Forum Forum emerytalneZUS

ZUS za powszechną obniżką składki rentowej

ZUS za powszechną obniżką składki rentowej

Money.pl / 2007-10-30 08:54
Wyświetlaj:
Bernard+ / 79.187.8.* / 2007-11-07 10:09
To pierwszy poważny błąd nowego jeszcze Niepremiera.
Polacy prowadzący działalność gospodarczą oczekują, że PO zacznie po dojściu do władzy upraszczać te durne niepotrzebnie przez Socjalistów z różnych partii i związkowców, którzy dominowali przez lata w sejmie skomplikowane przepisy. Lepiej nic nie zmieniać w wysokości składek i podatków, jeżeli nie ma na razie możliwości budżetowych, ale upraszczać rozliczenia, aby zmniejszać koszty biurokracji. Np zlikwidować ten sztuczny i idiotycznie kosztowny podział składek emerytalnych i rentowych na dwie części. Jako pracodawca wolałbym, aby zamiast obniżenia składki o dalsze 2% z listy płac pracowników i o 2% z kosztów pracodawcy zostało całkowicie zlikwidowane te pozostałe 3,5% które potrąca się z brutta pracowników, pozostawiając na razie 6,5% płacone w koszty pracodawcy, bo wtedy zniknie jedna pozycja księgowa do rozliczeń i kontroli zarówno w przedsiębiorstwach jak i w ZUS oraz w US i ośrodkach pomocy społecznej.
Oczywiście ideałem byłoby gdyby również zlikwidować podział składki emerytalnej na dwie części i np. część płaconą w koszty pracodawcy włączyć do płacy brutto i całość potrącać jedną kwotą z pensji brutto, bo wszak pracownik powinien kontrolować ile płaci na swoją przyszłą emeryturę. W następnym etapie składka emerytalna i rentowa powinny być połączone, bo to i tak w ZUS trafia do jednego wora. Kompletna bzdurą administracyjną jest skomplikowany sposób opłacania składki na ubezpieczenie zdrowotne i o wiele prościej i efektywniej a więc i taniej dla gospodarki i taniej dla budżetu byłoby całość składki potrącać z odpowiednio, ubruttowionego wynagrodzenia pracownika a o ten sam procent obniżyć podatek dochodowy lub całość składki odliczać od podatku odpowiednio podnosząc jego wymiar procentowy, jeżeli nie potrafimy na razie zmniejszyć marnotrawstwa pieniędzy w systemie NFZ. Kto widział rozliczenie pracowników z wysp brytyjskich ten wie, że tam na tzw. pasku sa 4 cyfry brutto – składki ubezpieczeń – podatek = netto do wypłaty. Porównajcie u nas. Czy którykolwiek poseł i senator gdyby u dać kartkę papieru i kalkulator oraz komplet dzienników ustaw, w których sa wszystkie przepisy potrafiłby obliczyć pracownikowi netto do wypłaty i wszystkie kwoty, które trzeba przelewami zapłacić do ZUS, US, PFRON, itp? Ciekaw jestem ilu posłów i senatorów zdałoby taka klasówkę z ustanowionych przez siebie przepisów.
KALI IZRAEL / 83.12.116.* / 2007-11-01 09:13
wszystkim tak tak tak
Obserwator! / 89.76.187.* / 2007-10-31 12:27
Gdy ostrzegałem przed niekompetencją i brakiem poczucia odpowiedzialności wśród polityków PO - nazywano mnie pisiorem (choć jako żywo do PiS-u dotychczas nie należę) i kwakolubem. Ale są pierwsze oznaki zaniku zauroczenia demagogią. Być może potrzebna była ta bolesna lekcja aby wrócić do normalności.
historyk / 87.207.180.* / 2007-10-31 12:06
odbieranie obywatelom to co raz im zostało dane to błąd za który zawsze się płaci, myśle że logika zwycięży wszak w PO są ludzie wykształceni, no i poza tym najprostszy socjalistyczny pomysł zabrać jednym aby dać drugim kompromituje PO -tego się nie spodziewałem. Wnioskuje z tego ze tak naprawdę PO nie ma zamiaru nikomu nic obniżać, a służba zdrowia to wzniecania a teraz gaszenie pożaru. PiS zrobił najlepszy interes na przegranych wyborach chociaż sam jeszcze z tego nie zdaje sobie sprawy. W świetle wypowiedzi różnych specjalistów sympatyzujących z PO wynika że państwo powinno być ostrożne w dawaniu, zresztą to zgodne z liberalną doktryną. Czy to zgodne z konstytucją mysle że Trybunał będzie wspomagał PO, zawsze znajdzie się interpretacja, ale po co wystarczy zmienić prezesa. Najgorsze w tym jest to że jest to prawdziwe oblicze ludzi tak mocno krzyczących niedawno o obniżeniu podatków dla lepszego rozwoju, to przykra obłuda. A szkoda zawsze się martwie choć nie jestem liberałem że realizacja liberalizmu w Polsce jest niemozliwa, choc byłaby twórcza.
egon / 198.28.69.* / 2007-10-30 16:04
Ci, którzy głosowali na PO bo spodziewali się obniżki podatków mogą być zawiedzeni. Jak widać PO przymierza się do tego, aby podwyższyć podatki. Z różnych insynuacji wynika, że wprowadzenie stawki 32% z progiem ok. 85 tys. PLN (zamiast stawek 30% i 40%) od 2009 też jest zagrożone. Tak to jest, jak się wierzy w obietnice.
time0ut / 2007-11-01 09:47 / Bywalec forum
Takie partie jak PO i PiS to same obietnice a działanie wprost przeciwne.
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-30 12:04
PO powinna sie wstydzic za pomysl uzaleznienia obnizenia skladki od rodzaju czlowieka, to tylko skomplikuje i tak skomplikowany system, przeciez cholera oni to powinni wiedziec. Albo w ogole nic nie obnizac, albo obnizyc wszystkim.
egon / 198.28.69.* / 2007-10-30 16:06
Też się nabrałeś, żę PO to liberałowie...
:) / 193.108.177.* / 2007-10-30 13:29
może mi ktoś wytłumaczyć, o co chodzi z ta selekcją ludzi??? bo nie rozumiem o co ostatecznie chodzi...
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-30 12:05
Najpierw p******* przez pare lat o podatku liniowym zeby uproscic system a potem takie cos. Niech sie ci ludzie w PO ktorzy to wymyslili porzadnie p******** w lepetyny.
xxxyyyzzz / 83.151.38.* / 2007-10-30 12:47
Oczy się otwierają i zaćma ustępuje jliber?Poczekaj to dopiero początek pomysłów pseudo liberałów:)Przecież to są plastikowe lale nadmuchane przez media,bez pojęcia o gospodarce.
docxx / 84.40.163.* / 2007-10-30 14:27
Za to kaczory miały duże pojęcie
zalun / 91.104.59.* / 2007-11-01 10:33
a xxxyyyzzz cos na ten temat powiedział?
Prawda jest taka, że PO jest partią centrolewicową tak jak PiS, używają tylko innej retoryki.
PiS - prawicowej
PO - liberalnej

Populizm w czystym wydaniu - do wszystkiego się podepnę, żeby tylko wyborców do siebie przekonać.

Cóż - do wszystkich co to "nie zmarnowali głosu" miałeś chami złoty róg.
Faast / 83.31.239.* / 2007-10-30 11:38
SZCZERZE. ZLIKWIDOWAŁBYM ZUS TO BY SIĘ ZAMKNELI. DOŚĆ MONOPOLU W PŁACENIU PRZYMUSOWEJ SKŁADKI TO JEST LAMANIE KONSTYTUCJI KTÓRA GWARATUJE WOLNOŚĆ.
PO DRUGIE JAK TAK FAJNIE DZIALA SYSTEM TO PO CO TYLE WYWALONYCH BUDYNKOW Z MARMURU. NIECH WSZYSTKO PRZEJDZIE DO NETu.
Adam222 / 77.88.184.* / 2007-10-30 16:50
Tylko przed likwidacją ZUS - u trzeba będzie oddać zapłacone składki za ostatnie 40 lat plus odsetki.
eewa / 91.145.128.* / 2007-10-31 02:03
sprzdadzą pałace i będzie na oddanie, ale tylko dla wybranych osób
leberał / 83.12.226.* / 2007-10-30 09:22
Dlaczego PO chce schrzanić to, co akurat PiSowi się udało, czyli obniżanie kosztów pracy w Polsce?
Czyżby druga Irlandia miała być tylko dla nauczycieli?
pantagruel / 2007-10-30 09:22 / OJOS DE BRUJO
ZUS owi nalezy sie reforma. Mam nadzieje, ze Prokomowy platnik szybko wyladuje na smietniku.
El Presidente / 212.244.73.* / 2007-10-30 09:36
Wnioskuję, że Prokom blokował reformę ZUSu?
pantagruel / 2007-10-30 09:41 / OJOS DE BRUJO
Blyszczysz! Wszyscy wiemy co zrobil prokom i co to jest platnik.
El Presidente / 212.244.73.* / 2007-10-30 10:21
Sorry! Ale "wszyscy" mnie nie przekonuje. Ja na ten przykład nie wiem. A to mi wystarczy do tego, żeby nie wierzyć aby jakiś "platnik" - zapewne program skoro Prokomu nie pozwolił reformować się ZUSowi!
Elendir / 2007-10-30 08:56 / Łowca czarownic

Paweł Wypych - polski polityk samorządowy partii Prawo i Sprawiedliwość. Od 1 czerwca 2007 - prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

źródło Wikipedia.

Krajowa Izba Gospodarcza i Business Centre Club ostrzegły, że pomysł PO nie pobudzi rozwoju firm.

Wzrosty dochodów budżetu państwa rzadko kiedy pobudzają wzrost firm. Raczej należałoby się zastanowić czy go ograniczą.

ZUS ostrzega też, że propozycja PO może być niezgodna z konstytucją, gdyż data zatrudnienia pracownika nie może decydować o wysokości składki. Gdyby propozycja PO weszła w życie, pracownik niewiele starszy, na przykład o rok czy kilka miesięcy, mógłby płacić większe składki niż jego młodszy kolega - pisze "Gazeta Wyborcza".

Data zatrudnienia może decydować o czasie urlopu, a nie o wysokości składek? I również tu pracownik niewiele starszy może mieć dłuższy urlop niż pracownik młodszy. GW zapomniała dodać że nie na zawsze tylko (w przybliżeniu) na te kilka miesięcy różnicy...
maly przedsiebiorca / 83.10.155.* / 2007-10-30 08:54
To w tym objawia sie liberalny program PO ?
Edytass / 79.187.7.* / 2007-10-30 09:21
Brak mi słów! To jest jakieś nieporozumienie chyba?
A miało być tak pięknie: niskie i proste podatki i "parapodatki'. Miód na serce każdej księgowej! Jak to się ma do promocji samozatrudnienia i rozwoju przedsiębiorczości?
Wyobrażam sobie jak będę musiała rozliczać te obciążenia wynagrodzeń, to słabo mi się robi na sama myśl o tej "radosnej twórczości". Pozdrawiam wszystkich twórców i życzę obniżenia lotów - lepiej widać przyziemne i codzienne problemy gospodarcze.
Edyta
lalaa / 88.199.64.* / 2007-11-01 22:28
No cóż przed wyborami znacznie bardziej bylieście zauroczeni , kochani internauci, poparciem dla PO, a dziś?
Gdy ostrzegałam , nikt mnie nie słuchał. A teraz proszę, na pierwszym planie podatek liniowy / korzystny dla bogatych/, teraz zapowiedź zróżnicowaniaskładek rentowych, poczekajmy dalej.....Jeszcze pożalujecie rządów "kaczorków"

Najnowsze wpisy