Notowania

finanse
16.05.2019 15:32

Aviva Investors TFI nie będzie pobierać opłat za zarządzanie PPK do końca 2020r.

Aviva Investors TFI zostało wpisane do ewidencji PPK. Do końca 2020 r. nie będzie pobierać opłat za zarządzanie subfunduszami PPK, podała Aviva.

Podziel się
Dodaj komentarz

Po zarejestrowaniu funduszu zdefiniowanej daty Aviva SFIO PPK na początku kwietnia 2019 roku, umieszczenie w ewidencji PPK było kolejnym i ostatecznym krokiem na drodze do oferowania PPK pracodawcom. 

"Pracodawcy, którzy zdecydują się na podpisanie umowy o zarządzanie środkami PPK z Aviva Investors, będą mogli liczyć na darmowe zarządzanie przez 18 miesięcy, licząc od 1 lipca 2019 r. Decyzją Towarzystwa do końca 2020 r. nie będą pobierane opłaty za zarządzanie subfunduszami w ramach PPK" - czytamy w komunikacie. 

Wcześniej Aviva z powodzeniem uczestniczyła we wdrażaniu analogicznej reformy emerytalnej (Pension Acts) w Wielkiej Brytanii, gdzie obecnie jest liderem wśród prywatnych dostawców. Teraz będzie korzystać z tego doświadczenia w prowadzeniu programów emerytalnych dla firm w Polsce, podkreślono.  

"Nasze atuty to doskonałe wyniki inwestycyjne, brytyjskie doświadczenie i niskie koszty. Będziemy wspierać pracodawców, szczególnie w zakresie integracji systemów informatycznych, dzięki czemu proces wdrażania i obsługi administracyjnej PPK przebiegnie łatwo i bezproblemowo" - powiedział prezes Aviva Investors TFI Marek Przybylski, cytowany w komunikacie. 

W marcu br. prezes Avivy w Polsce Adam Uszpolewicz poinformował, że grupa Aviva w Polsce będzie oferować pracownicze plany kapitałowe (PPK) poprzez swoje towarzystwo funduszy inwestycyjnych (TFI), a za dystrybucję będą odpowiadać regionalni menedżerowie PPK i agenci sprzedający ubezpieczenia grupowe. 

Grupa Aviva od 1992 roku zdobyła w Polsce ponad 3,5 mln klientów i zarządza aktywami o wartości ponad 50 mld zł. Aviva Investors TFI zarządza 23 funduszami inwestycyjnymi i subfunduszami, a klienci powierzyli spółce aktywa o wartości ponad 18 mld zł.

 

 

 

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz