Forum Forum finansoweBanki

zadluzenie w banku - windykacja

zadluzenie w banku - windykacja

Marcin1965 / 82.210.158.* / 2009-01-15 12:06
Witam,
Mam pytanie odnosnie zadluzenia w banku na kwote 30tys zl. Jakis czas temu wzialem kredyt w banku na ww kwote i obecnie nie jestem w stanie splacic kredytu gdys stracilem prace. Obecnie sprawa nie zajmuje sie juz bank tylko kancelaria prawna. Dostalem rowniez pismo, ze jesli w przeciagu 3 dni kwota nie wplynie na konto banku sprawa zostanie przekazana do sadu. Czy jest jakas mozliwosc negocjowania splaty czy sprawa jest juz za daleko i co w takiej sytuacji mi grozi ? Bardzo dziekuje za opinie.

Pozdrawiam
Marcin
Wyświetlaj:
Anka875 / 89.64.10.* / 2020-09-30 13:12
Spokojnie, nic strasznego Ci nie grozi, najwyżej dostaniesz windykatora nad sobą. Ja tak miałam i dzięki kruku już prawie wróciłam do normalnego życia
kacpersky_ / 37.120.156.* / 2020-08-31 19:34
mi się udało dogadać z firmą windykacyjną Kruk i teraz jestem w trakcie spłaty długu, ale płacę jedną ratę, a nie parę naraz
przemekad / 194.99.105.* / 2020-12-29 23:14
też mam tak ustalone, bardzo spoko jest z tym windykatorem
yumii1 / 213.172.180.* / 2020-10-14 19:42
No jak się trafi na dobrą firmę windykacyjną to już połowa sukcesu
anonim162 / 62.133.151.* / 2016-01-14 18:00
Witam

Podbijam temat mam podobny problem zalegam przez głupotę ok. 2000 w pko bo oraz ok 400 za raty w santander. Chcial bym to skonsolidowac i oddac calosc ale mam negatywny wpis s bik. Chcial bym go wyczyscic ale bez splaty raczej to jest nie mozliwe. Czy jest jakis sposob na skonsolidowanie zadluzenia splaty ?
zomtek / 83.21.252.* / 2015-04-23 14:19
zalezy, kto przejal zadluzenie. jesli dlug wykupilo get back, to z nimi idzie sie jeszcze dogadac, tylko trzeba zaczac rozmowe.
domdomdom / 83.13.35.* / 2012-02-26 14:08
błagam .nie bierzcie kredytów.kredyty to pułapka i to jaka? gdy bierzesz kredyt, to na pewno masz zdolność kredytową.niestety tylko nieliczni mogą zagwarantować ,ze będą mogli bez problemów swoje zadłużenie spłacić.pozostali...mogą nagle zachorować,stracić pracę i.t.p.i wtedy nastąpi bieda ,wejdzie windykacja,komornik i ok.podwójnie więcej do oddania,-ja przez to przechodzę -a stres,a ciągłe tłumaczenie się dla windykatorów i nękające telefony z banków,to co kupiłem za te kredyty,kosztować mnie będzie dwa razy drożej .i jeszcze komornik może wejść na zajęcie mienia i wtedy oczyści mnie z prawie wszystkiego.i będzie chciał na tym zarobić.więc wyceni to mienie jak najniżej.zabierze je prawie za bezcen.ja już jestem goły i wesoły.wziąłem 60 tys. spłaciłem połowę i nadal mam do spłacenia ponad 60 tys.a odsetki rosną.kredyty,to straszna pułapka
kompanka / 83.142.186.* / 2012-12-21 11:29
bo kredyty trzeba brać z głową... nikt nic za darmo nie daje. niemniej, nie ma sytuacji bez wyjścia. najlepiej wyjście na prostą rozpocząć od konsultacji z dobrym prawnikiem, np. doradcą z intrum. oni coś na pewno wykombinują by ułatwić życie i wyjść z tego bagna...
siono1 / 87.204.21.* / 2009-02-18 00:16
witam
wczoraj dostałem pismo z firmy ecs polska ze zalegam ze spłatą 90 pln bankowi cetelem chodzi o kredyt na sprzet agd ktory został całkowicie spłacony w lipcu ub roku..pisałem do nich z ich strony iternetowej ( niestety nieposiadam potwierdzenia tego faktu) o opinie na temat spłaconego kredytu niestety bez odpowiedzi ze strony ww banku.
pytanie
czy bank nieinformujac w zaden sposób mnie o zadłuzeniu ( o ktorym niemaialem pojecia) moze przekazac sprawe do windykacji?
pytanie
po dodzwonieniu sie do firmy windykacyjnej o co chodzi -pan stwierdził iz zadłuzenie to jest z powodu opóznionych 6 wpłat
pytanie
jak teraz mam postapic? co robic?
pozdrawiam
andrzej
wdzięczna / 85.232.233.* / 2009-01-19 15:30
po pierwsze bank nie oddaje do kancelarii tzw jedną zaległość, ale przynajmniej półroczną a nawet ponad 2letnie (np PKO BP) lub sprzedaje długi. Jeśli Twoj bank sprzedał dług Kruk-owi to masz mozliwości małe: rozłozenie długu na 120 rat, ale dopóki nie masz nowej pracy zapomnij o ugodzie. Wszystko zależy od tego kto prowadzi Twoją sprawę.
Miałam podobną sytuacje i trafiłam na Człowieka z Kruka a nie bandziora i mi tak naprawde pomógł. Powodzenia bo będzie Ci potrzebne.
agal / 2009-01-16 00:28
Ni pisze Pan, czy poinformował bank o swoich kłopotach finansowych. Banki z reguły proponują rozwiązania doraźne dla dłużników, mających problemy z płynnością (spłata przez jakiś czas tylko odsetek, bez kapitału, wydłużenie okresu kredytowania- za czym idzie obniżenie raty kapitałowo-odsetkowej). Są sposoby, ale trzeba było z bankiem "porozmawiać", gdy zaczęły się kłopoty.
sdasda / 86.111.97.* / 2010-02-05 19:02
tylko odsetek bez kapitału, bo kredyt jest tak naprawde wirtualny, te pieniadze istnieja tylko w systemie komputerowym wiec ich nie splacenie nie powoduje zadnej straty dla banku.
kubek1978 / 2009-01-18 17:13 / Bywalec forum
trzeba negocjować i prosić o wyrozumiałość ze względu na ciężki okres.
Powodzenia życzę bo dziś to może każdemu sie zdarzyć.
domdomdom / 83.13.35.* / 2012-02-26 13:48
co wy wiecie na ten temat.w moim przypadku,banki nie chciały ze mną wogule negocjować.mam trzy dni na spłatę długu ,albo kolejnej raty.i koniec gadki.nie pomogły żadne moje prośby i szczegółowe wyjaśnienia.wziąłeś kredyty,to je spłacaj,bo podpisałeś umowę,i nic nas nie obchodzi....przestałem więc negocjować..czekam na komornika.już... zajął mi połowę renty chorobowej,oraz nadwyżkę z rozliczenia rocznego pitu.niebawem zajmie[z tytułu ...innego banku] połowę poborów.następnie może wejść ma moje konto bankowe.ale jak bank,w którym mam konto,zastosuje swój przepis ,to komornik nic nie wezmie z konta ,bo jest t.zw.kwota gwarantowana,której komornik nie może ruszyć-nieco ponad 10000 zł.no i zostanie mi do oddania 2 razy tyle co wziąłem.kredyty,to złodziejstwo i pułapka, jak stracisz zdolność kredytową.zedrą ...ostatnią koszulę.no i na koniec;kredyty nie ściągalne komornik oddaje ...z powrotem do banku,a ten sprzedaje dłużnika dla wrednej firmy windykacyjnej i wtedy trzeba się pilnować,bo mogą niezle nastraszyć albo pobić dłużnika .znam takie przypadki-pozdrawiam i współczuję dla tych ,co wpadli w pułapkę kredytową i...proszę o współczucie dla mnie-polak niestety mądry po szkodzie
łukasz80 / 2009-01-19 20:35 / Bywalec forum
Dokładnie .Kiedys tez czytałem ze jak sie spłaca nawet 1/10 długu to przestaja sie czepiac poniewaz wykazuje sie dobra wole i spłaca sie dlug/kredyt...
Koobe08 / 86.63.150.* / 2010-01-05 14:56
Witam mam takie pytanie czy jest jakakolwiek instytucjia w ktorej mogłbym zaczerpnąć kredyt konsolidacyjny na spłate róznych kredytwó zeby miał nizsza rate oraz rozłzyc to na dłuzszy okres?mam takze problem niwielki z BIk i dlatego moze wie ktos jak mozna w takim momencie sobie poradzic?

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: