Forum Forum prawnePracy

zakaz konkurencji a podjęcie pracy u konkurencji

zakaz konkurencji a podjęcie pracy u konkurencji

pahatu / 128.127.84.* / 2012-10-08 09:29
Zakaz konkurencji i tajemnica przedsiębiorstwa a podjęcie pracy u konkurencyjnej firmy
Wyświetlaj:
pahatu / 128.127.84.* / 2012-10-25 14:18
czy moze ktos cos madrego w sprawie powiedziec?? z gory dziekuje
Bubel12 / 2012-10-25 14:37 / Bywalec forum
Jeżeli podpisywałeś weksel któ¶y zakazuje Ci pracy u konkurencji pod grożbą kary pieniężnej... to nie wiem czy warto ryzykować... mój znajomy podpisywał taki weksle i w razie rpzejscia do konkurencyjnej firmy grozi mu 100 tys złotych kary...
pahatu / 128.127.84.* / 2012-10-08 09:38
proszę o wyrażenie opinii w sprawie. spedytor zatrudniany o umowe zlecenie przechodzi do nowo otwartej firmy w tej samej branży i rozpowszechnia informację u dotychczasowych kontrahentów starej firmy o zmianie firmy zapraszając ich do składania zapytan do nowej firmy, wykorzystuje również referencje imienne wystawione jako pracownikowi starej firmy jako własne referencje w nowej firmie. Umowa miała aneksy co do tajemnicy służbowej. NIe została podpisana żadna umowa o zakazie konkurencji. Sprawa o tyle skomplikowana że dotyczy nie tylko spedytora ale i pracownika administracyjnego, którzy się "skrzykneli" znalezliosobę chętną do założenia działalności i pracują od niedawna u nowo powstałej konkurencji. myślę że skopiowali bazę danych - kontrahentów ...stworzyli własną stronę www w której jawnie opisują że pracowali dotychczas w firmie X i zapraszają wszystskich do nowej firmy Y. Proszę o rady czy można ich zaskarżyć z zakresu prawa o zakazie konkurencji. dziekuje za odpowiedz
pahatu / 128.127.84.* / 2012-10-11 08:48
prosze o komentarze

Najnowsze wpisy