Notowania

giełda
13.11.2019 09:54

AR Packaging nabył warunkowo największego akcjonariusza BSC Drukarni Opakowań

AR Carton Holding, będący częścią szwedzkiego producenta opakowań AR Packaging, został nowym właścicielem rlc packaging GmbH, która, za pośrednictwem Colorpack GmbH, kontroluje 36,7% akcji BSC Drukarni Opakowań, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Colorpack GmbH pozostaje stroną porozumienia akcjonariuszy tworzonego ponadto przez JS Holding sp. z o.o. i Green Place S.A. Działalność operacyjna BSC Drukarni Opakowań nie zmienia się. Jako zarząd będziemy dążyć do spotkania w możliwie szybkim terminie z przedstawicielami AR Packaging w celu wypracowania ram współpracy" - zadeklarował prezes BSC Drukarni Opakowań Janusz Schwark, cytowany w komunikacie.

Umowa sprzedaży udziałów została podpisana 13 listopada 2019 r., przy czym realizacja transakcji uzależniona jest od szeregu warunków zawieszających, w tym zgód antymonopolowych w różnych krajach, w tym również w Polsce, podano także.

AR Packaging, z siedzibą w szwedzkim Lund, jest jedną z wiodących europejskich firm w branży opakowań, która zatrudnia 3 300 pracowników, w 19 fabrykach, w 11 krajach.

BSC Drukarnia Opakowań należy do ścisłej czołówki wśród dostawców opakowań z tektury i papieru na polskim rynku. Ponad 80% produkcji spółki trafia do znanych, światowych koncernów, m.in. Procter&Gamble, McDonald's, Henkel, Avon, Colgate. Posiada dwa wyspecjalizowane zakłady produkcyjne w Poznaniu, w których zatrudnia ponad 500 pracowników. Akcje BSC Drukarni Opakowań od 2011 r. notowane są na GPW.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz