Forum Forum prawneGospodarcze

Zatrudnienie pracownika do sprzedaży, zestawienia a ewidencjonowanie wpłat.

Zatrudnienie pracownika do sprzedaży, zestawienia a ewidencjonowanie wpłat.

lpkwiecinski / 77.89.117.* / 2014-01-13 14:24
Witam, posiadam kilka pytań odnośnie prowadzenia działalności gospodarczej.

Jestem świeżo po otwarciu DG jednoosobowej i bardzo prosiłbym o pomoc.

1.Sytuacja wygląda tak, że zajmuje się sprzedażą na allegro. Sam posiadam kilka kont/sklepów z których prowadzę sprzedaż.

Chciałbym zatrudnić na podstawie umowy zlecenia mojego brata który posiada bardzo dobrze rozwinięte konto (ogrom pozytywów itp.) Początkowo chcieliśmy zmienić imię w profilu brata na moje aczkolwiek jest to niezgodne z regulaminem allegro więc rezygnujemy z takiego rozwiązania.

Nie posiada on swojej działalności gospodarczej, sytuacja wyglądała by tak że sprzedawałby on produkty w moim imieniu które mu udostępniam a przy wypłatach z konta payu które jest powiązane z jego kontem allegro pieniądze były by przelewane na rachunek bankowy firmy czyli na mój rachunek.

Z tego zarobku oczywiście rozliczałbym się z US. Czy z perspektywy parwa, w razie kontroli urzędu skarbowego nałożonego na brata poniósłby on jakieś konsekwencje?
Cały dochód byłby opodatkowany a relacja zatrudnienia byłaby zachowana.

2. Wybrałem formę opodatkowania ryczałt w wysokości 3%. Chciałbym tylko zapytać czy sposób który chcę obrać dotyczący ewidencjonowania zarobków jest prawidłowy i wystarczający.
Sprzedaż którą prowadzę polega na bardzo dużej ilości sprzedaży produktów w niskiej cenie np. 100 sztuk dziennie w cenie 2 zł

Indywidualne ewidencjonowanie byłoby bardzo czasochłonne dlatego zamierzam zapisywać w ewidencji przychodów dzienne zarobki oparte na pobranym z konta zestawieniu dziennym wpłat.

Zestawienie zawiera: numer płatności payu, numer transakcji, nick kupującego, cene, ilość i datę.

Niestety nie zawiera danych osobowych, tylko nick. Czy taka dokumentacja jest wystarczająca w razie kontroli czy składania PIT-28? Na podstawie nicku można zawsze wyciągnąć dane osobowe ale przy tak dużej sprzedaży robić to manualnie dla każdego klenta niestety pochłonęło by masę czasu.

Bardzo proszę o pomoc,
Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
adabbb / 94.254.148.* / 2018-04-11 10:57
Od tamtego roku jestem klientem agencji Worksol i jest okej, regularnie robią dla mnie rekrutacje, głównie chodzi o pracowników z pojęciem w budowlance i akurat takich jest dużo wśród osób z Ukrainy – są bardzo zaradni, fachowi, dokładni, nie ma obaw że jak się ich zostawi na budowie bez nadzoru to coś spartolą.
lpkwiecinski / 95.108.126.* / 2014-01-15 15:17
Dziękuje za odpowiedź, otóż to miałem na myśli pisząc relację zatrudnienia. Brat jest studentem więc problemu aż tak dużego nie ma. Najbardziej zależy mi na odpowiedzi na to czy z perspektywy prawnej i urzędu skarbowego opisana sytuacja sprzedaży będzie poprawna/legalna :)
lpkwiecinski / 95.108.126.* / 2014-01-15 15:17
Dziękuje za odpowiedź, otóż to miałem na myśli pisząc relację zatrudnienia. Brat jest studentem więc problemu aż tak dużego nie ma. Najbardziej zależy mi na odpowiedzi na to czy z perspektywy prawnej i urzędu skarbowego opisana sytuacja sprzedaży będzie poprawna/legalna :)
lpkwiecinski / 95.108.126.* / 2014-01-14 09:51
Dziękuje za odpowiedź, otóż to miałem na myśli pisząc relację zatrudnienia. Brat jest studentem więc problemu aż tak dużego nie ma. Najbardziej zależy mi na odpowiedzi na to czy z perspektywy prawnej i urzędu skarbowego opisana sytuacja sprzedaży będzie poprawna/legalna :)
szklarek / 2014-01-13 17:04
Częściowo- nie bardzo rozumiem kwestię "relacja zatrudnienia".

Zlecenie, zawarte nawet z bratem rodzi po Twojej stronie szereg obowiązków jako płatnika zaliczek PIT od dochodu uzyskiwanego ze zlecenia przez brata oraz ubezpieczeń.

Poza naliczaniem comiesięcznych zaliczek PIT oznacza to również wystawienie po roku podatkowym PIT 11 z jego dochodami. Zlecenie takie co do zasady jest tytułem do ubezpieczeń- tego czy obowiązkowych, czy dobrowolnych zależy od tego, jakie inne tytuły do ubezpieczenia brat posiada, jakie ma z nich wynagrodzenia, tego czy jest uczniem/stydentem w wieku do 26 lat.

Jeśli więc z 'kontekstu' ubezpieczeniowego powstanie obowiązek ubezpieczeń, albo zechce on przystąpić dobrowolnie- dojdzie obowiązek zgłoszenia go w ZUS, wypełniania i wysyłania comiesięcznych deklaracji ubezpieczeniowych i odprowadzania składek.

Najnowsze wpisy