Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Aplisens liczy na wzrost przychodów w 2019 r., capex zbliżony do ostatnich lat

0
Podziel się:

Aplisens wypracował najwyższe w historii skonsolidowane przychody na poziomie 105,7 mln zł (+5,9% r/r), liczy na dalsze wzrosty przychodów w 2019 r., podała spółka. Jednocześnie firma spodziewa się, że nakłady inwestycyjne będą na zbliżonym poziomie do lat ubiegłych i obejmą przede wszystkim prace badawczo-rozwojowe oraz wymianę maszyn i urządzeń produkcyjnych. Nie wyklucza też kolejnych akwizycji w następnych latach.

Aplisens liczy na wzrost przychodów w 2019 r., capex zbliżony do ostatnich lat

"Rok 2018 był dla nas wyjątkowy. Po raz pierwszy w historii przekroczyliśmy symboliczne 100 mln zł przychodów, głównie dzięki wzrostom sprzedaży na rynkach krajowym, dawnej WNP oraz Unii Europejskiej, a także wpływom z nowo przejętej spółki CZAH-Pomiar. [...] W 2019 roku liczymy na dalsze wzrosty przychodów, zwłaszcza że kolejny rekord byłby doskonałym ukoronowaniem 10 lat funkcjonowania na giełdzie" - powiedział prezes Aplisens Adam Żurawski, cytowany w komunikacie.

Inwestycje w 2018 roku wyniosły ponad 22 mln zł. Objęły m.in. zakup maszyn i urządzeń (4,7 mln zł), badania, rozwój i certyfikaty (2,2 mln zł) oraz budowę stanowisk do produkcji innowacyjnych przepływomierzy (6,7 mln zł). Jednak największą część nakładów stanowił zakup spółki CZAH-Pomiar (7,8 mln zł), podano również.

"Inwestycja w Radomiu jest obecnie na ukończeniu, a związana z nią seryjna produkcja przepływomierzy elektromagnetycznych przewidywana jest na drugą połowę 2019 roku. Jeżeli chodzi o przejęcie CZAH-Pomiar, to pozwoliło ono na poszerzenie gamy produktowej oraz optymalizację oferty dla dotychczasowych odbiorców. W najbliższym roku spodziewamy się, że nakłady inwestycyjne będą na zbliżonym poziomie do lat ubiegłych. Obejmą one przede wszystkim prace badawczo-rozwojowe oraz wymianę maszyn i urządzeń produkcyjnych. Nie wykluczamy także kolejnych akwizycji" - dodał prezes.

"Kolejne akwizycje w następnych latach nie są wykluczone i będą przedmiotem strategii na lata 2020-2023" - zapowiedział Żurawski w liście do akcjonariuszy.

W 2019 roku mija 10 lat od debiutu spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W tym czasie Aplisens powołał cztery nowe spółki zależne, przeprowadził akwizycję, zwiększył moce produkcyjne poprzez inwestycje w Krakowie i Radomiu, podwoił kapitał własny oraz roczne przychody. Ponadto wypłacił 25,3 mln zł w postaci dywidend, a poprzez skup akcji własnych kolejne 27,9 mln zł, wskazano także w komunikacie.

"Po dziesięciu latach funkcjonowania na giełdzie jesteśmy obecni na wszystkich liczących się rynkach automatyki przemysłowej. Jesteśmy kojarzeni ze zdrowym fundamentem, przewidywalnymi wynikami finansowymi oraz stabilną polityką dywidendową. Zapewnienie zrównoważonego wzrostu we wszystkich aspektach, w tym wartości rynkowej spółki, jest celem zarządu na kolejną dekadę" - podsumował Żurawski.

Aplisens jest producentem i dostawcą rozwiązań w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki. Oferuje szeroką gamę urządzeń do pomiaru, regulacji i przetwarzania ciśnienia, wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu od energetyki po przemysł chemiczny, rafineryjny, farmaceutyczny czy spożywczy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2008 r.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)