Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
30.06.2020 13:11

Bank Pekao będzie przyjmował wnioski w ramach programu Dobry Start od 1 lipca

1 lipca rozpocznie się przyjmowanie wniosków w Banku Pekao w ramach rządowego programu Dobry Start, zwanego 300+, podał bank. Klienci będą mogli złożyć wniosek online za pomocą bankowości internetowej Pekao24.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W ramach programu Dobry Start dzieci otrzymują świadczenie w wysokości 300 zł na wyprawkę szkolną. Wsparcie przysługuje wszystkim uczniom do 20. roku życia, a w przypadku niepełnosprawności - do 24. roku życia, bez względu na dochód rodziny. Aby otrzymać dofinansowanie, należy wypełnić odpowiedni wniosek. Od 1 lipca klienci Banku Pekao mogą to zrobić wygodnie bez wychodzenia z domu. Wystarczy zalogować się do bankowości internetowej Pekao24 i w sekcji 'e-Urząd' wybrać wniosek Dobry start. Większość pól zostanie wypełniona automatycznie na podstawie danych z systemu banku - całość zajmie kilka minut" - czytamy w komunikacie.

Osoby, które wypełnią wniosek do końca sierpnia, otrzymają pieniądze do 30 września. Jeżeli natomiast złożą go między 1 września a 30 listopada, na świadczenie trzeba będzie poczekać do dwóch miesięcy. Klienci, którzy wolą wypełnić wniosek w sposób tradycyjny, będą mogli to zrobić od 1 sierpnia osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem poczty, podkreślono.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 203,32 mld zł na koniec 2019 r.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-07-2020

KinaNieprawda, dzisiaj otrzymałam komunikat,że pko obsługuje wnioski od 1 sierpnia.

Rozwiń komentarze (1)