Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Auchan Retail Polska zamyka sklepy w Dąbrowie Górniczej i Mysłowicach

3
Podziel się

Warszawa, 29.06.2020 (ISBnews) - Auchan Retail Polska zdecydował o zamknięciu od 30 sierpnia br. dwóch sklepów sieci, zlokalizowanych w Dąbrowie Górniczej oraz w Mysłowicach, podała spółka. Decyzję poprzedziła analiza finansowa i organizacyjna obu placówek przeprowadzona pod kątem możliwości osiągnięcia przez nie trwałej rentowności.

Auchan Retail Polska zamyka sklepy w Dąbrowie Górniczej i Mysłowicach
(Flickr)
bErGRGtN

Niskie obroty i niesprzyjające warunki wynajmu spowodowały znaczne straty w tych lokalizacjach. Pomimo wysiłków zespołów osiągnięcie trwałej rentowności dla dwóch sklepów okazało się niemożliwe, wyjaśniono.

Spółka poinformowała jednocześnie, że procesowi będą towarzyszyć indywidualne rozmowy z poszczególnymi pracownikami, podczas których przedstawione zostaną możliwości i dalsze perspektywy.

"Decyzja o zamknięciu nierentownych sklepów jest skomplikowana i trudna dla nas wszystkich. Na tym etapie priorytetem naszych działań jest wsparcie pracowników zamykanych sklepów, którym, w miarę możliwości, zaoferujemy alternatywne stanowiska pracy w okolicznych sklepach należących do naszej sieci. Musimy natomiast pamiętać, że w perspektywie długoterminowej koncentrujemy się na zapewnieniu trwałej rentowności wszystkich sklepów, tak aby realizować założoną przez nas strategię Auchan 2022. Dzięki temu jesteśmy w stanie bronić siły nabywczej polskich konsumentów i pozostać liderem niskich cen na polskim rynku" - powiedział dyrektor generalny Auchan Retail Polska. Gérard Gallet, cytowany w komunikacie.

bErGRGtP

Przeniesienia części pracowników do innych, okolicznych sklepów należących do sieci nastąpią w ramach dostępnych wakatów, z zachowaniem wszelkich uprawnień pracowniczych i ciągłości zatrudnienia. Nastąpi również rozwiązanie umów w ramach zwolnień grupowych wraz z odprawami. Dla osób spełniających kryterium wieku możliwe będzie skorzystanie z uprawnień przedemerytalnych

lub emerytalnych wraz z odprawą emerytalną, zaznaczono.

Zamknięcie sklepów dla klientów nastąpi od 30 sierpnia br.

Obecnie Auchan to 74 hipermarkety w dwóch formatach: 10-18 tys. m2 powierzchni sprzedaży (klasyczne) oraz 5-10 tys. m2 powierzchni sprzedaży (kompaktowe), 33 supermarkety o powierzchni od 1000 do 2000 m2 oraz 5 sklepów Moje Auchan o powierzchni od 500 do 1000 m2, podała spółka na stronie internetowej.

bErGRGtV

Auchan Retail Polska to wielkoformatowa sieć sprzedaży detalicznej o francuskich korzeniach, obecna w Polsce od 1996 r., zarządzająca na polskim rynku siecią hipermarketów, supermarketów, sklepów franczyzowych i sklepów osiedlowych pod szyldem Moje Auchan, a także kanałem handlu e-commerce Auchan Direct.

bErGRGuq
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
bb
rok temu
Nie, nie róbcie tego. Auchan w Dąbrowie Górniczej na Katowickiej to mój ulubiony sklep. Odwiedzam go regularnie, minimum raz w tygodniu i wiem, że tam kupię wszystko, co jest mi potrzebne. Robię zakupy na cały tydzień i właściwie do innych sklepów już nie chodzę. Zdarzało się też, że około godziny 20 tej było mi coś potrzebne, wsiadałam do samochodu i kierunek Auchan. Lepiej zamknąć Auchan w CH Pogoria. Tam jak się chce podjechać, to nie ma gdzie samochodu zaparkować, bo parking zajmują klienci pozostałych sklepów i np. kina. Wtedy klienci przyjadą na Katowicką, wtedy będą obroty.
Senior
rok temu
Zmiana nazwy lub zamiana z innym marketem i znów podatków nie płacimy
Qwertyk
rok temu
Auchan dołączy do Tesco, Almy oraz Piotra i Pawła.
bErGRGur