Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|
aktualizacja

Bank Pocztowy ma tymczasowego prezesa. Jakub Słupiński znowu wypełnia lukę

2
Podziel się:

Od 10 czerwca pełniącym obowiązki prezesa Banku Pocztowego jest Jakub Słupiński. Zastąpił Roberta Kuraszkiewicza, który dwa dni temu zrezygnował z funkcji.

Bank pocztowy po raz kolejny musi szukać prezesa.
Bank pocztowy po raz kolejny musi szukać prezesa. (East News)

"Rada nadzorcza delegowała członka rady nadzorczej pana Jakuba Słupińskiego do czasowego wykonywania czynności członka zarządu Banku Pocztowego" - czytamy w komunikacie banku.

Będzie on pełnił obowiązki prezesa od 10 czerwca do dnia powołania nowego szefa zarządu. Choć bank zastrzegł, że będzie na tym stanowisku maksymalnie do 10 września 2020.

Wcześniej, prezes Banku Pocztowego Robert Kuraszkiewicz złożył rezygnację z funkcji w zarządzie. Weszła w życie 9 czerwca. Oficjalnie został powołany na to stanowisko w czerwcu rok temu.

Zobacz także: Stocznie ledwo zipią. Zachodnie przelewy i odbiory zatrzymane

Bank nie podał przyczyn odejścia Kuraszkiewicza. Wpisuje się ono w serię podobnych zmian na czele banków kontrolowanych przez państwo. Zaczęło się od zmian w Banku Pekao, gdzie pod koniec kwietnia rządy objął były wiceminister Leszek Skiba. Zastąpił na tym stanowisku Marka Lusztyna, który stanowiskiem nie zdążył się nacieszyć. Przejął je bowiem od Michała Krupińskiego pod koniec 2019 roku.

W połowie maja doszło również do zmiany na fotelu prezesa Alior Banku. W miejsce Krzysztofa Bachty weszła Iwona Duda. Pisaliśmy o tym w money.pl.

Jakub Słupiński jest w Banku Pocztowym już doświadczonym "pełniącym obowiązki prezesa". Pod koniec 2018 przez miesiąc kierował zarządem po odwołaniu Sławomira Zawadzkiego.

Słupiński będzie przez najbliższy czas odpowiadać za obszar zarządzania strategicznego i finansów. W CV czytamy, że założył i szefował (1988-1995) jednej z pierwszych, większych polskich firm komputerowych - Qumak (firma giełdowa). Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie nadzoru właścicielskiego, jako członek rad nadzorczych wielu spółek (zarówno z udziałem Skarbu Państwa, jak i prywatnych).

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Jacek
2 lata temu
Ale odprawę wziął jak odchodził i za zaległy urlop ?????????
Twój nick
2 lata temu
"Doświadczony zastępca"🤣🤣🤣🤣🤣 takiego zawodu nie było nawet za komuny