Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
29.06.2020 17:12

Auchan Retail Polska zamyka sklepy w Dąbrowie Górniczej i Mysłowicach

Warszawa, 29.06.2020 (ISBnews) - Auchan Retail Polska zdecydował o zamknięciu od 30 sierpnia br. dwóch sklepów sieci, zlokalizowanych w Dąbrowie Górniczej oraz w Mysłowicach, podała spółka. Decyzję poprzedziła analiza finansowa i organizacyjna obu placówek przeprowadzona pod kątem możliwości osiągnięcia przez nie trwałej rentowności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)

Niskie obroty i niesprzyjające warunki wynajmu spowodowały znaczne straty w tych lokalizacjach. Pomimo wysiłków zespołów osiągnięcie trwałej rentowności dla dwóch sklepów okazało się niemożliwe, wyjaśniono.

Spółka poinformowała jednocześnie, że procesowi będą towarzyszyć indywidualne rozmowy z poszczególnymi pracownikami, podczas których przedstawione zostaną możliwości i dalsze perspektywy.

"Decyzja o zamknięciu nierentownych sklepów jest skomplikowana i trudna dla nas wszystkich. Na tym etapie priorytetem naszych działań jest wsparcie pracowników zamykanych sklepów, którym, w miarę możliwości, zaoferujemy alternatywne stanowiska pracy w okolicznych sklepach należących do naszej sieci. Musimy natomiast pamiętać, że w perspektywie długoterminowej koncentrujemy się na zapewnieniu trwałej rentowności wszystkich sklepów, tak aby realizować założoną przez nas strategię Auchan 2022. Dzięki temu jesteśmy w stanie bronić siły nabywczej polskich konsumentów i pozostać liderem niskich cen na polskim rynku" - powiedział dyrektor generalny Auchan Retail Polska. Gérard Gallet, cytowany w komunikacie.

Przeniesienia części pracowników do innych, okolicznych sklepów należących do sieci nastąpią w ramach dostępnych wakatów, z zachowaniem wszelkich uprawnień pracowniczych i ciągłości zatrudnienia. Nastąpi również rozwiązanie umów w ramach zwolnień grupowych wraz z odprawami. Dla osób spełniających kryterium wieku możliwe będzie skorzystanie z uprawnień przedemerytalnych

lub emerytalnych wraz z odprawą emerytalną, zaznaczono.

Zamknięcie sklepów dla klientów nastąpi od 30 sierpnia br.

Obecnie Auchan to 74 hipermarkety w dwóch formatach: 10-18 tys. m2 powierzchni sprzedaży (klasyczne) oraz 5-10 tys. m2 powierzchni sprzedaży (kompaktowe), 33 supermarkety o powierzchni od 1000 do 2000 m2 oraz 5 sklepów Moje Auchan o powierzchni od 500 do 1000 m2, podała spółka na stronie internetowej.

Auchan Retail Polska to wielkoformatowa sieć sprzedaży detalicznej o francuskich korzeniach, obecna w Polsce od 1996 r., zarządzająca na polskim rynku siecią hipermarketów, supermarketów, sklepów franczyzowych i sklepów osiedlowych pod szyldem Moje Auchan, a także kanałem handlu e-commerce Auchan Direct.

Tagi: handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-06-2020

bbNie, nie róbcie tego. Auchan w Dąbrowie Górniczej na Katowickiej to mój ulubiony sklep. Odwiedzam go regularnie, minimum raz w tygodniu i wiem, że tam … Czytaj całość

30-06-2020

SeniorZmiana nazwy lub zamiana z innym marketem i znów podatków nie płacimy

29-06-2020

QwertykAuchan dołączy do Tesco, Almy oraz Piotra i Pawła.

Rozwiń komentarze (3)