Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zyski górnictwa spadną w tym roku o połowę

Zyski górnictwa spadną w tym roku o połowę

Money.pl / 2006-06-06 19:51
Wyświetlaj:
EcoHuman / 83.23.244.* / 2006-06-06 19:51
Widzę tylko jedno rozwiązanie: Górnictwo dla górników !!!
Oddać im Górnictwo w prywatne ręce, niech podzielą i nim zarządzają. Lepiej niech się sami pozażerają niż mają rozłożyć całe Państwo !
Zastrzec należy: 30% od ceny węgla na rynkach światowych powinno trafiać do skarbu państwa, gdyż węgiel jest dobrem (podobnie jak ziemia) ogólnonarodowym.
manolo / 83.22.215.* / 2006-06-06 20:07
Nasza kochana "wadza" ( bez względu na prowieniencję) ma ciekawą zdolność szkodzenia. Przełom roku doskonale nadawał się na przeprowadzenie procesów prywatyzacyjnych w górnictwie ( dobre wyniki , dobra koniunktura na rynku) . Niestety zamiast prywatyzować bajdurzy się o firmach strategicznych oraz zniechęca publiczność do prywatyzacji przez wytworzenie syndromu prywatyzacji złodziejskiej . Po tych zabiegach spora grupa ludzi ma następujące wyobrażenie :prywatyzacja=złodziejstwo oraz nie damy "naszego" Niemcowi ,Francuzowi , Anglikowi .... ( niepotrzebne skreślić ;w razie konieczności uzupełnić).
Niestety ,lata miną aż ten negatywny stereotyp zostanie wyeliminowany. Do tego czasu będzie jak to wszyscy doskonale widzimy.

Najnowsze wpisy