Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zabierają nam składki z OFE. Większość trafi do ZUS

Zabierają nam składki z OFE. Większość trafi do ZUS

Wyświetlaj:
tymc / 89.74.139.* / 2011-01-02 10:46
Z pustego nawet Salomon nie naleje.

Wkrótce pojawi się nowy synonim słowa "pusto" - ZUSTO
studentka143 / 77.115.61.* / 2011-01-02 12:28
moze samorzad niech wejdzie na swoje pensje a nie niszczy ludzi
to tusk wszystko niszczy
nie dlugo dojdzie do tego ze ludzie nie beda mieli z czego zyc
bo mlodziez po szkolach juz nie moze znalesc pracy a emeryci ciagle zajmuja miejsca ktore mogli by zajac mlodzi ludzie
i po co konczyc szkole studia??? skoro mlodziez nie ma szans na podjecie pracy?????
Piotrek1971ntypsl / 178.182.26.* / 2011-01-02 16:31
SKARGA DO RPO

UCHWAŁA RZĄDU Z 30.12 W SPRAWIE PRZEKAZANIA CZĘSCI SKŁADEK NALEŻNYM OFE DO ZUS
Chciałbym odnieśc siędo ostatniej uchwały rżadu dotyczącej zmiany w drugim filarze emerytalnym
Przede wszystkim narusza ona moje prawa nabyte, np trzymania częsci moich pieniędzy z dala od brudnych łap polityków. Tak samo jak narusza moje prawa tak i ok 10mln innych Polaków.
Ponadto nie jest określone czy w wypadku smierci przed emeryturą pieniądze sa dziedziczone przez rodzinę kwotu teraz przynależne do ZUS z drugiego filara,
Wypowiedzi polityków rzadowych na temat tego zarządzenia narusząją także moje prawo do rzetelnej informacji oraz prawo do godziwej emerytury. Ta uchwała wbrew temu co rząd próbuje nakłamać społeczeństwu zmniejszy swiadczenia emerytalne bo nie zostąły zmeinione limity inwestycyjne i automatycznie pula inwestowana w agresywne papiery wartościowe spada do 1/3 obecnej i przyszli emeryci tracą możliwośc większych stop zwrotu w przypadku hossy na giełdzie .
Reforma emerytalna miała za zadanie ograniczenie wpływu PIRAMIDY FINANSOWEJ jaką jest ZUS. Chciałbym przypomnieć że PIRAMIDY FINANSOWE są w Polsce zabroonione, a ZUS posiada wszelkie cechy tej piramidy. Obecna uchwała ponownie zwiększa procentowy udział PIRAMIDY FINANSOWEJ, czym rząd polski dopuszcza się przestępstwa. Biorąc pod uwage ze chcą osiągnąc z niej korzyści - ( głosy wyborców na skutek odwlekania niezbędnych trudnych reform i uciekania od trudnych problemów) nalezy sie bardzo mocno zastanowić nad zgłoszeniem tego do prokuratury.

KOńcząc wniosek - chciałbym uzupełnić ze kazde z praw które sa złamane powyżej wynikaja wprost matematycznie z wnoszonych składek przez członków OFE a nie z jakichkolwiek przywilejów kosztem innych grup społecznych ( jak ma to naprzykład miejsce w przypadku emerytur sędziowskich mundurowych czy rolniczych ). Należy więc o te prawa szczególnie walczyć

pozdrawiam

Piotr Bartnicki
Piotrek1971 / 178.182.26.* / 2011-01-02 16:30
SKARGA DO RPO

UCHWAŁA RZĄDU Z 30.12 W SPRAWIE PRZEKAZANIA CZĘSCI SKŁADEK NALEŻNYM OFE DO ZUS
Chciałbym odnieśc siędo ostatniej uchwały rżadu dotyczącej zmiany w drugim filarze emerytalnym
Przede wszystkim narusza ona moje prawa nabyte, np trzymania częsci moich pieniędzy z dala od brudnych łap polityków. Tak samo jak narusza moje prawa tak i ok 10mln innych Polaków.
Ponadto nie jest określone czy w wypadku smierci przed emeryturą pieniądze sa dziedziczone przez rodzinę kwotu teraz przynależne do ZUS z drugiego filara,
Wypowiedzi polityków rzadowych na temat tego zarządzenia narusząją także moje prawo do rzetelnej informacji oraz prawo do godziwej emerytury. Ta uchwała wbrew temu co rząd próbuje nakłamać społeczeństwu zmniejszy swiadczenia emerytalne bo nie zostąły zmeinione limity inwestycyjne i automatycznie pula inwestowana w agresywne papiery wartościowe spada do 1/3 obecnej i przyszli emeryci tracą możliwośc większych stop zwrotu w przypadku hossy na giełdzie .
Reforma emerytalna miała za zadanie ograniczenie wpływu PIRAMIDY FINANSOWEJ jaką jest ZUS. Chciałbym przypomnieć że PIRAMIDY FINANSOWE są w Polsce zabroonione, a ZUS posiada wszelkie cechy tej piramidy. Obecna uchwała ponownie zwiększa procentowy udział PIRAMIDY FINANSOWEJ, czym rząd polski dopuszcza się przestępstwa. Biorąc pod uwage ze chcą osiągnąc z niej korzyści - ( głosy wyborców na skutek odwlekania niezbędnych trudnych reform i uciekania od trudnych problemów) nalezy sie bardzo mocno zastanowić nad zgłoszeniem tego do prokuratury.

KOńcząc wniosek - chciałbym uzupełnić ze kazde z praw które sa złamane powyżej wynikaja wprost matematycznie z wnoszonych składek przez członków OFE a nie z jakichkolwiek przywilejów kosztem innych grup społecznych ( jak ma to naprzykład miejsce w przypadku emerytur sędziowskich mundurowych czy rolniczych ). Należy więc o te prawa szczególnie walczyć

pozdrawiam

Piotr Bartnicki
Leh / 2011-01-01 20:36 / Bywalec forum
Początkowo też byłem zbulwersowany tym pociągnięciem. Ale ponieważ teraz OFE będą mogły całość swoich pieniędzy inwestować na giełdzie to praktycznie taka sama ilość pieniędzy przyszłych emerytów będzie inwestowana na giełdzie (przedtem do 40% a teraz do 31%). Pozostała część składki była inwestowana praktycznie w obligacje skarbu państwa a teraz będzie to zapis w ZUS oprocentowany jak obligacje - czyli w zasadzie na to samo wychodzi. Chociaż nie do końca bo teraz od części obligacyjnej nie będzie potrącana prowizja za zarządzanie a przedtem była. A więc zmiana chyba jednak będzie korzystna.
Budyń / 89.78.187.* / 2011-01-01 23:28
@Leh

Zasadniczo masz rację - poza jednym. OFE w takiej postaci - obracającej 2.3% ubruttowionego wynagrodzenia - niczego nie zmieniają. Na emeryturę musisz odkładać 15-20%.
I zauważ jeszcze: teraz, aby odłożyć w OFE tę samą kwotę (nominalnie) zatrudnione od tego roku osoby będą musiały pracować 3x dłużej niż te pracującej już kilka lat...
Krzysiek.396 / 81.15.216.* / 2011-01-01 22:57
Jest tylko jedno ale ... ZUS będzie rewaloryzował obietnicę państwa, że te pieniądze będą.
OFE ma żywą gotówkę nawet jeśli są to obligacje państwowe.

Wolę realną żywą gotówkę niż wskaźniki ZUS nawetm gdyby były oprocentowane 2 razy więcej. W końcu czy 2 razy puste jest większe od pełnego ?
Leh / 2011-01-03 15:24 / Bywalec forum
Obligacje państwowe to nie żywa gotówka, to obietnica państwa że to są pieniądze.
oborowy / 79.185.103.* / 2011-01-11 23:58
lech. Ofe nie kupowały 30 letnich obligacji.Np 5latki i państwo musi je wykupic, czyli jeszcze za okresu nas pracujacych, a nie emerytów.

Tak jak teraz zrobia to dŁug długofalowy bedzie narastał. POwstanie bańka, która peknie jak obligacje na rynku nieruchomości w USA.

I okaze sie ze ZUS pusty,jak banki w USA..
Czekamy na reformę emerytalną. / 217.153.161.* / 2011-01-01 20:22
Wszyscy mają mieć wskaźnik 1, w tym górnicy też. Nie może być tak, że jak ja wpłacę 100 zl, to ZUS liczy to wskaźnikiem 0,8 tak jakbym wplacił 80 zł, a górnik wpłaca 100 zl ,a ZUS liczy mu jakby wpłacił 180 zl;. TO jest jawne złdziejstwo !!! TO JEST ŁAMANIE KONSTYTUCJI RP!!!
Leh / 2011-01-01 20:38 / Bywalec forum
Popieram. Kto jeszcze popiera niech się dopisze.
LdN / 2011-01-02 09:30 / Bywalec forum
Popieram. A najlepiej w ogóle zlikwidować ZUS i obowiązkowe ubezpieczenia. Najlepiej każdemu zostawić jego pieniądze.
styrus / 94.75.74.* / 2011-01-01 16:00
Dlaczego nikt nie robił takiego jazgotu i nie protestował jak 11lat temu Premier Buzek wprowadzał swoje sztandarowe dzieło - reformę emerytalną. Przecież już na samym początku łatwo było przewidzieć, że brakującą ZUSowi kwotę z powodu zmiejszenia stawki odprowadzanej do ZUS.trzeba będzie pokryć z budzetu. Na samym początku było wiadomo jak efektywny7 będzie ten II filar. Wpłacane kwoty szły na budowę pałaców wynagrodzenia zarządzających funduszami. W efekcie po 10 latach fundusze wypracowały po 8 lub 14 zł emerytury z II filaru.
Dopiero teraz "ekonomiści ze styropianu" obudzili się i zauważuli, że 11 lat temu zrobiono jedną wielką bzdurę - nie jedyną zresztą. W czasach PRL - o awansie na dany stołek decydowało pochodzenie społeczne i czy wcześniej było się działaczem PPR lub PZPR. Dzisiaj o awansie decyduje czy spało się na styropianie z odpowiednim kolesiem.
Więc mogę was tylko pocieszyć, że niedługo to i praca do 80r życia to będzie mało na wet na bardzo kiepską emeryturę. A kolesie ze styropianu i tak się wyżywią.
Diudiu / 83.18.164.* / 2011-01-03 14:33
Po pierwsze ta reforma nigdy nie została ukończona i to jest jeden problem. Po drugie w przypadku ofe przynajmniej wiesz ile zabrali ci prowizji w przypadku zus nigdy nie będziesz wiedział ile kasy zostało naprawde wydatkowane a ile bezpowrotnie przepieprzone
BLL / 2011-01-01 23:03
Moje odczucia są takie same. Stworzono prawdziwą oligarchię, która kontroluje rząd i opozycję. Nie trudno to zrozumieć: dochody OFE z samej prowizji wynoszą 2mld zł/rok (2010r), a subwencja dla wszystkich partii politycznych razem to około 111mln zł. OFE mogą sobie kupić wszystkie partie razem, i nawet tego nie zauważą w swoim budżecie! Autorka OFE, Ewa Lewicka siedzi na stołku prezesa Izby Towarzystw Emerytalnych: jest matką chrzestną OFE! Jest to korupcja czystej wody. Ale CBA się tym nie interesuje. Też jest na garnuszku OFE? Zapraszam na blog "Tajemnice OFE" na onet.pl
sewerer / 80.48.115.* / 2011-01-01 17:04
Nie robiono jazgotu z prozaicznej przyczyny; stworzenie OFE to kupa ciepłych posadek dla tzw. ekonomistów i możliwość zarabiania kolosalnych pieniędzy kosztem przyszłych emerytów, reszta była nieważna. Dziś nikt nie przypomina i nie cytuje tych pseudoekonomistów, którzy zachęcali, by wybierać fundusze z wysoką prowizją za zarządzanie, bo, jak to określali, gwarancja na profesjonalne zarządzanie naszymi pieniędzmi i dbałość o późniejsze finansowe zyski, wysokie emerytury i starość w tropikach pod palmami. Zaczęło się nawet 17% prowizją za zarządzanie, a więc de facto okradaniem obywateli, a skończyło się wiadomością, że ZUS był lepszy, mimo że nie inwestował. Pierwsza emerytura z OFE to około 24 zł po dziesięciu latach oszczędzania. Gdyby całą sumę dostawały OFE, mogłaby ta pani liczyć na ok. 300 złotych emerytury. Zważywszy na zysków z takiej inwestycji i np. 35 letni okres pracy raptem wyszłoby na max 1200 złotych emerytury. Gdzie tu rewolucja? Czy Buzek będzie odpowiadał za ten ekonomiczny chłam? Po cóż karmić zarządzających nierobów i obciążać budżet, bo przecież za los swych obywateli na emeryturach nie odpowiedzą zarządzający funduszami, a zawsze państwo polskie.
Drań / 93.159.53.* / 2011-01-01 13:15
Straszne jest to że rząd może decydować o cudzej własności i jest to zgodne z prawem.

Przypominam, że reforma została wprowadzona na pewnych zasadach. Teraz te zasady są zmieniane bez pardonu. Dla mnie to już nie reforma ale dowcip z obywateli.

Reformy powinno się zacząć od siebie a nie od ludzi, których składki są płacone na przyszłą emeryturę. MAM NADZIEJĘ, że przyszłe wyboru ostatecznie odusną ludzi od władzy, którzy zaciągają długi i okradają własny naród. To co się dzieje to zwykłe złodziejstwo.
sewerer / 80.48.115.* / 2011-01-01 17:24

Straszne jest to że rząd może decydować o cudzej własności i
jest to zgodne z prawem.

Może, bo to inny, nieodpowiedzialny rząd doprowadził do tego, że tworząc fundusze, uposażył pseudoekonomistów, a ograbił ZUS i obywatela, a więc państwo, które i tak będzie odpowiedzialne za los przyszłych emerytów. Ciekawe, czy nie mając na lekarstwa w przyszłości pójdziesz z pretensjami do OFE, czy też przyjedziesz pod Sejm! Chciałoby się mieć pieniądze (zresztą niewielkie, bo inwestycje OFE są marne), a jednocześnie od ZUS dostać europejską emeryturę. Gdy patrzę na "pomnożone" przez OFE moje pieniądze (raptem po 10 latach 12 tys. złotych), to mnie szlag trafia, że można taka bzdurę ekonomiczną walnąć. Gdybym te pieniądze sam dawał na lokaty bankowe, długoterminowe, to bez problemu moje wyniki byłyby o 50% lepsze. Ktoś powie, że przecież OFE mają ograniczone możliwości inwestowania. Prawda! Mogę być tylko z tego powodu szczęśliwy, bo straty byłyby jeszcze większe. Niech Gomułki, Bonie i Balcerowicze rozliczą się z wysokopłatnych reklam telewizyjnych z przed 10-ciu laty! Gdzie będziemy spędzać nasze emerytury, korzystając z OFE? Czy tak, jak zapowiadały spoty reklamowe OFE, w tropikach? A może jednak sypiąc pierze na wiatraki? Takiego "Drania" kusi perspektywa wzięcia jednorazowo tych kilku tysięcy złotych, które podzielone na okres pobierania emerytury, dają jakieś marne grosze, by potem i tak mieć pretensje do państwa, że ze świadczeń ZUS nie może przeżyć. Emerytura powinna być państwowa, przez państwo zarządzana, bo w konsekwencji tylko państwo odpowie za los przyszłych emerytów. Śmieszy mnie kreowany przez balcerowiczopodobnych pogląd, że to mój syn zarabia na moją emeryturę, a przyrost naturalny coraz mniejszy. Niech założą, że każdy z nas na nią pracuje i nie zagospodarowują pieniędzy przez nas płaconych, a niech będą to wpłaty celowe. Ciekawe dlaczego to niby mój ojciec, całe życie np. szatniarz, miałby mieć emeryturę ode mnie, całe życie np. lekarza, pracującego w kraju i za granicą?
erplew / 83.25.197.* / 2011-03-23 21:28
chyba nie umiesz liczyć, socjalista jesteś pewnie z PO.
masz mało w OFE bo mało wpłaciłeś. poza tym OFE nie jest po to byś miał kosmicznie dobrze ale żeby system US się nie załamał. To proste, system musi część pieniędzy realnie gromadzić żeby za 20 lat wogóle pieniądze były, gdy będzie 4 emerytów na 1 pracującego.

zawsze będziesz mógł oddać swoje do ZUS więc się nie smuć.
sewerer / 80.48.115.* / 2011-01-01 17:24

Straszne jest to że rząd może decydować o cudzej własności i
jest to zgodne z prawem.

Może, bo to inny, nieodpowiedzialny rząd doprowadził do tego, że tworząc fundusze, uposażył pseudoekonomistów, a ograbił ZUS i obywatela, a więc państwo, które i tak będzie odpowiedzialne za los przyszłych emerytów. Ciekawe, czy nie mając na lekarstwa w przyszłości pójdziesz z pretensjami do OFE, czy też przyjedziesz pod Sejm! Chciałoby się mieć pieniądze (zresztą niewielkie, bo inwestycje OFE są marne), a jednocześnie od ZUS dostać europejską emeryturę. Gdy patrzę na "pomnożone" przez OFE moje pieniądze (raptem po 10 latach 12 tys. złotych), to mnie szlag trafia, że można taka bzdurę ekonomiczną walnąć. Gdybym te pieniądze sam dawał na lokaty bankowe, długoterminowe, to bez problemu moje wyniki byłyby o 50% lepsze. Ktoś powie, że przecież OFE mają ograniczone możliwości inwestowania. Prawda! Mogę być tylko z tego powodu szczęśliwy, bo straty byłyby jeszcze większe. Niech Gomułki, Bonie i Balcerowicze rozliczą się z wysokopłatnych reklam telewizyjnych z przed 10-ciu laty! Gdzie będziemy spędzać nasze emerytury, korzystając z OFE? Czy tak, jak zapowiadały spoty reklamowe OFE, w tropikach? A może jednak sypiąc pierze na wiatraki? Takiego "Drania" kusi perspektywa wzięcia jednorazowo tych kilku tysięcy złotych, które podzielone na okres pobierania emerytury, dają jakieś marne grosze, by potem i tak mieć pretensje do państwa, że ze świadczeń ZUS nie może przeżyć. Emerytura powinna być państwowa, przez państwo zarządzana, bo w konsekwencji tylko państwo odpowie za los przyszłych emerytów. Śmieszy mnie kreowany przez balcerowiczopodobnych pogląd, że to mój syn zarabia na moją emeryturę, a przyrost naturalny coraz mniejszy. Niech założą, że każdy z nas na nią pracuje i nie zagospodarowują pieniędzy przez nas płaconych, a niech będą to wpłaty celowe. Ciekawe dlaczego to niby mój ojciec, całe życie np. szatniarz, miałby mieć emeryturę ode mnie, całe życie np. lekarza, pracującego w kraju i za granicą?
adamu79 / 46.112.104.* / 2011-01-03 10:39
Misiu, w gadaniu to Ty może i dobry jesteś, bo na pewno nie w liczeniu. Podlicz sobie kolego Twoje roczne składki wpłacone do OFE, przemnóż później to przez średnie roczne stopy oprocentowania lokat w bankach. Zadałem sobie trudu i zrobiłem sobie taką tabelę. Wyszło z niej że miałbyś dziś (przy założeniu że na Twoje konto w OFE trafiało 100 zł miesięcznie indeksowane o przeciętny wzrost wynagrodzeń) o ok. 3-4 tys. zł mniej niż w OFE mimo pobieranych przez nie prowizji.
Poza tym lokaty długoterminowe? O czym ty gadasz? Nie wiesz jak działa procent składany? Im lokata krótsza tym lepiej się w ostatecznym rozrachunku na tym wychodzi.
PS:
Poza tym też farmazony opowiadasz - nasze emerytury z ZUS-ie na indywidualnych kontach, które nam stworzono to jedynie zapis księgowy. Nie rozumiesz tego? Pieniądze z Twoich składek idą dla obecnych emerytów. Zastanawiałeś się czasem skąd wziął się termin waloryzacja, zamiast np. oprocentowanie lub kapitalizacja?
OK pobawmy się zatem w Twoją teorię - pracujesz na własną emeryturę, w porządku... a teraz pomyśl o swoim ojcu - skąd niby on miałby dostać swoją, już przecież wypracowaną emeryturę. Tak jak miliony innych obecnych emerytów. Wystarczy trochę wyobraźni.
zby79 / 79.163.213.* / 2011-01-01 13:14
PO to partia fachowców. Prezydent Komorowski błyszczy na salonach. Jego mądre wypowiedzi są cytowane na całym świecie. Premier cały czas pracuje nad poprawą życia prostych ludzi. Jego zaangażowanie w meczach piłki nożnej jest dla każdego wzorem pracowitości i nieustępliwości. Bogdan Klich dzięki temu, że jest psychiatrą najlepiej pokieruje Wojsko Polskie. Minister Rostowski co prawda nie wie, jaki jest polski dług publiczny czy deficyt, ale dzięki jego obyciu zawsze komisarz Almunia mu udzieli informacji.
Teraz Ci wspaniali ludzie, niesamowici fachowcy chcą Polakom zabrać emerytury dla dobra Ojczyzny. Oczywiście nie swoje, ale oni na nie zasłużyli.
wkurzony / 195.69.83.* / 2011-01-01 12:21
Rządzi nami banda złodzieji, mająca w "d" przyszłość emeryta bo jest zainteresowana tylko pomnażaniem własnych dochodów.
Najwyższy czas zorganizować zbiorowy protest i zacząć walczyć o swoje.
Dość okradania obywateli w imieniu "pseudo prawa".
Żaden z rządzących nie jest moim przedstawicielem - nie głosowałem na nich więc dlaczego pozwalają sobie mnie okradać?
poste / 188.146.74.* / 2011-01-01 11:08
Pan Boni, w PRL-u kapuś, a obecnie doradca premiera okradł nas prawie całkowicie. Przecież pieniędzy z ZUS nigdy nie odziedziczymy, a te pieniądze co będą zabrane miały być dziedziczone. Dlaczego nikt o tym nie mówi. Rozumiem, że Pan kapuś Boni o tym nie wspomniał, ale inni ekonomiści nie spotrzegli tego?
Floyd / 2011-01-06 13:16 / Tysiącznik na forum

Przecież pieniędzy z ZUS nigdy nie
odziedziczymy, a te pieniądze co będą zabrane miały być
dziedziczone.

A, po kim, to chcesz dziedziczyć złotko?
Pewnie po tatusiu i pewnie nie możesz się doczekać. Brawo, przynajmniej bez owijania w bawełnę. :)
remarquee / 2011-03-09 15:47
Dokładnie po rodzicach. I co cię tak bawi. Najnormalniejsza rzecz na świecie. Podstawowe prawo każdego obywatela wszędzie poza Polską - dziedziczenie prywatnej własności. Ty byś nie chciał zostawić swoim dzieciom majątku po sobie? Pewnie nie. Pewnie twoje dzieci muszą ci jeszcze płacić za to że wychowujesz je od kilku lat i zapewniasz im mieszkanie i jedzenie. Przyznaj się na ile je podliczyłeś?:)
Floyd / 2011-03-09 16:21 / Tysiącznik na forum
Tak uważam, że każdy powinien się wykazać i zarobić na siebie, a nie tylko czerpać z dorobku przodków w przeciwnym wypadku wyrośnie klasa nierobów jak to bywało kiedyś i co opisał choćby Prus w Lalce. Zresztą tak zawsze było we wszystkich cywilizacjach aż do ich upadku. Zabawni są ci liberałowi którzy tak krytycznie oceniają innych oprócz tych własnego chowu. No cóż można jedynie powiedzieć, że instynkt działa, a rozum to tylko narzędzie jak kły u lwa mający wspierać te instynktowne dążenia mające na celu dominację nad konkurentami.
remarquee / 2011-03-09 16:43
Dobrze by ci zrobiło porozmawianie czasami z tymi którzy nie będą mieli szans zarobić na siebie bo np urodzą się chorzy. Jak rozumiem ty jesteś pierwszy w kolejce do pomocy takim ludziom no chyba że jesteś za eliminacją takich elementów po to by nam się społeczeństwo nie degradowało.
Dla mnie jednak naturalne jest zapewnienie moim dzieciom jak najlepszych warunków. Jak mi coś zostanie to dostaną, jak nie to może one mi będą pomagać na starość.
Floyd / 2011-03-09 17:07 / Tysiącznik na forum
Mówimy o dwóch różnych rzeczach.
Na podstawie Twojej wypowiedzi można by sądzić,, że miliarderem zostaje się po to aby zabezpieczyć swe niedołężne dzieci przed biedą. Nie uważam, że aby zabezpieczyć chore dziecko, to trzeba mu przekazać okrągły miliardzik. W niektórych państwach Europy Zachodniej podatki od dużych majątków są też bardzo wysokie i zapewniam Cię, że dzieci milionerów nie umierają z głodu.
remarque / 2011-03-09 18:09
A ja nie mówię o milionerach. W kraju gdzie średnia krajowa nie wystarcza aby przez całe życie uzbierać na mieszkanie, dziedziczenie to nie jest tworzenie nierobów tylko szansa na to, że naszym dzieciom będzie się wiodło lepiej niż nam. Gdyby było tak jak mówisz i każde pokolenie zaczynałoby od nowa to w tej chwili powinieneś się przenieść do jaskini. Może dzieciom rolników też powinno się zabierać ziemię którą uprawiali ich rodzice. W ten sposób po 2-3 pokoleniach nie byłoby żadnej własności. Państwo zagarniałoby cały majątek i utrzymywało swoich obywateli. Znasz to skądś...:)
mlody, wyksztalcony / 149.156.124.* / 2011-01-01 01:13
przeciez tlumaczy towarzysz Boni, ze zmiany w OFE przyniosa wzrost emerytur.

wiec o co kopie kruszycie?
matros61 / 217.113.229.* / 2010-12-31 22:00
OFE są tak potrzebne jak dziura w moście.To jest tylko strata naszej cześci kasy którą oni Przejadaję na niezłe dochody własne.
To jest podobno portal ekonomiczny więc proszę o wyliczenie kosztów utrzymania tych OFE w porównaniu do uzyskanych środków dla składkowiczów .zobaczymy co jest wieksze
zby79 / 79.163.213.* / 2011-01-01 13:00
I tak będzie lepiej niż w ZUS. W końcu pieniądze z ZUS pójdą do budżetu. Wreszcie przed wyborami będzie można rozdać więcej kasy. A emerytury? Przecież to już inni będą je wypłacać. Niech oni się martwią. Zresztą emeryt nie będzie robił zadymy. A opłaty w OFE można obniżyć. Ale Tusk woli na konferencji prasowej pogrozić prezesom niż naprawdę pomóc przyszłym emerytom.
Floyd / 2011-01-06 13:24 / Tysiącznik na forum
Jak czytam takie wpisy to mam niezły ubaw. :)
Tusk powinien pomagać przyszłym emerytom?
A, obecnym, jak uważasz?
Pewnie jednak nie rozumiesz na czym polega śmieszność tego Twojego wpisu.
mś / 85.89.162.* / 2010-12-31 19:34
złodziejstwo-i tyle, to tylko w Polsce można 'zgodnie z literą prawa"okradać człowieka. To nadaje się na wokandę sądową, ale oczywiście nie w tym pokręconym / pochodne od właściciela zarządzającego/ kraju.
Dobra, ten składnik nie stanowi mojej własności, to po cholerę każą mi kłamać w informacji o dochodach brutto ?
Poza tym, to nie jest własność państwa, ale pracodawcy, tak na marginesie. Państwo jedynie działa jak mafia, narzucając i zabierając haracz , tylko nie wiadomo za co ? Chyba, aby być ważnym !
mądry POLAK przed szkodą / 195.117.68.* / 2010-12-31 20:36
PRAWDA JEST TAKA AVIVA przez 3 lata dała zarobiĆ 2,3% BEZ KOMENTAŻA FUNDUSZ ZRÓWNOWAŻONY
jam go / 95.49.58.* / 2010-12-31 18:06
PO co POlaków POzbawiać przyszłości? Jeśli prawdziwe reformy przerastają POlityków - zróbmy przedczesne wybory. Nie można zamykać oczu i udawać, że idzie się do przodu!
Platformo Obywatelska, bądź dla ludzi,a nie tylko bądź !!!
warren buffet / 2010-12-31 17:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
co z tego ze narzekacie, co z tego ze wiecie jak jest zle...

jak przyjdą wybory i znów będzie 60% poparcia....

co z tego sie pytam ?
Hahahahah / 188.96.172.* / 2011-02-20 18:18
tak różowo nie będzie dla PO jak myślisz. Część bydła powoli zaczyna coś podejrzewać, że ten super postępowy , liberalny (hahaha...to jest chyba jeszcze większy żart niż Stan Tymiński i jego partia X) rząd troszeczkę coś kręci i dadzą mu tylko 45% głosów, a resztę na sprawiedliwych i walczących o małego człowieka socjalistów z SLD.
Monetary / 2011-01-01 16:15
Dobrze gadasz, nie wiem jak długo można dawać prowadzić się na rzeź? Czy ludzie muszą zostać z gołymi d..... aby zacząć myśleć?
Artur1972 / 217.17.33.* / 2010-12-31 19:11
No właśnie, rząd 'fachowców' - zresztą jak każdy poprzedni. Tak naprawdę mądrej opcji nie ma i to jest dramat w tym kraju.
LdN / 2011-01-02 09:39 / Bywalec forum
A Janusz Korwin-Mikke ? Niestety społeczeństwo ma już mózgi tak przeżarte lewicowym rakiem, że nawet ludzie wydawało by się inteligentni uważają, że pomysły Pana JKM są nierealne :(
lamba kreślne / 83.22.182.* / 2010-12-31 17:40
Też śpię spokojnie - mam jeszcze trochę do emerytury ale - wychowałem się w komunie i wyniosłem z niej brak wiary we władzę - a szczególnie taką jaka jest obecnie - gdy bandytę generała zaprasza się do Belwederu - więc mam własną "górkę" - mógłbym już dziś pójść sobie na własną emeryturę.

A ta cała sytuacja z OFE to kradzież - bo po cóż ona - z punktu widzenia ekonomii taka operacja dla budżetu Państwa jest neutralna - bo składki czy to w OFE czy też w ZUS nie są własnością rządu - a tu przesunięcie części płatności zobowiązania na innego poborcę skutkuje mniejszym zadłużaniem Państwa przez rząd nieudaczników.
To jest kradzież - i wzywam wszystkich którzy jednak liczą na emeryturę by sposób jednoznaczny i stanowczy zmienili te zapędy księgowego "z Londynu" - bo ma On pojęcie o finansach państwa takie właśnie jak księgowy - a to zdecydowanie za mało. Wynik finansowy to nie tyko bilans kosztów i przychodów w krótkim okresie ale też to co się generuje i będzie generował /przenosiło/ na przyszłe okresy. Tak jak krótkowzroczna polityka rodzinna na demografię.

Najnowsze wpisy