Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zabierają nam składki z OFE. Większość trafi do ZUS

Zabierają nam składki z OFE. Większość trafi do ZUS

Wyświetlaj:
erplew / 83.25.197.* / 2011-03-23 20:59
TUSK jak zwykle uśmiechnięty na zdjęciach,

przywileje i stołki kolegów uratowane
erplew / 83.25.197.* / 2011-03-23 20:57
zielona wyspa z zielonymi obywatelami
nabili nas w butelkę i to mocno

zawsze obiecuja poprawę ale poprawa wypada po zakończeniu kadencji

gaz zdrożał, paliwo zdrożało, VAT wyższy, te pieniądze zasiliły budżet i jeszcze im brakło!
mtgoya / 178.36.232.* / 2011-03-23 19:39
mam pytanie tzw. ekspertów ile będzie kosztował nas obywateli kolejny bubel PROCOMU i ile czasu ZUS będzie szukał danych w tym niby II filarze w ZUS-ie ?
tepi / 80.150.85.* / 2011-03-17 17:49
demokr...c....j,,,,a, jak dalej Tuskowi kasy bedzie brakowalo to przyjda i zabiora tobie dom albo mieszkanie albo twoj ukochany samochod.
W takim to kraju zyjemy, ze nic nie jest juz pewne, a winni sa ci co daja sie zrobic w jajo obiecankami tzw. pazerzy i chciwcy aby miec wiecej az w koncu wyladuja na smietniku.
Jak w tej bajce o zlotej rybce wiecej..... wiecej...wiecej a teraz g...o..w..n..o i tak bedzie
a ja jestem o tym swiecie przekonany....
try / 77.255.25.* / 2011-03-17 11:23
większość z Was nie ma pojecia jak funkcjonuje ofe,
musicie wiedziec ze fundusze kupuja najchetniej obligacje naszego kraju - bo tak najbezpieczniej, a kto zapłaci za wykup tych obligacji z odsetkami??? my zapłacimy!!!!!
erplew / 83.25.197.* / 2011-03-23 21:13
zawsze możesz oddać swoje obligacje do ZUSu
mś / 78.156.162.* / 2011-03-02 09:00
ZUS i ta cała reszta będą chociaż mieć zapewnione pieniądze na benefity, które nie są zaliczane do kosztów wynagrodzenia. W końcu o to chodzi ! Aby górze zapewnić standard i byt. To jest bezczelność, złodziejstwo i arogancja ludzi, którzy podjęli się zarządzać wspólnym majątkiem. Cynizm pod egidą tzw. demokracji. Ludzie obudźcie się - s......e nie zamieni się wam w złoto i nie pokryje rachunków. Czas na slamsy - z biedaków uczynić nędzarzy - zmusić naród o podpisanie cyrografu umożliwiającego ubezwłasnowolnienie. Kraj dla "złodzieja" i prostytutki, która nie musi odprowadzać żadnych danin. Dla normalnych-banicja.
yabadaba doo / 188.96.172.* / 2011-02-20 18:10
Ha,ha,ha - pobudka rodacy! Pranie mózgów się powoli kończy. Tusk już nie może tylko opowiadać wam bajek. Sam Guru nowoczesnej gospodarki Donald, twórca zielonej wyspy - czyli najmocniejszej gospodarki w Europie -musi teraz reformować nasz cudowny kraj - tzn. musi sięgnąć głęboko do naszych kieszeni.
ghostrrng / 94.124.17.* / 2011-01-31 15:52
złodzieje, rozje... ten ZUS w końcu przecież nikomu on nie jest potrzebny tylko tym co kradną!!!
zeb11 / 89.77.182.* / 2011-01-05 20:09
Bardzo słuszna decyzja. W obliczu drugiego dna kryzysu nieroztropnie byłoby utopić za pośrednictwem OFE pieniądze w akcjach
Elendir / 2011-01-03 19:38 / Łowca czarownic
Prawda jest taka, że reforma emerytalna zostałą przeprowadzona na kredyt który dopiero teraz niektóre osoby odkryły. Wiec zwyczajnie jest dziura, którą w jakiś sposób trzeba zasypać.

Wolałbym może inne zasady, np by traktować te wpłaty do ZUS jak zakup papierów wartościowych SP. Ale też z drugiej strony wydaje mi się że jeżeli komuś zabierać z tego systemu na zasypanie dziury, to przede wszystkim zmarłym - im pieniądze nie będzie potrzebne (brak dziedziczenia).
jak?? / 80.50.135.* / 2011-01-03 15:14
W ten sposób PO traci mój głos i pewnie pierwszy raz nie pójdę do wyborów.
Zus wyda każde pieniądze, podobnie jak nfz, szpitale itp. Jest to nic innego jak odebranie praw nabytych. Kto zaskarży ustawę do trybunału? Co mnie to obchodzi, że to pieniądze na łatanie dziury budżetowej?
zbulwersowany / 139.1.128.* / 2011-01-03 13:11
Najbardziej wkurzają mnie wypowiedzi polityków dowodzące ich kompletnej ignorancji, albo poprostu kłamliwe. Oto niektóre z moimi komentarzami: "OFE genrują dług publiczny" - nie ofe tylko rząd nie ma pokrycia na dzisiejsze świadczenia, "za mało rodzi się dzieci" - jakby było ich więcej , to wkrótce bezrobocie byłoby jeszcze większe, a wydolność systemu mierzy się pieniędzmi pochodzącymi z pracy, a nie bezrobotnymi gębami do wykarmienia, "chcemy wzorować się na Szwecji" - chyba tylko idioci, bo Szwecja tworzy fundusze rezerwowe od 30 lat, a u nas już hieny ostrzyły sobie na nie kły, itp, itd.
Ludzie nie plujcie adresami politycznymi. Wszystkie kolejne ekipy się do tego przysłużyły, a dzisiejszy manewr odsuwa tylko w czasie widmo bankructwa państwa. Dziś wydadzą moje pieniądze na bieżące świadczenia, ale ja niedługo (5 lat) zawołam: "A GDZIE K... JEST MOJA EMERYTURA!!!" Nie liczcie na to, że ZUS będzie się lepiej gospodarzył, bo posady w ZUSie są synekurami politycznymi i nie będą nim kierować fachowcy-specjaliści, tylko lojalni wobec aktualnej partii władzy. A jak się zmienia władza, to zmieni się władców ZUS.
erplew / 83.25.197.* / 2011-03-23 21:17
no cóż, w zusie płace muszą rosnąć, bez względu na to czy zarabiamy czy nie, za dużo tam nepotyzmu i partyjniactwa żeby o to nie zadbać.
zmniejszając składkę do OFE, TUSK uratował trzynastki urzędników, jubileuszówki, podwyżki płac i przywileje emerytalne.
sejm / 83.4.149.* / 2011-01-03 10:02
Czy procent przekazany do ZUS będzie dziedziczony?
erplew / 83.25.197.* / 2011-03-23 21:19
tak, dziedziczony przez ZUS, po naszej śmierci ZUS przepisze zawartość konta na konto naszych dzieci a one zapłacą od tego podatek od psadku i będą czekały 30 lat na kolejny zapis na koncie, no chyba że po drodze ktoś je wybawi z opresji i przejmie te zapisy twierdząc, że doprowadzają one do narastania długu publicznego.
doradca NORDEA / 95.160.63.* / 2011-01-03 18:25
Nie ten procent NIE BĘDZIE DZIEDZICZONY!!! Będziemy jawnie okradani z naszych oszczędności na emerytury!!!
geno79 / 149.156.15.* / 2011-01-03 00:23
Ja jestem w OFE ING od 2004 roku. Niestety z moich obliczeń wynika, że ta śmieszna instytucja zarobiła dla mnie średnio nieco ponad 3% rocznie - nominalnie więcej, ale większość zjadły absurdalne prowizje!!! Ten system powinien zniknąć całkowicie. Jedyna zaleta - dziedziczenie środków - poza tym same wady!!
Gdybym kupował za te pieniądze obligacje SP od samego początku miałbym ponad 2x więcej kasy nic nie robiąc i nie wysilając się. Podobnie zarobiłbym na lokatach w mBanku - tu trzeba śledzić promocje, żeby lepiej zarobić.
Ja w pełni popieram ruch rządu. Niech zabezpieczą minimalną emeryturę, a o resztę niech każdy dba sam.
I nie piszcie, że powinni wszystko oddać ludziom, bo jest bardziej niż pewne, że 70% przeje całą kasę a na starość pójdzie po forsę do Państwa.
erplew / 83.25.197.* / 2011-03-23 21:22
zauważ że największe prowizje pobiera ZUS za samo zrobienie przelewu do OFE, prawie 4%, gdyby nie to miałbyś te 3% +4% więcej.
ZUS robi na tym największą kasę, ale to pewnie idzie na pensje menedzęrów sprzedaży przymusowych ubezpieczeń społecznych ZUS
remarquee / 2011-03-09 15:33
Jak mają zapewniać minimalną emeryturę to niech pobierają minimalne składki a nie takie jak teraz.
Janek21122 / 212.75.118.* / 2011-01-03 12:39
geno79 Ty w ogole sie nie znasz na robieniu KASY. Zawsze bedziesz biedny.
heniek14 / 83.238.126.* / 2011-01-02 15:05
Mądre wyPOwiedzi.Przypuszczam,że to są inteligentni ludzie.Chciałbym jednak wiedziec jaki procent tej inteligencji głosował na PO?Proszę,przyznajcie się.Bo ja głosowałem na PiS.Kiedyś(do czasów Millera)głosowałem na SLD.Proszę również bez epitetów typu komunista.Wierzyłem,że jest to partia reprezentująca większość Polaków tzn.biedniejszych i średniaków.

9
kondi19 / 78.154.80.* / 2011-01-05 08:57
masz rację. rządzą nami idioci którzy tylko o słupki walczą i wszystko zamiatają pod dywan. dewizą PO jest chyba "... po nas choćby potop". i wina po częsci jest tych co nie myśleli i na nich głosowali.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy