Forum Forum emerytalneInne

Wyrok w sprawie OFE. Trybunał Konstytucyjny wydał kluczowy wyrok dla sytuacji finansowej Polski

Wyrok w sprawie OFE. Trybunał Konstytucyjny wydał kluczowy wyrok dla sytuacji finansowej Polski

Wyświetlaj:
lool586 / 91.231.122.* / 2015-11-04 19:14
złodziejstwo zafundowane przez Rostowskiego - łysego skur...la w rządzie PO.
Teraz Polacy mają dostać emeryturę wynoszącą 30% zarobków. Czyi jeśli zarabiasz obecnie 2100 to dostaniesz 700zł emerytury.
Kaz73 / 94.254.193.* / 2015-11-04 19:13
I tak oto zostajemy okradani w biały dzień, prawo własności w cywilizowanych krajach jest święte, w Polsce święte są krowy z TK.
iol / 89.68.63.* / 2015-11-04 19:12
Pogorszenie stanu finansów w Polsce? Otóż po "przetransferowaniu" (należałoby to dobitniej określić) w stanie finansów właściwie nic się nie zmieniło, gdyż z jednej strony "pozyskane" zostały pieniądze do budżetu, z drugiej zaś - zwiększył się dług publiczny (te pieniądze rzekomo zasiliły nasze indywidualne konta emerytalne i mają być wypłacone w późniejszym terminie). Czyli mniej więcej tak poprawiły stan finansów jak pożyczka długoterminowa. Czy dzięki pożyczce stajemy się bogatsi?
gall anonim / 93.105.165.* / 2015-11-04 19:12
Brakuje nam takich Ludzi jak Breivik ,którzy takich zdrajców, Nas Polaków odstrzeliwałby.Powinna wrocic kara smierci ,takich zdrajcow powinno sie wieszać ,ale najpierw tego rudego smiecia ,który siedzi za granicami ..
ric / 83.20.45.* / 2015-11-04 19:12
zlodziejski kraj niedlugo zabiora oszczednosci z kont obywateli z tego kraju tyko uciekac
Maria. / 85.193.253.* / 2015-11-04 19:11
Fundusze OFE są funduszami polskimi i powinny pracować na rzecz Polski a nie prywatnej spółki zagranicznej, która w każdej chwili może zwinąć interes i głupcy piszcie na Berdyczów. Fundusze OFE to nic innego tylko kolejne Amber Gold, gdyż banda cwaniaków, bez świadczenia uczciwej pracy, nie ponosząc żadnych własnych kosztów ani żadnej odpowiedzialności postanowiła zwyczajnie pasożytować kosztem ogłupionych ludzi pracy z Polski i kosztem Polski. Oczywiście, ten stan rzeczy Polacy "zawdzięczają" sprzedajnym, żydowskim sitwom Buzka, Balcerowicza, Petru i im podobnym. Te pieniądze z powodzeniem mogły być wykorzystane w Polsce na polskie inwestycje i na polskie miejsca pracy, co z kolei byłoby kołem zamachowym dla polskiej gospodarki i dla zwiększenia dochodów Polaków oraz dochodów Państwa. Uważam, że im szybciej rząd polski pogoni tych amatorów cudzych pieniędzy z OFE tym lepiej dla Polski i Polaków.
olka923 / 62.87.147.* / 2015-11-04 19:09
Odpowiedzcie mi!!! Czy te środki w OFE były na indywidualnych kontach obywateli? Te środki były publiczne, takie jak w ZUS-ie. Zostały one tylko przesunięte do ZUS-u,ponieważ tam wystąpiły braki. Nikt was nie okradł. Polakom łatwo przychodzą takie słowa jak "kradzież", złodziej"," okradli nas"itp. Wiadomo, że z tych zgromadzonych środków finansowane emerytury dla obecnych emerytów i rencistów.
Maria. / 85.193.253.* / 2015-11-04 19:38
Z tych środków finansowane są obecne emerytury, ponieważ składki odprowadzane na ZUS w PRL zostały zainwestowane w polski przemysł narodowy, dochody z którego miały za zadanie pracować także na rzecz godziwych Polakom emerytur. Niestety, sitwy rządzące się Polską po 1989 roku wyprzedały, rozkradli i polikwidowały polskie zakłady przemysłowe, zwinęli polską gospodarkę, zafundowali Polakom bezrobocie i pracę na umowach śmieciowych u obcego kapitalisty i obecnego właściciela polskiego majątku narodowego. Zatem, jest oczywistym, że tenże polski majątek narodowy pracuje na rzecz prywatnego i to głównie zagranicznego właściciela zamiast na rzecz Polski, Polaków i na emerytury Polaków. A nie mając dochodów budżetowych z polskiego przemysłu złodziejskie sitwy rządzące się Polską zwyczajnie okradają pracujących, by móc wypłacać głodowe emerytury Polakom, którzy także zostali ograbieni z wysokości należnych im faktycznie emerytur.
Jomjest / 141.0.12.* / 2015-11-04 19:26
Gadasz wpaść bzdury tamta kasa była na moim kącie w razie śmierci mogła ją dostać rodzina. Teraz w worku który jest bez dna.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
xxx74 / 91.239.245.* / 2015-11-04 19:19
Ale czy nie zapewniali nas , że srodki zgromadzane w OFE to jest odkładanie dodatkowo na własną emeryturę ( 7%, później 2%) a reszta dla obecnych emerytów i remcistów. Z srodków które przesyłało OFE coroczne zestawienie ubyło nam 50%, jak to nazwac
aleksandra7777 / 62.87.147.* / 2015-11-04 19:23
OFE powinno być zlikwidowane. Środki publiczne przeznaczone na emerytury powinny być w jednym "garze", a nie rozdysponowane w różnych "garnuszkach". Łatwiej jest kontrolować i dysponować nimi.
obwtl / 194.187.73.* / 2015-11-04 19:36
właśnie, słowo klucz: "dysponować" - inaczej: wydawać na wszystko, co potrzeba teraz, nie w przyszłości, na marmury, limuzyny... inaczej: żyć kosztem innych, inaczej: kraść
kiwi kurv / 31.178.167.* / 2015-11-04 19:09
Czyli kraść można było, tyko się z tym nie wolno reklamować?
GOŚĆ nieproszony / 89.188.222.* / 2015-11-04 19:07
Oto jak akceptuje się , tłumacząc dobrem społecznym, nieudacznictwo , kolesiostwo i złodziejstwo polityków wszelkiej maści , od lewa do prawa włącznie . Taka decyzja nie mogła zostać podjęta bez większości Taki wyrok podważa wiarygodność TK i potwierdza tylko to że będąc porzy korycie można wszystko , kraść , mordować i gnoić społeczeństwo .Życzę nam świetlanej przyszłości .
gerwazy98 / 79.188.10.* / 2015-11-04 19:07
W takim razie kradzież jest zgodna z polską konstytucją. Zawsze to było wiadomo zresztą.
jaś / 212.182.124.* / 2015-11-04 19:06
TK stwierdził ze nie są to pieniądze obywateli tylko danina - super / takie dziedziczenie
polo666 / 89.64.38.* / 2015-11-04 19:05
W TAKIM RAZIE BUZEK Z KRZAKLEWSKIM I UNIA WOLNOŚCI POD TRYBUNAŁ STANU
bubu24 / 89.68.11.* / 2015-11-04 19:04
No cóż, z wyroku jednoznacznie wynika, że równowaga budżetowa naruszona wcześniej przez polityków-złodziei jest ważniejsza niż prawo własności indywidualnego obywatela. Ten wyrok zatem oznacza, że Państwo Polskie może okradać swoich obywateli w majestacie prawa. No cóż, wygląda na to, że wszyscy którzy wybrali emigrację mieli 100% racji, bo w cywilizowanym kraju Państwo nie może okrada nie tylko swoich obywateli, ale także obywateli innych państw przebywających na ich terytorium. Trzeba się zatem, niezależnie od wieku, zastanowi nad emigracją.
Ja-z / 46.151.136.* / 2015-11-04 19:03
Pan Gwiazdowski mówi o pieniądzach, że ich w OFE nie ma, ale zapomina, że chodzi o własność prywatną, a nie tylko o pieniądze. Jak dostanę górę pieniędzy w spadku i szybko kupię sobie dom, to czego chce ode mnie fiskus, przecież juz nie mam pieniędzy. Oczywiście cała ta retoryka jest pokrętna, ewidentnie gwizdnięto prywatną własność ludziom, a trybunał usankcjonował dalsze kradzieże.
leopard07 / 89.73.180.* / 2015-11-04 19:25
Przeczytałeś ale nie zrozumiałeś. Pieniądze twoje pochodzące ze spadku są prywatnymi i tu nie ma wątpliwości ale te , które wpłacałeś do OFE nie są środkami prywatnymi mimo ,że ty je wpłacałeś , a środkami publicznymi bo przeznaczone na emerytury których gwarantem jest państwo. Taki jest sens wyroku a czy słuszny to inna sprawa.
Ja-z / 46.151.136.* / 2015-11-04 20:01
Zrozumiałem i - w świetle obecnej wykładni prawnej jest tak istotnie, jak piszesz, tylko - drogi leopardzie07, pomijasz fakt stanowienia tejże wykładni prawnej przez tych samych ludzi, którzy głosowali za sędziami trybunału i za transferem tych 170mld zł. To tak, jakbym sam wybrał sąd, stworzył ustawę i zabrał cudzą kasę tą ustawą. Zaniechanie poprawiania złego prawa też jest działąniem prawnym bractwa poselskiego. Poza tym Państwo jest gwarantem wielu róznych spraw, na przykłąd twojego bezpieczeństwa, a Iwonę Wieczorek z Sopotu do tej pory szukają. Powiedz mi jeszcze, leopardzie07, gdzie jest moja część z majątku narodowego, która zaginęła po 89r. Wcześniej była komuna i społęczna własność. Jak tę własność podzielisz na aktualnych wtedy obywateli, to każdemu jakiś bon by się należał, a ja nic nie dostałem. Nie chce mi się już pisać, ale w dziewięćdziesiątych latach trybunał też nieźle emerytów dziabnął na rewaloryzacji. Nie zastanawia cię też taka dziwna sprawa, jak brak reform w składkach zus? Dlaczego nie oddzielą starego portfela od nowego i dalej już na nowych zasadach? Bo to największa kasa publiczna w rękach polityków, nie ma większej. A władanie kasą, to dopiero rajcuje...

Najnowsze wpisy