Forum Forum dla firmKadry

Za święto w sobotę dodatkowy dzień wolny

Za święto w sobotę dodatkowy dzień wolny

Money.pl / 2006-07-20 18:57
Komentarze do wiadomości: Za święto w sobotę dodatkowy dzień wolny.
Wyświetlaj:
pracoholik / 145.237.100.* / 2009-12-16 15:08
Tak powinno byc: W poniedziałek odpoczywamy po weekendzie, we wtorek przygotowujemy sie do pracy, w srode pracujemy, w czwartek odpoczywamy po pracy, w piątek przygotowujemy się do nastepnego weekendu.
pracoholik / 145.237.125.* / 2009-12-16 15:08
Tak powinno byc: W poniedziałek odpoczywamy po weekendzie, we wtorek przygotowujemy sie do pracy, w srode pracujemy, w czwartek odpoczywamy po pracy, w piątek przygotowujemy się do nastepnego weekendu.
Mateusz86 / 79.163.250.* / 2008-12-17 16:43
mam pytani niech mi ktos odpowie za 1 listopada dostaje sie dzien wolny od p[racy płatny czy nie płatny bo moi znajomi dostają dzien płatny a moja firma nam niechce dac wolnego płatnego i mówią ze niema takiego prawa
12345 / 83.19.252.* / 2006-09-22 16:42
aby większość spraw stała się jasna to trzeba chyba wskrzesić HITLERA i zrobi porządek !
Pracodawca / 83.14.68.* / 2006-08-02 12:34
Chory kraj! Tu rządzą pasożyty-związkowcy i leniwa budżetówka oraz inne grupy bandycko-zawodowe, gdzie albo zysk albo w pysk. Niedługo za wolny weekend będzie przysługiwał drugi weekend gratis dla pracownika, a pracodawcy sami będą w pracy. W taki sposób budujemy Amerykę, ale nie Polskę.
abi66 / 83.22.11.* / 2010-01-04 12:15
Oto wizerunek PRACODAWCY, jeździ mercedesem, je kawior i pije szampan, chodzi na d...., nabierze kredytów inwestycyjnych, nie płaci rachunków i podatków, a pracowników którzy robią po 10-12 godz bez przerwy bez śniadania i tak ma za imbecylów i darmozjadów, a przecież to oni na niego robią by mógł d..ę maścić, chodź inteligencją nie grzeszy . PRAWO dla głupich a nie mądrych.
Zapłaci najniższą krajówkę i chce się porównywać do Ameryki. Hahahahahah.
Lasiak / 93.105.159.* / 2009-08-14 15:13
Ty idioto!
Jestes jednym z tych wlasnie "bandytow" ktorzy wyzyskuja ludzi, jesli Kodeks Pracy cos mowi to to jest jasne i ma tak byc a nie p********* pajacu i wyzyskujesz ludzi!
A potem sie tu bulwersujesz jka nie wiem i piszesz beznadziejne posty!!!
Sam ludzi wyzyskujesz Hitlerowcu!
Pracownik ktory ma wolne tak jak powinien jest bardziej efektywne i zadowolony z zycia, a co za tym idzie buraku lepiej pracuje!
Gdybym mogl spotkac sie z Toba w czetry oczy face to face to pogadalbym z Toba inaczej, a modl sie by los nie spiep...yl ci tak zycia pajacu zebys ty kiedys nie pracowal jak twoi pracownicy bo wtedy poczujesz goooorzki smak!
Pozdrawiam wszystkich utrapionych przez takich pajacow jak ten "pracodawca"
P.S. I zeby nie bylo ni ejestem najemnym pracownikiem mam swoja firme i dobrze trktuje ludzi.
daro12 / 83.13.194.* / 2008-05-02 11:56
ty głąbie, w taki sposób jak byś ty chciał byudujemy obozy pracy rozumiem że przyświeca ci chało jednego z znanych polityków Niemiecki Adolfa Hitlera Arbeit macht frei może zacznijmy jeszcze pracować w niedziele lub wydłużmy tydzień pracy do 10 dni inni terz chcieli by poleżeć dogóry brzuchem jak ty może lepie nzwolnijmy bande nierobów z użedu pracy a nie zabierać ciężko pracującym ludziom tekilka dni w roku gdzie mogą odpocząć po ciężkiej pracy za żenująco niskie zarobki
Piccolo / 83.8.236.* / 2006-11-09 19:02
pewnie płacisz najniższą krajową i to gdy robotnik zasówa od rana do nocy.
matia / 80.55.80.* / 2009-12-02 10:18
Jestem pracownikiem - zwykłym, ale uważam ze to oddawanie dnia wolnego za świeto przypadające w sobote jest chore, przypada w sobote to przypada, wolne jest w sobote i koniec, a jak dwa świeta w tygodniu to dwa i nie ma odrabiania, a nie kombinowanie jakies oddawanie czy odpracowyywanie, chore przepisy i zbędne.
Zdzisio / 87.207.109.* / 2006-07-21 10:41
Pokrzywdzeni i zmęczeni polscy pracownicy zawsze mają szanse odreagować emigrując za pracą i pracować np.:w "systemie włoskim" - 168 h w tygodniu. Nikt tam nie będzie protestował cicho sza, ani mrumru. Taki system też by się przydał niektórym grupom społecznym w Polsce (czasowo -w ramach higieny psychicznej)
adam1259878 / 83.17.64.* / 2006-07-21 09:29
Nasz ciemny naród sam wybrał sobie socjalistyczną partię i prezydenta.
kadrowa / 83.16.116.* / 2006-07-21 00:00
i po co znów ten mentlik? Wolne to wolne i koniec! Dlaczego znów wymyślono dodatkowe wolne za "soboty świąteczne"? Z jednej skrajności w drugą! Okropne!
Lasiak / 93.105.159.* / 2009-08-14 15:15
Kadrowa co robic Ci sie nie chce i tak masz luz robote i nie marudz bo to okropne jest wlasnie to co mowisz TY !!!
Nie chce Ci sie dodatkowego papierka wypelnic a siedzisz i popijasz kawke i p******** w stolek !!
Woy / 212.122.212.* / 2006-07-20 21:46
a ja mysle, ze powinnismy pojsc krok dalej - wolny piatek dla kazdego i ... ustawowo darmowe piwo w knajpie na ten przyklad - a co, nie nalezy sie ???
ella / 83.30.119.* / 2006-07-24 11:36
oczywiście zgadzam się , a poza tym w poniedziałek też nie powinno się pracować , złóżmy petycję, ha ha
J.T. / 83.8.142.* / 2006-07-20 18:57
W naszym "bogatym" kraju juz chyba mamy najwięcej w Europie różnych dni wolnych w roku !!!!
Każdy dodatkowy dzień wolny od pracy to dodatkowe obciążenie kosztami pracodawcy !!!!
Niedługo pracować będziemy po pół tygodnia bo takie już się zdażają.
Na dodatek z tego najbardziej cieszą się pracownicy różnej maści urzędów bo oni dostają pensję (niezależnie ile dni w miesiącu pracują) taką samą !!!
I nawet im (urzędom) do głowy nie przyjdzie że szary człowiek musi się z pracy zwalniać aby załatwić jakąkolwiek sprawę, a może powinne one właśnie popracować w dni wolne dla innych po to aby nie było potrzeby zawalać inne dni w pracy !!! ??
malinka111 / 195.245.68.* / 2009-09-22 12:51
A wcale, że nie... u nas jest 12 dni wolnych, a w Brukseli i innych, aż 17 dni wolnych od pracy! I w dodatku w 2010 roku będą mieli wolne aż od 23 do 31 grudnia. Potem 1 stycznia - święto, 2 i 3 - weekend i do pracy dopiero 4 stycznia! i co?
jadzka2222 / 87.184.142.* / 2009-09-03 21:13
dalekko nam jeszcze do niemiec tu wolnym to juz sie czasami zygac chce
nfdsa / 77.253.168.* / 2008-04-14 22:01
ale kretyn z Ciebie zobacz na dni wolne w Nieczech i Francji
Bernard / 83.30.86.* / 2006-07-21 14:04
J.T. Zaproponowałeś właśnie kapitalną rzecz dla usprawnienia relacji Obywatel - Urząd i dla potanienia państwa oraz dla lepszego wykorzystania obiektów sportowych, wypoczynkowych, bazy hotelowej i całej infrastruktury weekendowej. Czyli Twój pomysł mógłby przynieść znaczące przyspieszenie w gospodarce a szczególnie w sferze usług.
Gdyby nasi kochani Premier i Prezydent zechcieli mogliby ustawowo przesunąć urzędom państwowym i samorządowym weekend z soboty na poniedziałek i tym sposobem pozwolić pracującym polakom spokojnie pozałatwiać w sobotę wszystkie sprawy wymagające osobistej wizyty w urzędach zaś w poniedziałek, gdy większość polaków od rana wydajnie pracuje w przemyśle lub transporcie albo handlu urzędy byłyby nieczynne i urzędnicy bez tłoku mogliby korzystać za swoje wysokie pensje, ( bo w administracji rządowej średnia już przekroczyła 3700zł) z hoteli restauracji basenów kortów i wszystkiego, co jest normalnie oblegane w sobotę w miejscowościach wypoczynku sobotnio niedzielnego. Tym sposobem polska baza turystyczno wypoczynkowa w górach nad morzem i jeziorami byłaby bardziej równomiernie obciążona prze 3 dni tygodnia zamiast tylko przez dwa. Pomyślcie jak cieszyliby się zimą w Szczyrku właściciele wyciągów narciarskich a latem wszyscy właściciele basenów i kortów tenisowych jak cieszyliby się wszyscy, którzy żyją z usług dla osób mających dni ustawowo wolne od pracy. Od razu zmniejszyłoby się również zagrożenie na drogach gdyż cześć osób a jest ich coś około 1 miliona pracowników zamiast w piątek po południu jechałaby do miejscowości wypoczynkowych sobotę wieczorem lub w niedzielę rano a zamiast wracać w niedzielę wieczorem wracałaby w poniedziałek itp. same korzyści i pozytywne rezultaty tak samo jak z zmiana terminu szkolnych ferii zimowych tylko efekt zapewniony równomiernie przez cały rok.
RAVEN6 / 81.15.202.* / 2009-06-12 13:44
Hmmm... A to ciekawe że w urzędach tyle płacą... Masz może namiary na takie? Bo ja pracuję już w drugim i jakoś tych cudów nie widzę. Za to przynajmniej nie siedzę w nadgodzinach i mam dosyć dużo wolnego - coś za coś. Zazdrościsz? Zapraszam - jest tylke wolnych miejsc pracy w administracji mimo tak "wysokich" zarobków (na oko średnia to 2000 brutto dla stanowisk na które wymaga się wyższego wykształcenia i 1500 brutto dla pomocniczych z tego co obserwuję). ja tam nikomu nie zazdroszczę bo to był mój wybór. Aha - pewnie że mam mieć poniedziałek wolny a nie sobotę bo jestem urzędasem i nie mam prawa mieć rodziny z którą chcę razem spędzić weekend.. To ty synku pracuj za friko żeby z mojej pensji było mnie stać na mercedesy-ok? Natomiast faktycznie jestem za tym aby przez 1 dzień w tygodniu w urzędach zaczynać pracę później i później ją kończyć aby interesanci po swojej pracy mogli załatwić swoje sprawy.
Stokrotka / 217.153.32.* / 2006-07-21 09:00
Pomylka, wiecej dni wolnych od pracy maja Niemcy, urlopu zreszta tez. Rowniez poszanowanie wolnego czasu i pilnowanie godzin pracy jest w 100% lepsze niz w naszym cudnym kraju, gdzie wiekszosc pracodawcow dziwi sie jak po 8 godzinach pakujesz tylek do domu!! To godzine mam za soba, jeszcze siedem i weekend :)
Chomir / 85.89.162.* / 2006-07-21 11:24
Jak święto w sobote to dodatkowe wolne, a jak święto np.w poniedziałek i w środę to pracujemy w sobotę.Prawdopodobnie to już przeszłość i wracamy do normalności, nie musimy odrabiać świąt Bożego Narodzenia.
rotbartZC / 77.115.47.* / 2008-04-19 01:21
Co za bzdury w tym artykule, jak za każde święto w sobotę dodatkowy dzień wolny.? Jeżeli pracodawca wyznaczy dodatkowy dzień wolny np w każdy poniedziałek zamiast w sobotę to nie będzie dodatkowego dnia wolnego za święto przypadające w sobotę.
T.J / 83.7.129.* / 2009-03-08 12:08
I to jest prawda tak może zrobić pracodawca zamienić sobotę na inny dzień wolny od pracy np. poniedziałek .Tak więc z pracownikami zrobią co chcą i jeszcze straszą zwolnieniami jak komuś coś nie pasuje i się nie podporządkuje to go zwolnią . Nie dajmy się zastraszyć .

Najnowsze wpisy