Forum Forum prawnePracy

Wypadek w drodze do pracy

Wypadek w drodze do pracy

Money.pl / 2008-05-22 23:41
Komentarze do wiadomości: Wypadek w drodze do pracy.
Wyświetlaj:
poszkodowana w drodze do pracy / 78.88.12.* / 2011-03-30 13:04
niedawno miałam wypadek samochodowy w drodze do pracy nie z mojej winy. byłam w szpitalu i mam naruszone wiązadła szyjne - kołnierz na 3 tygodnie, (o tem kontrola). jJestem zatrudniona na umowe zlecenie przez agencje. według znalezionych informacji w kodeksie i ustawach znalazłam iz pomimo tego iz nie miałam odporawdzanych składek chorobowych, a tylko składki wypadkowe przysługuje mi za okres niezdolny do pracy odszkodowanie. Jednak agencja uwaza ze nic mi sie nie nalezy i nie chca założyć mi karty wypadkowej. poprosili mnie również o podstawy prawne na podstawie których mieli mi by tą kartę wystawić i wypłacic odszkodowanie. co powinnam zrobić? zderzenie zgłosiłam do ubezpieczyciela z oc osoby kóra spowodowała wypadek i mojego ubezpieczenia z nw.
Heidina / 2010-02-01 20:46
Witam, niedawno miałam wypadek samochodowy w drodze do pracy, ale niestety pracodawca nie chce mi go uznać za takie zdarzenie, gdyż w momencie wypadku nie jechałam z miejsca zamieszkania, jest to mój adres tymczasowego zameldowania. Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim. Stałe zameldowanie mam w innym mieście i w momencie tego wydarzenia wracałam właśnie stamtąd. Czy faktycznie pracodawca ma racje?
przemkuslaw / 213.216.70.* / 2011-07-14 08:15
nie nie ma racji
H Szatkowski / 2010-04-14 11:28
Za pracodawcą stoi to, że jechała Pani nie z miejsca "zwykłego" wykonywania funkcji społecznych, spożywania posiłków itp.
Proszę porównać :
http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/wypadek;w;drodze;do;pracy,237,0,315373.html
DziwnaPraca / 83.22.205.* / 2008-05-22 23:41
Witam,

Zastanawiam sie , jak jestem pracownikiem "home users" , czasami pracuje u klientow, to w moim wypadku wypadek do pracy to bedzie odcinek np z sypialni do mojego pokoju z laptopem ?
Prosze o prawna interpretacje czy praca w domu , umozliwia zgloszenie wypadku do pracy i z pracy .Teoretycznie laptop moze mi spasc na noge np.
I czy powinienem miec to zapisane w umowie o prace ze jestem "home worker" czy mowiac po polsku telepracownikiem.?

Serdecznie Pozdrawiam
DziwnaPraca
krypton / 195.150.76.* / 2008-07-14 16:54
http://kadry.infor.pl/praca/wypadki-przy-pracy/65200,Odszkodowanie-za-wypadek-dla-telepracownika.html

Wydaje mi się, gdyby doszlo do naglego zdarzenia, wywolanego przyczyna zewnetrzna, powodujaca uraz w domu czy mieszkaniu nie ma podstaw do uznania tego typu zdarzenia za wypadek w drodze z domu do pracy. Granica jest przekroczenie progu mieszkania czy domu.
Gdy laptop spadnie panu na noge- w tej sytuacji wydaje mi sie, ze jesli komisja powypadkowa uzna, ze doznal pan urazu w zwiazku z praca- nalezy takie zdarzenie uznac jako wypadek w pracy.
simonika / 62.89.99.* / 2010-04-14 12:37
Dokładnie tak. Dla Pana miescem pracy jest mieszkanie i takie zdarzenie zostałoby potraktowane jak wypadek w pracy. Inną sprawą jest to że przy braku świadków wypadek może być kwaetionowany i na Panu spoczywałby obowiązek udowonienia że miał miejsce właśnie w związku z wykonywaniem pracy a nie np. sieciowych rozgrywek w szachy.
danula / 89.191.128.* / 2008-08-11 09:08
opisane zdarzenie uznałabym jako wypadek przy prcy a nie w drodze do pracy
lysol / 188.146.193.* / 2010-07-26 19:39
pracodawcy to złodzieje i najlepiej wydymali by pracowników bez mydła i w razie wypadku niema już dobrych ludzi tylko radz sobie sam a my to mamy w d;;;;
Barbara21 / 83.10.134.* / 2012-09-27 10:03
nie pakujmy wszystkich do jednego wora (chciano ocalic S i G z powodu jednego sprawiedliwego )
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy