partii na podatkach przeznaczonych na ochronę zdrowia obywateli.

1. Prywatne ubezpieczenia zdrowotne - każdy sam decyduje, ile, komu i gdzie przekazuje składek - BEZ POŚREDNICTWA zusów srusów, skarbówek, enefzetów i polskich polityków - konkurencja pomiędzy ubezpieczycielami wymusza niższe ceny i wyższy standard, podobnie jak w przypadcu OC czy AC

2. Prywatne szpitale - każdy pacjent to pieniądze z ubezpieczenia, więc szpitale zabiegają o pacjentów i konkurują pomiędzy sobą podnosząc jakość świadczeń i obniżając ceny, szpitale same rozliczają się z ubezpieczycielem BEZ POŚREDNICTWA chciwego polskiego rządu i polskich polityków

3. "Jak kogoś nie stać" - zgłasza się po pomoc do MOPS, KARITAS, organizacji pozarządowych po minimalne ubezpieczenie - sam MOPS zatrudnia kilkanaście tysięcy (o ile nie więcej) osób - chętnych do pomocy ubogim nie zabraknie.

Niestety partii bardzo zależy na tym, aby jej ludzie stali pomiędzy lekarzem a pacjentem zgarniając pieniądze za pośrednictwo i o zgrozo przekonali nawet do tego sporą część społeczeństwa strasząc jakimiś spotami o karetkach i innymi bzdurami, które mogą przekonać tylko słabo wykształconych i przeciwnych gospodarce wolnorynkowej polaków.
dfsfsdfsdf / 89.75.104.* / 2009-05-14 12:57
każdy kto myśli w tym kraju wie że do wspólnej rządowej kasy jak coś wpłaci to i tak gówn.o z tego dostanie
sceptyk / 2009-05-14 12:40 / Tysiącznik na forum
A jak sobie wyobrażasz:

zdemokratyzować
a przede wszystkim odpolitycznić


Przecież demokracja bez polityki nie istnieje (i odwrotnie).
Zawsze znajdzie się jakieś PO albo inny PSL, który tym demokratycznym procesem będzie chciał zarządzać. Szczególnie wtedy, kiedy w Polsce będzie taki "wolny" rynek jak obecnie (ponad 400 rodzajów działalności wymaga UZNANIOWEJ koncesji, zgody lub pozwolenia administracyjnego).
Mr Bear / 217.98.12.* / 2009-05-14 12:32
...byłoby pięknie...
pacjent / 62.87.254.* / 2009-05-14 12:10
a jak chcę się leczyć idę prywatnie i znów płacę. Oddajcie mi kasę z podatków to będę się prywatnie ubezpieczał. Jeśli płacę za coś i tego nie otrzymuję to jest złodziejstwo - i to w majestacie prawa. Reasumując jakie złodziejskie prawo takie złodziejskie państwo. Żygać się chce...
Pilsener / 2009-05-14 12:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo na tym polega "bezpłatna" edukacja, transport, służba zdrowia.... chcesz mieć usługę na europejskim poziomie to musisz tak czy siak zapłacić, a to co płacisz z musu idzie w 90% na utrzymanie klasy pasożytniczej (i ich przywilejów) złożonej z polskich polityków i ich politycznego zaplecza, na którego składa się jeden z największych na świecie sektorów publicznych, w którym pracuje co drugi zawodo czynny obywatel. W ten sposób kraj nigdy nie będzie bogaty, bo jeden nigdy nie zarobi dość dla dwóch.
sceptyk / 2009-05-14 12:42 / Tysiącznik na forum
I o to chodzi!
I o to chodzi!
aaaj / 192.138.116.* / 2009-05-14 11:55
czyli panstwo finansuje nasza kasa z podatkow glownie szpitale, gdzie jak nie od dzis wiadomo i tak trzeba za wszystko placic. oczywiscie tam juz bez podatku ;-)
sceptyk / 2009-05-14 12:44 / Tysiącznik na forum
Państwo finansuje np. Ministerstwo zdrowia (ok. 15,000 zatrudnionych). Co c ludzie robią, wie tylko Tusk i Sawicka.
LaVega / 2009-05-14 11:21 / portfel / Bywalec forum
Właśnie wrescie ktoś pomyslał o uldze podatkowej za posiadanie polisy zdrowotnej. Nie oszukujmy sie wszyscy ktorzy mysla o tymże państwo powinno zapewnic bezpłatna opieke zdrowotna przez całezycie powinni przejrzec na oczy..Zadnego państwa na to niestać w 100 % A co do tego ze kiedys bede emerytem...z całym szacunkiem dla tych cieżko kiedys pracujacych ludzi Ja nie sadze abym cokolwiek dostał z zus poniewaz za 35 lat po p[rostu go niebedzie i teraz juz sam dbam o swoja emeryture...
v jak vendetta / 87.204.69.* / 2009-05-14 11:05
i ciekawe jak dlugo bedzie dobrowolne-rzad cokolwiek dostanie i tak zmarnuje.
raczej niech pomysla jak oddac pieniadze zabierane na obecne NIEleczenie, ktore trzeba oplacac w rzeczywistosci prywatnie.
dareg / 87.207.175.* / 2009-05-14 10:42
w tych wszystkich analizach i badaniach brakuje odpowiedzi na kilka pytań:
ile osób nie stać w ogóle jakiekolwiek leczenie bo nie są ubezpieczone ?
ile osób rezygnuje z leków bo ich na to nie stać ?
sceptyk / 2009-05-14 13:20 / Tysiącznik na forum
Większość "leków" i tak nie działa, więc ich NIE branie z pewnością nie szkodzi.
jokohama / 79.188.238.* / 2009-05-14 10:35
w tych statystykach gro to umowy zawarte przez firmy. Wola dac taki bonus zamiast płacic koszty koszty pracy obciążone zusem.
wielka tajemnica i rewelacja.
w tych statystykach {praktycznie) nie występują emeryci.
marszal 80 zachęcam do myślenia. Ty tez będziesz emerytem i jestes całkowicie pewny, że będzie ciebie wtedy stać na prywatne leczenie ?
FirezeuG / 2009-05-14 12:37 / Tysiącznik na forum
myślę że każdego kto pracuje stać na prywatne ubezpieczenie. Ostatecznie gdyby ZUS nie przywalał się do mojej i twojej wypłaty to miałbyś o jakieś (przy założeniu że dostajesz 1500 brutto) więcej o 320 zł. ta kwota wystarczy na zapewnienie sobie emerytury i ubezpieczanie siebie i rodziny w prywatnej firmie typu medicover. jak nie wierzysz to popatrz na strony: pracuj.pl (kalkulator płac) i medicover (pakeit do wyboru do koloru, a na dodatek REALNIE z niego korzystasz) i fundusz emerytalny np w Aegonie (aegon.pl)
jokohama / 79.188.238.* / 2009-05-14 10:37
zapomniałem dodać, że równiez dentyści stanowią o tych statystykach. A tu rawie wszyscy się lecza prywatnie.

Najnowsze wpisy