Forum Forum prawnePracy

Wypowiedzenie umowy o pracę z powodu likwidacji stanowiska

Wypowiedzenie umowy o pracę z powodu likwidacji stanowiska

lukasz86 / 2010-09-01 18:08
Witam

W dniu wczorajszym przed zamknięciem sklepu otrzymałam informację, że od dnia dzisiejszego sklep będzie zamknięty ze względu na likwidację punktu sprzedaży. nie otrzymałam jeszcze do reki wypowiedzenia.od dnia dzisiejszego przebywam na zwolnieniu lekarskim. Kadrowa powiedziała mi że to zwolnienie nie uchroni mnie przed wypowiedzeniem, które upłynie z dniem 18.09. Czy faktycznie tak jest, że mimo iż jestem na zwolnieniu i nie otrzymałam pisemnego wypowiedzenia (ma ono przyjść do mnie kurierem w dniu jutrzejszym) to to wypowiedzenie płynie?
Wyświetlaj:
szklarek / 2010-09-01 19:44
1. Jeśli jest to jedyny sklep pracodawcy tzn. likwidacja sklepu jest równoznaczna z likwidacją całego biznesu pracodawcy to ma zastosowanie art. 41-1 Kodeksu Pracy, który znosi wymogi ochrony przed wypowiedzeniem ( czyli. np. zakaz wypowiedzenia na chorobowym).

18.09 to rzeczywiście najbliższy kodeksowy termin rozwiązania umowy o pracę po dwutygodniowym okresie wypowiedzenia. Musi on przypadać w sobotę.
lukasz86 / 2010-09-01 22:33
czyli jeśli w dniu jutrzejszym przyjdzie do mnie kurier z wypowiedzeniem po prostu nie mam go przyjmować tak, bo jeśli to zrobię to to wypowiedzenie będzie miało swoją moc?
szklarek / 2010-09-01 23:19
Jak napisałem- jeśli jest to sytuacja z art.41-1, o której ustawodawca mówi: "W razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy...." to wypowiedzenie może być złożone i w czasie chorobowego.
Po drugie- wypowiedzenie, powinno mieć formę pisemną, ale nie pod rygorem nieważności- czyli ustne jest też skuteczne, o ile go nie zaskarżysz do sądu pracy. Są na to wyroki SN.
Czyli wypowiedzenie i tak otrzymałeś jeszcze przed zwolnieniem lekarskim, teraz w drodze jest jego wersja pisemna dopełniająca wymogów art. 30 par. 3 k.p..
Nieodebranie go nie będzie wynikało z niemożności obiektywnej, a jedynie z uchylania się od odbioru- więc też będzie uznane za doręczone skutecznie. Na to też są wyroki SN.
Tym bardziej, że w ewentualnym postępowaniu przed sądem pracy na pewno padnie wątpliwość zasadności "nagłego" zwolnienia lekarskiego. Moim zdaniem nie masz szans na przeciągnięcie tego i jeśli tylko okres wypowiedzenia (2 tygodnie) jest zgodny z kodeksem dla Twojego typu umowy/stażu lub jest to sytuacja z art.41-1 to definitywnie stosunek pracy kończy się 18 .09 bez względu na to, czy przyjmiesz kuriera, czy nie.

Kodeks;
http://prawo.money.pl/akty-prawne/ujednolicone-akty-prawne/kodeks-pracy

Najnowsze wpisy