Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BAH ma term-sheet z SurPrice Rent A Car ws. działalności w Czechach

0
Podziel się

BA Car Rental (w trakcie zmiany nazwy z Lobexim), spółka zależna British Automotive Holding (BAH), ustaliła w podpisanym z SurPrice Rent A Car term-sheet podstawowe warunki umowy franczyzowej na rynek czeski, podał BAH. Będzie to kolejny - po Polsce - kraj, gdzie grupa będzie miała wyłączność na prowadzenie działalności wypożyczalni aut pod marką SurPrice.

BAH ma term-sheet z SurPrice Rent A Car ws. działalności w Czechach
bEpLPnhN

"Intensywnie pracujemy nad dywersyfikacją biznesu grupy, a dynamiczny rozwój projektu wypożyczalni samochodów pod marką SurPrice jest jednym z naszych priorytetów. Jednym z atutów tego biznesu jest, przy posiadaniu odpowiedniego know-how i możliwości organizacyjnych, jego skalowalność. Chcemy dynamicznie zwiększać skalę prowadzonej działalności w tym obszarze, wykorzystując możliwości biznesowe tak w kraju, jak i poza jego granicami. Rynek czeski, z racji geograficznej bliskości i potencjału, jest dla nas atrakcyjny. Na tym jednak nie koniec. Aktywnie szukamy kolejnych lokalizacji zarówno w Polsce, jak i za granicą" - powiedział prezes Mariusz Książek, cytowany w komunikacie.

Według wstępnych uzgodnień, w pierwszej kolejności Grupa BAH uruchomi działalność przy lotnisku w Pradze. Ma to nastąpić jeszcze przed tegorocznymi wakacjami. W następnym etapie, najpóźniej do sezonu letniego 2020 r., powinny powstać oddziały przy lotniskach w Ostrawie i Brnie. Umowa franczyzowa na rynek czeski ma obowiązywać przez 5 lat z możliwością jej przedłużenia na kolejne pięcioletnie okresy, podano także.

SurPrice Rent A Car, podobnie jak w przypadku franczyzy na Polskę, oprócz marki, użyczy BAH know-how w zakresie prowadzenia i rozwoju sieci. Franczyzodawca zapewni dostęp do brokerów międzynarodowych oraz udostępni systemy IT i obsługi klienta, wyjaśniono.

bEpLPnhP

"W ramach rozwoju sieci wypożyczalni chcemy skupić się szczególnie na lokalizacjach lotniskowych, ponieważ jest to segment najszybciej rosnący i najbardziej dochodowy. Dynamika rozwoju lotów pasażerskich w Czechach jest podobna do tej obserwowanej w Polsce, a sama Praga to bardzo popularna destynacja zarówno turystyczna, jak i biznesowa. Dość powiedzieć, że praskie lotnisko obsłużyło w zeszłym roku prawie 17 mln pasażerów, czyli o zaledwie 1 mln mniej niż Okęcie" - dodał dyrektor zarządzający spółki Lobexim/BA Car Rental Grzegorz Czarnecki.

Tymczasem zakończył się pierwszy weekend działalności BA Car Rental w Polsce. Na pięciu krajowych lotniskach przeprowadzono prawie 150 operacji wydań i zwrotów samochodów. Przejmując odpowiedzialność za aktywny program franczyzowy, spółka otworzyła działalność dysponując na starcie ponad 200 samochodami. Zatrudniła 10 osób kierujących administracją, wprowadzaniem rezerwacji i obsługą klientów na lotniskach. Już w pierwszych dniach pracy z serwerów franczyzodawcy BA Car Rental (Lobexim) otrzymał zamówienia na ok. 1000 rezerwacji, a dodatkowo zrealizuje w najbliższych dniach kilkadziesiąt wynajmów dla klientów pozyskanych lokalnie, podał też BAH.

Jak podkreślił Czarnecki, spółka planuje szybki wzrost floty samochodów - trwają już rozmowy z dostawcami - oraz otwarcie jeszcze przed nadchodzącymi wakacjami oddziału przy lotnisku we Wrocławiu, a być może także w innych miastach.

"Po pozyskaniu dodatkowych samochodów zamierzamy obsługiwać na rynku polskim co miesiąc nie mniej niż 1 500 rezerwacji" - podsumował Czarnecki.

bEpLPnhV

Obecnie pod marką SurPrice działają wypożyczalnie w niemal 30 krajach w Europie i Ameryce Północnej. Najwięcej punków funkcjonuje w typowo wakacyjnych lokalizacjach nad basenem Morza Śródziemnego i Morza Czarnego.

British Automotive Holding to generalny importer, wyłączny przedstawiciel na Polskę oraz diler samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin. W ciągu ponad 15 lat działalności na rynku motoryzacyjnym spółka sprzedała na polskim rynku ponad 14 tys. samochodów. Spółka od 2008 r. jest notowana na rynku głównym GPW.

bEpLPniq
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)