Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Z każdym rokiem jestemy bogatsi

Z każdym rokiem jestemy bogatsi

Money.pl / 2008-03-04 07:39
Komentarze do wiadomości: Z każdym rokiem jestemy bogatsi.
Wyświetlaj:
liberalny / 2008-03-04 08:00 / portfel
zgadza się że produkty Rtv i Agd tanieją jednak nie kupujemy ich co miesiąc tylko raz na kilka lat wiekszy udział w wydatkach ma żywność oraz opłaty za utrzymanie mieszkania
No i ta średnia płaca - średnia się sprawdza ale na świadectwie a nie w płacach tutaj lepszym wskaźnikiem byłaby dominanta (najczęściej powtarzająca się dana)
wezyzyr / 212.76.37.* / 2008-03-04 10:40
mnie ciekawi teza, że to hipermarkety zdecydowały o niskich cenach AGD. Niedawno chciałem kupić odkurzacz Zelmera. W małym sklepiku był 2x droższy niż w supemarkecie. W małym sklepiku oznaczony tymi samymi symbolami miał 2 turbinki (co ponoć decyduje o sile ssania) w supermakecie 1. Czy tu tkwi tajemnica niskich cen. Tylko kto jest tak głupi jak ja i sprawdza dane techniczne przy zakupie.
jliber / 2008-03-04 09:49 / Tysiącznik na forum
Mediana to jakieś 3 tys zlotych.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Raport-Ile-zarabiali-Polacy-w
-2007-roku-1710509.html
Zorro123 / 2008-03-04 07:39 / -
Towary konsumpcyjne a i owszem ale zywność i nośniki energii to chyba jednak nie.
sdfdfdd / 79.175.204.* / 2008-03-04 09:01
Propaganda rodem z socjalizmu.
antyPOPIS / 83.23.149.* / 2008-03-04 18:39
Nawet w Socjalizmie tak nie kłamali.......
Średnia to suma podzielona przez....... = średnia.
Jedna pani jest porządna ale druga niestety nie, to jednak średnia wychodzi, że obie są nieporządne.
Zarobek Pana Lisa z mojego abonamentu =170 000zł i moja emerytura 1200zł po 40 latach płacenia 46% zarobków do ZUS - daje średnią ,że obaj mamy po 85600zł na głowę,,,, ale czy to jest prawda?
Tak więc mówienie o zasobności portfeli Polaków nie powinno pochodzić ze średniej, a tylko z dochodów poszczególnych grup zawodowych i społecznych.....tak zwana budżetówka... sejm - osobno,
prezesi banków -osobno,
prezesi wszelkich koncernów -osobno,
lekarze - osobno,
pielęgniarki- osobno,
górnicy dołowi - osobno,
kierownicy kopalń - osobno....... itd..
wtedy okaże się, że 80% Polaków żyje na skraju biedy,
a 20 % ma się wcale nieźle........
ofaniel / 2008-03-04 11:25 / portfel
Nie wiem jak to sie dzieje, ze wszyscy narzekaja zawsze.....to chyba polska mentalnosc, ze zawsze zle i do kitu...Mowcie sobie co chcecie, ja prace zaczalem w wieku 18 lat i po 4 latach zarabiam 4 razy wiecej niz moja mama...parokrotnie zmienialem branze...wielokrotnie firme...nikt z mlodych nie pracuje dla szyldu, tylko dla lepszego zarobku...moja srednia placa brutto jest powyzej sredniej. Trzeba potrafic dostosowac sie do zmieniajacego sie rynku pracy, byc pracowitym i potrafic dac z siebie 100% kazdego dnia, a nie 20% w poniedzialek, 15% we wtorek itd...Tutaj macie przyklad z zycia wziety....opinie, ktore wypowiadacie sa subiektywne....pozdrawiam i zycze szczescia.....PS. dane w wykresie sa nieprawidlowe....
tatazzz / 2008-03-04 23:37 / Bywalec forum
Tylko róznica jest taka ,masz 22 lata i dobrze.
Ja mam 55 lat i żle bo ty na rynku pracy możesz nie umieć nic i możesz doświadczać i zmieniać prace bo zawsze jakąś znajdziesz cięższa ,lzejszą ale znajdziesz bo jest zapotrzebowanie na młodych ale ja to już jestem kwalifikowany do ludzi mniej atrakcyjnych na rynku pracy albo wogóle nie atrakcyjnych dla pracodawców.
Nie ważne ,że mam duże doświadczenie i wiele lat pracy.Ważna jest młodość i moja zmiana pracy jest ryzykowna bo w perspektywie mogę nie znależć pracy.
Treść twojej wypowiedzi byłaby porównywalna ze mna gdybyś mial tyle lat co ja....
ALEX111 / 80.54.40.* / 2008-03-04 18:24
nie wiem tylko czy docieraja do nich takie informaje ze statystyczny polak zarabia srednio ok 1200 a za jakies 15 lat bedziemy zarabiac ok 3000 zl . ludzie pamietajmy za statystyki klamia i zawsze tak bedzie . srednia z 3 miesiecy w moim przypadku wynosi 873.59 a wiekszosc ludzi pracuje za najnizsza krajowa a za nadgodziny biora reszte .
pamietajmy rowniez o emerytach ktorzy za 500 czy 800 zl moga sobie pozwolic raz w miesiacu na schabowe lub jakis lepszy obiad. przy dzisiejszych cenach zywnosci i lekow ktore pochlaniaja 60 % ich skromnych emerytur .
TAK WYGLADAJA PERSPEKTYWY A NIE STATYSTYKI
Natura / 87.207.167.* / 2008-03-05 09:39
Statystyka to sztuka pokazania czegoś w takim sposób aby ukazać to czego pokazujący chce wyrazić - korzystny włany wizerunek. Jeżeli bogaty ma 3 lub więcej samochodów to przecież średnią statystyczną poprawi i zrobi wrażenie że ten co go niema statystycznie jest posiadaczem samochodu lub jego części. Jeżeli większość zarabia w granicach minimalnego wynagrodzenia to mniejszość musi zarabiać krocie, aby wyszóła średnia krajowa na wysokim poziomie. Wracając do samochodów i innych dóbr w jakim procencie towszystko jest w dobrym i nowym stanie. Ile po Polsce np. jeździ budli drogowych itp. Myślę, że w Polsce występuje bałagan gospodarczy i polityka płacowa. Nie jestem zwolennikiem zasady praujmy i zrabiajmy wszyscy po rówbo, ale też nie podoba mi się nielogiczna i nieuzasadniona zorpiętość wynagrodzeń od tzw. minimalnego dna finansowego do niebagatelnych wysokich wynagrodzeń np. dziennikarzy, p[olityków i innych uprzewilejowanych kolesi. Pozdrawiam
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy