Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zmiany w emeryturach. ZUS przejmie większość składki OFE

Zmiany w emeryturach. ZUS przejmie większość składki OFE

Wyświetlaj:
Janusz_Z / 95.48.181.* / 2011-01-03 10:27
Dla osób, która są w II filarze dziedziczenie jest jedyną formą
do przyjęcia jak i jego dalsze kontynuacja. Inne postaci to kolejny skok na prywatną kasę pracowniczą.

Właściciele firm płacą jedynie symbolicznie bądź w ogóle (bo
mają takie możliwości).
Pracownik na etacie dostąpił "honorowego" zaszczytu utrzymywania
innych i z niego cały system emerytalny żyje. Nie ma oczywiście
to nic wspólnego z jakąkolwiek sprawiedliwością. Po prostu
uposażenie pracownika jest łatwiej kontrolować przez fiskusa.
Przedsiębiorcy stworzono mechanizmy, gdzie może bez
najmniejszego problemu przejść do szarej strefy.

0
2011-01-03 10:09:33 | 95.48.181.* | Janusz_Z
Kali jak kradnie to jest OK. Natomiast jak Kalemu kradną to
jest bardzo złe.
Jeśli ktoś kradnie pieniądze z banku lub łupi na ulicy to
jest złodziejem, bandytą lub ....... . Natomiast jak okradają
z prywatnych kont pracowniczych to nie jest złodziejstwo.

Myślałem, że tzw. politycy z PO (występujący jako wataha są
na wyższym poziomie cywilizacyjnym). Jest jedna różnica
występują jedynie w białych kołnierzykach a tacy z definicji
są najgorsi bo "pociągają za sznurki" i wydają polecenia
najgorszym "szumowinom" pod słońcem
BLL / 2011-01-02 00:00
Cyt: "Prof. Krzysztof Rybiński, były prezes NBP w rozmowie z Money.pl mówi wręcz o demontażu systemu emerytalnego: - Według tych zmian, po 2017 roku w OFE nie będziemy odkładali już prawie nic. A w 2018 przyjdzie kryzys, bo na emerytury będzie odchodził wyż demograficzny - podkreśla ekonomista. - Pieniądze, które odbierze się OFE i da do ZUS nie będą odkładane. One będą przejadane."
-Panie profesorze, bardzo trafnie Pan to ujął: pieniądze będą przejadane. Bo dzisiaj jest możliwość kupienia za nie jedzenia, i dzisiejsi emeryci mogą za nie żyć. Co będzie za te 10 lat? Czy odchodzący na emeryturę wyż demograficzny będzie miał co kupić za pieniądze zaoszczędzone w OFE? Można łatwo policzyć, ile pieniędzy byłoby w OFE, gdyby nic nie robić. Można łatwo policzyć, jaki byłby dług publiczny, i ile będzie kosztowała obsługa tego długu. można policzyć, że koszty obsługi długu przekroczą koszty wypłacanych emerytur. Ale nie można zgadnąć, ile w 2020r będzie kosztował bochenek chleba! Młodzi ludzie, którzy potrafią policzyć, jaką emeryturę zafundowała im "Solidarność", z dużym zainteresowaniem studiują systemy emerytalne Niemiec, Danii, Szwecji, czy nawet Wielkiej Brytanii. kto Panu za 10 lat upiecze ten bochenek chleba?
aqwwed / 46.112.120.* / 2011-01-01 22:17
Wcześniej wszyscy skomleli, że OFE jest złe, więc teraz będzie tylko ZUS i będzie super!!
bck / 95.49.118.* / 2011-01-01 14:38
Nie może być dobrze w kraju tak nieprodukcyjnym jak nasz.Silni mężczyżni zamiast pracowac dla produkcji siedza w zarekawkach przy komputerach i sprzedaja wszyscy takie same produkty bo konkuruja ze soba.Firmy spychaja sie z rynku bez sensu tracac kasę na reklmę i siłe robocza podrazaja tym ceny towarów.Dalsze setki panów to silni nic nie robiacy ochroniarze bloków mieszkalnych , aulice pełne sniegu i paraliż ,korki,brud.PARANOJA.
arekpoz. / 95.40.74.* / 2010-12-31 09:56
Moim zdaniem nieporozumieniem jest liczyć na emeryturę w ogóle! Zobaczcie co się dzieje na świecie w tej sprawie, większość systemów się wali. Zatem zamiast pisać bzdury w komentarzach zabierzcie się po prostu do roboty i dbania o własną przyszłość. Pomyślności w 2011 życzę!
emeryt-przyszly / 79.184.31.* / 2010-12-31 06:24
To wszystko co robi rząd to jawne złodziejstwo. Najgorsze jest to, że wciskają temu ludowi to jako jakieś dobrodziejstwo. Brak słów z bezsilność na nieudacznictwo rządu. Przez całą kadencje niczego nie wymyslili co by wzmocniło gospodarkę. Nic. Żadnych mechanizmów. Sięgają tylko do kieszeni obywateli. Tu vacik wiekszy, tu OFE zabrać a sami nic.
Jak te OFE z tych marnych groszy mają inwestować? Na czym zarabiać i czym obracać. Chyba rząd chce ich zmusić do bycia tylko instytucją typu ZUS i żeby nic nie robiły a to co mają pewnie by miały jeszcze kupować za to OBLIGACJE RZĄDOWE. To, że mam taki deficyt i dług wysoki to tylko winą rzadu. Tego i wszystkich wcześniejszych. Odzwierciedla doskonale poziom i kompetencje ministrów i posłów popierających ich.
Ludzie, podatnicy, obywatele, przysli renciści i emeryci: musimy się zorganizować i zamanifestować niezadowolenie z tego co wyprawiają te mameje. Proponuje posać lub nawiedzać wszystkie biura poselskie. Każdy w swoim rejonie i zglaszać swoje niezadowolenie z takiego obrotu spraw. To trzeba uczynić jeszcze przed głosowaniami nad tym projektem.
Pozdrawiam wszystkich przyszlych biednych emerytów.
OBOROWY / 79.185.109.* / 2010-12-31 01:20
Jaką należy rzucic kość temu rudemu tuskowi, aby odszedł ??
ANTY POLITYK / 91.94.104.* / 2010-12-31 05:57
Zabieżmy świniom koryto z sejmu to sami odejdą z tamtąd:jak mówi moja babcia świnie były i świnie będą nadal jedyną szansą odebrać koryto.Myślą tylko o sobie jak się nażrać pieniędzy a innym nie dac.Poco im zarobki aż takie wielkie od 20tyś do 100tys. ja zarabiam niecałe 1300zl i utrzymuje z tego dom i rodzine 6 osobowa a po niektuży zarabiaja jeszcze mniej i żyja rade sobie musza dac.JAK DLA MNIE TO PRECZ Z POLITYKAMI
lela / 91.94.104.* / 2010-12-31 06:05
Co mam kupic sobie z te 41 zł ich podwyżke emerytalna
DFADFASDF / 213.77.81.* / 2010-12-31 01:03
BO ICH PROWIZJĘ ZA ZARZĄDZANIE SĄ PRZESADNE.
oborowy / 79.185.109.* / 2010-12-31 01:18
Ty głupi lemingu. O,5% to uwazasz ,ze duzo???

Fundusze inwestycyjne o takim samym portfelu inwestycyjnym.
PObieraja w granicach 2-3 % czyli 4-6 razy wiecej.

Natukły Ci sieki do głowy POkemony i bredzisz.
a szkoda gadać / 83.28.151.* / 2010-12-31 00:44
A ja cały czas pisałem że obudzicie się z ręką w nocniku.
Ps.
Tylko dlaczego wiedząc, że to złodzieje mimo wszystko straciłem.
BLL / 2011-01-02 00:07
Zapraszam na blog "tajemnice OFE"
P.S. Piszę do RPO w sprawie zmiany systemu OFE w trakcie jego trwania. Ponieważ w OFE jestem "dobrowolnie", uważam że zmiany warunków "umowy " upoważniają mnie do wycofania mojej zgody na należenie do tego systemu. Jak więcej ludzi będzie pisać, może rozwiążą to systemowo.
kaydv,snifhg / 91.94.104.* / 2010-12-31 06:25
Będziemy życ jak w ROSJI za 3 dolary mieś bedziemy pracowac a bochenek chleba bedzie kosztował 5 dolców
sadfgasgags / 213.77.81.* / 2010-12-31 00:02
może pod krzyżem wymyslą jak rozwiązać problemy
Wacuś Młody Europejczyk / 83.29.6.* / 2010-12-31 00:13
pOOsty LEMINGU - Nie kpij z krzyża bo to sie żle kończy - Jaruzelski gdy mu kostucha w ślepia zajrzała u kapelana z krzyżem szukał wspomożenia
Wacuś Młody Europejczyk / 83.29.6.* / 2010-12-30 23:50
WyszkOOlone LEMINGI - jest wyjście - cały ZUS na GIEŁDĘ !!
asdfasdfadsf / 213.77.81.* / 2010-12-31 00:01
ale ty jesteś mundry , a masz już nobla?
Rafał76 / 77.91.47.* / 2010-12-30 23:37
Pan Donek z kolesiami usilnie zabiega aby zniszczyć naszą ojczyznę.Wszystko już zostało sprzedane.Pieniądze z Unii niedługo się skończą.Teraz chce zadać decydujący cios-dobierając się do kasy przeznaczonej na nasze emerytury w celu zaspokajania doraźnych potrzeb i poprawiania swoich zielonych wskaźników.
Musimy się obudzić,chociaż myślę,że może być już za późno by powstrzymać tą destrukcję.
Najgorsze jest to,że jeszcze żaden z ówczesnych polityków(za wyjątkiem Rywina) nie poniósł kary za swoje czyny i ponosi mniejszą odpowiedzialność za swoją pracę niż "babcia klozetowa"
PlawdaKtólaBoli / 77.255.109.* / 2010-12-30 23:06

2010-12-30 19:51:52 | 84.75.178.* | Miro, Rycho i Donek
Tylko w Polsce nic nie funkcjonuje dobrze, szeczegolnie za rzadow PO!!! [17]
Trojfilarowy system emerytalny zostal zmalpowany z systemu
szwajcarskiego, ktory zostal wprowadzony w zycie 25 lat
wczesniej. Oglaszanie wszem wobec, ze polski system byl systemem
nowatorskim na skale swiatowa jest po prostu wierutnym
klamstwem. Drugi i trzeci filar wprowadzono w Szwajcarii juz w
latach osiemdziesiatych. Na poczatku drugi filar byl
nieobowiazkowy, ale juz po paru latach stal sie obok AHV, czyli
odpowiednika ZUS, rowniez filarem emerytalnym obawiazkowym.
Mozna bylo (i w dalszym ciagu jest to aktualne) wybrac sobie
kase emerytalna, ktorych w Szwarcarii istnieje bez liku. Ten
trojfilarowy sytem ma sie w Szwajcarii bardzo dobrze do tej pory
i nikt nie zamierza go zmieniac. Skladki na drugi filar sa dwa,
trzy razy wieksze niz w przypadku AHV, ale po przejsciu na
emeryture ewyplacane pieniadze sa rowniez 2-3 razy wieksze. W
Polsce po prostu nic nie moze dobrze funkcjonowac, poniewaz
rzadzenie krajem jrest dziadowskie, kraj jest rozkradany i
politycy w dowolny sposob i w dowolnym momencie zmieniaja
wczesniej zreformowane systemy dostosowujac je do ich aktualnych
interesow. A obywatele polscy, jak barany,pozwalaja im na to.
Niechby tylko rzadzacy w Szwajcarii sprobowali dokonywac glupie
posuniecia!!! Szwarcarzy znajduja sie na wysokim poziomie
swiadomosci i nie daja sie wprowadzic w blad, jak Polacy,
sposobem argumentowania Tuska i jego kolesi. Ludzie, wy sami
sobie jestescie winni! Nie wincie politykow, pioniewaz ich
wybieracie. Skoro tak, barany, to do zagrody i ani mrumru!!!

nic dodać nic ująć. wystarczy umieć czytać, lecz smrody z rodzin peowskich mają genetyczne blokady
BLL / 2011-01-01 23:51
Pięknie, tylko że jest to totalne kłamstwo! II Filar emerytalny w Szwajcarii, to zakładowe plany emerytalne, organizowane przez firmy dla swoich pracowników, a nie żadne OFE. Udział obowiązkowy w II filarze jest po przekroczeniu progu dochodu 23880 CHF rocznie. 50% składki w II filarze wpłaca pracodawca. III filar - pierwsze 5000 CHF bez podatku.
Jeżeli nasz system jest do tego choć trochę podobny, to.. smacznego!
Każdy może wstukać "Szwajcarski System Emerytalny" i sobie poczytać!
zapraszam na blog "Tajemnice OFE" na onet.pl
Żenua / 89.75.62.* / 2010-12-30 22:52
Ja p*********. Większość kasy na emerytury i tak przepada, ale 'liberalny' rząd nawet nie udaje, że liczy się z naszymi pieniędzmi. Zero reform. Tylko kasa.

Nazwać ich złodziejami to wręcz pochwała.
Prawiezaratrala / 77.255.109.* / 2010-12-30 22:37
Demokracja to trudna sporawa, lecz kiedyś rządzacy wywodzili się z elit i mieli honor.
Ech, gdzie te czasy... Teraz każdy kmiot w dzień po wyborach głupieje.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy