Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
06.05.2019 16:35

AXA TFI zostało wpisane do ewidencji PPK

Warszawa, 06.05.2019 (ISBnews) - AXA Towarzystwo Funduszt Inwestycyjnych (AXA TFI)  zostało wpisane przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR) do ewidencji instytucji, które mogą oferować Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK), podało towarzystwo.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Przed nami teraz szereg spotkań z przedstawicielami firm, które mają obowiązek wprowadzić PPK. Mamy bardzo dobre relacje zarówno z firmami, jak i kluczowymi pośrednikami, szczególnie z brokerami, przez wzgląd na mocną pozycję AXA w ubezpieczeniach grupowych oraz majątkowych ubezpieczeniach dla firm. Nasi partnerzy wiedzą, że jesteśmy solidną firmą. W PPK chcemy przede wszystkim konkurować jakością, ale przygotowaliśmy jednocześnie bardzo konkurencyjną ofertę. Liczymy więc na spore zainteresowanie. Chcemy być w czołówce firm oferujących PPK. Mierzymy w 10 procent udziału, z tym, że nie w całym rynku, a określonym przez nas segmencie. Strategia jest przemyślana do tego stopnia, że opłaty zapisaliśmy w statucie, a to oznacza, że się z tej deklaracji nie wycofamy. Nie będziemy pobierać opłaty za zarządzanie w 2019 i 2020 roku, a w kolejnych latach różnicujemy opłaty w zależności od udziału akcji między 0,3 a 0,5% - powiedział prezes AXA TFI Robert Garnczarek, cytowany w komunikacie.

AXA deklaruje, że zapewni pełne wsparcie dyrektorom HR, na których spoczywa największa odpowiedzialność za wdrożenie PPK, oraz prostą obsługę i edukację pracowników.

"Dostarczy też materiały informacyjne o PPK, przewodnik o oszczędzaniu na emeryturę, e-learning, a umowy i dokumenty będą pisane prostym, zrozumiałym językiem. W AXA zespół odpowiedzialny za wdrażanie PPK u przedsiębiorców stanowią osoby, które na co dzień realizują zadania związane z grupowymi ubezpieczeniami na życie. Są to ludzie z bardzo dużym doświadczeniem, którzy pracują tylko i wyłącznie z klientami instytucjonalnymi" - czytamy dalej.

Zespół AXA, który w pierwszej fazie będzie zajmował się wdrażaniem PPK liczy ponad 160 osób. Osoby te pracują w 33 oddziałach na terenie całego kraju, przez co firmy będą mogły skorzystać z ich bezpośredniej pomocy w krótkim czasie. Przy prowadzeniu PPK w kolejnych latach pracodawcy będą mieli wsparcie dedykowanego im doradcy z AXA, wskazano także.

AXA TFI jest częścią AXA, siódmej pod względem wielkości grupy ubezpieczeniowej w Polsce. Na koniec I kwartału 2019 towarzystwo zarządzało aktywami o wartości 6 mld zł. W ramach grupowych ubezpieczeń na życie AXA obsługuje ponad 10 tys. firmy i 400 tys. osób. Składka przypisana brutto na koniec 2018 r. z ubezpieczeń grupowych wyniosła 220 mln zł, a nowa sprzedaż wzrosła o 56% r/r.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz