Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Beta Securities Poland planuje wprowadzanie kolejnych rodzajów ETF-ów

0
Podziel się:

Warszawa, 07.01.2019 (ISBnews) - Beta Securities Poland planuje wprowadzenie na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) kolejne instrumenty ETF, poinformował członek zarządu brokera Robert Sochacki.

Beta Securities Poland planuje wprowadzanie kolejnych rodzajów ETF-ów

"Chcemy wprowadzić kolejne po Beta ETF WIG20TR tego typu instrumenty, jak np. ETF oparty na indeksie mWIG40. Wydaje nam się, że takie fundusze też powinny znaleźć zainteresowanie" - powiedział Sochacki podczas spotkania z dziennikarzami.

Beta ETF - pierwszy w historii warszawskiego parkietu całkowicie polski fundusz inwestycyjny typu ETF (Beta ETF WIG20TR) - zadebiutował dziś na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie. Według prezentacji, broker zakłada również wprowadzenie ETF-ów opartych na mWIG40, WIG20 lev, WIG20 short, a także ETF [foreign] quanto.

"Polska konstrukcja prawna odróżnia nas od Luxora, a efektywność podatkowa od innych funduszy. Dajemy możliwość offsetu podatkowego z innymi inwestycjami, podczas gdy inwestycje funduszowe tego nie mają. Nie ma u nas także podatku od dywidendy. W kwestii handlowania naszym ETF na giełdzie oferujemy efektywność kosztową. Nasz ETF kosztuje 40 pkt bazowych - ta opłata za zarządzanie jest najniższa na rynku. Spread [różnica między ofertą kupna i sprzedaży] jest niższy, niż na akcjach i niewiele wyższy od kontraktów terminowych na WIG20. Chcemy żeby to było wyróżnikiem naszego ETF - spready znacząco niższe od rynku kasowego" - wskazał członek zarządu brokera.

Zaznaczył, że Beta Securities Poland chce stać się docelowo kolejnym obok DM BOŚ animatorem tego instrumentu.

ETF, czyli Exchange Traded Fund, to fundusz inwestycyjny notowany na giełdzie, którego zadaniem jest odzwierciedlanie zachowania się danego indeksu giełdowego. Jego funkcjonowanie jest regulowane przepisami unijnymi i krajowymi. Charakteryzuje się możliwością stałej (codziennej) kreacji i umarzania certyfikatów inwestycyjnych. Certyfikaty portfelowego funduszu inwestycyjnego zamkniętego, czyli w rozumieniu Regulaminu Giełdy tytuły uczestnictwa funduszu typu ETF, notowane są na warszawskiej giełdzie na zasadach analogicznych jak akcje, w szczególności można je swobodnie kupować i sprzedawać, a ich płynność wspierana jest przez animatora.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)