Forum Forum finansoweInne

Za niespłacony kredyt odpowiesz całym majątkiem

Za niespłacony kredyt odpowiesz całym majątkiem

Wyświetlaj:
123mis / 80.55.158.* / 2008-10-30 09:14
DLUGI sie splaca!Nie bedzie problemow.JA mam oszczednosci w banku i nie chcialbym aby jakic cwanaiczek okradal bank w ten czy ij-nny sposob!
Herennius / 2008-10-30 11:00
Twoja uwaga byłaby jak najbardziej słuszna w systemie pieniądza kruszcowego. Dzisiaj jednak to banki przy pomocy państwowych instytucji okradają mieszkańców naszego pięknego kraju poprzez politykę "wypłukiwania złota z powietrza", czyli pożyczania pieniędzy, których nigdy nie miały.
Herennius / 2008-10-30 14:17
W baaardzo uproszczonym skrócie wygląda to tak, że Pan składa do banku stówkę, a bank może pożyczyć mi nawet czterdzieści stówek. Perpetuum mobile?? Cud?? Skąd bank miał pieniądze?? Z nikąd!! Niewiarygodne??!! A jednak... To się nazywa przywilejem kreacji pieniądza. Pan go nie ma, ja też, a bank ma! Fałszerze idą za takie numery pod klucz. A bankierzy nie... Efekt jest taki, że gotówka (M0) jest z dziesięć razy mniejsza niż depozyty na żądanie (M1) - nie mam dokładnych danych. Że nie wspomnę już o stopie referencyjnej i związanej z nią "ostatnią instancją pożyczkową", czy szczególnym instrumencie pieniężnym banku centralnego: operacjami otwartego rynku. Takie historie są właśnie przyczynami ekspansji i boomów, a potem kryzysów, krachów i załamań.
Wacek2003 / 91.198.245.* / 2008-10-30 15:56
W baaardzo uproszczonym skrócie piszesz niezbyt mądre rzeczy. Pieniądze nie biorą się z powietrza i w RP przywilejem emisyjnym cieszy się tylko NBP - Bank Centralny.
Banki pod każdy udzielony Klientowi kredyt MUSZĄ zrefinansować się z innego źródła (pieniądze deponentów, pożyczka z rynku międzybankowego, kapitał własny opłacony w pieniądzu itd).
Natomiast kwestią udzielania 140 zł za każde 100 zł deponentów dotyczy zupełnie innej kwestii - zawierania przez Bank transakcji w kwotach przekraczających możliwości ich pokrycia przez Bank na wypadek, gdyby kredytobiorcy masowo przestali spłacać.
I o to obecnie jest cała awantura na Świecie (bo pożyczali pieniądze byle komu i za nic nie warte zabezpieczenia)
Lanacelot / 195.26.76.* / 2008-10-30 16:59
Przywilej emisji to co innego niż przywilej kreacji pieniądza. Musisz się chłopaku jeszcze sporo nauczyć. Proponuję zacząć od strony podanej przez Herenniusa. Dodatkowo, na początek, "Co rząd zrobił z naszym pieniądzem" Rothbarda. I potrenuj matematykę. Herennius napisał o 40 stówkach, a nie 1,40 stówki... Bo rzeczywiście rezerwy obowiązkowe wynoszą 2,5%. I niestety biorą się z powietrza!!! Dlatego mamy problemy z inflacją, nie słyszałeś??
Herennius / 2008-10-30 14:19
Na stronie www.mises.pl znajdzie pan wiele ciekawych informacji i odnośników.
Zorro123 / 2008-10-30 11:14 / -

Dzisiaj jednak to banki przy pomocy
państwowych instytucji okradają mieszkańców naszego pięknego
kraju poprzez politykę "wypłukiwania złota z powietrza",
czyli pożyczania pieniędzy, których nigdy nie miały.

I to jest sedno sprawy. Mądre słowa.
dCo / 79.184.254.* / 2008-10-30 08:54
Ograbią cię ze wszystkiego, doliczą koszty manipulacyjne 30% kredytu i gigantyczne odsetki. Jedynym wyjściem jest opuszczenie tego k********** kraju albo totalne wycofanie się w szarą strefę. Wtedy mogą ci zająć co najwyżej to, czego nie schowałeś do skarpety.

To jest grabież i mordowanie ludzi w świetle prawa.
cobithree / 2008-10-30 11:29
Niee to jest świadome branie pożyczek czy kredytów, na z góry ustalonych zasadach. Nikt nikogo nie zmusza. A to co mówisz to totalna bzdura.
Myśllisz , że za granicą rozdają nieoprocentowane pożyczki?
Miś K / 79.190.1.* / 2008-10-30 15:47
jeśli jesteś odpowiednio dużą firmą to spoko sie załapiesz na nieoprocentowane pożyczki :P
poza tym są też stopy procentowe :) - 1 a 6 -jest troche rozrzut

Aha - dodam na koniec - do systemu bankowego nie mam żadnej sympatii. To jest heroina naszych czasów - wyraźnie szkodzi, a że jesteśmy od niej uzależnieni to trudzimy się na wytłumaczenie czemu jest nam potrzebna ... :(
cobithree / 2008-10-30 17:32
Potrafisz sobie wyobrazić rozwój państwa bez systemu bankowego? Ja niebardzo;)
To prawda ma swoją cenę, ale jest niezbędny.
JanKS / 2008-10-30 10:56 / Bywalec forum
Popieram, wszyscy wyłudzacze i inni oszuści, którzy nie oddają pożyczonych pieniędzy i nie chcą nawet o tym rozmawiać powinni jak najszybciej wyjechać z Polski.
Pozdrawiam
Zorro123 / 2008-10-30 07:59 / -
Niezły poradnik dla niektórych na dzisiejsze czasy. ;-)))
hgfh / 79.175.204.* / 2008-10-30 09:05
Popieram, ale mieszkać gdzieś musisz :)
Pilsener / 2008-10-30 10:24 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przecież go nie eksmitują - w polsce można eksmitować tylko w wakacje, człowieka w wieku 28-35 lat, bez rodziny, posiadającego stałą, dobrą pracę, nie korzystającego z pomocy społecznej i w pełni zdrowego - czyli jeśli przed eksmisją przejdzie wszystkie niezbędne na tą okoliczność badania lekarskie. A i to tylko wtedy, jeśli zapewni mu się lokal zastępczy, spełniający wyśrubowane ełu-normy. Życzę udanych eksmisji dłużników.
Obserwator 11 / 194.176.105.* / 2008-10-30 13:52
To prawda, ale dotyczy jedynie meneli bezprawnie zajmujących nieruchomość. Ich eksmitować nie wolno. Szarego obywatela bank może skutecznie pozbawić majątku w ciągu kilku tygodni. Znam wiele takich wypadków. Zła wola bankowca była powodem ruiny wielu drobnych przedsiębiorców. Jeżeli np weźmiesz kredyt na działalność gospodarczą - zainwestujesz duże pieniądze i rzetelnie spłacasz kredyt a drobny urzędnik bankowy uzna, że twój kredyt może być zagrożony to dostaniesz pismo z żądaniem natychmiastowej spłaty całego kredytu. I już jesteś załatwiony. Przecież gdybyś mógł to łatwo zrobić, to nie zaciągałbyś kredytu.
MALGA / 88.156.96.* / 2008-10-30 14:29
A ja nie mam ani kredytu ani majatku.Zreszta wiekszosc kredytobiorcow /roznych/ tez nie "grzeszy" majatkami.I co tu mowic??
K.K. / 83.26.244.* / 2008-10-30 13:39
Banki nie po to pożyczają żebyś żył sobie długo i szczęśliwie.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: