Notowania

finanse
26.02.2020 08:40

BGK: Chemet przejął aktywa Altifort GLI SAS we Francji

Chemet przy wsparciu kredytowym Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) w wysokości 6 mln euro, przejął aktywa należące do francuskiej firmy Altifort GLI SAS i stanie się wiodącym producentem zbiorników LPG na terenie Unii Europejskiej (UE), podał bank. Środki z kredytu zostaną wykorzystane również do rozwoju działalności Chemet GLI.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Po przejęciu nasza grupa skupia 4 zakłady produkcyjne, sieć centrów serwisowych LPG Chemet GLI Service na terenie całej Francji, sieć autoryzowanych magazynów Chemet S.A. w Polsce oraz sieć autoryzowanych dystrybutorów na terenie Europy, Azji i Afryki. Szacujemy, że w 2020 r. nasze przychody wyniosą 140 mln euro. Jesteśmy wiodącym dostawcą pełnej gamy produktów i usług dla rynku LPG oraz pozostałych gazów skroplonych na terenie Unii Europejskiej. Wierzymy, że wieloletnie doświadczenie i najlepsze praktyki stosowane przez GLI Service we Francji z powodzeniem będziemy wdrażać w pozostałych krajach Unii Europejskiej" - powiedział prezes Chemet Ireneusz Popiół, cytowany w komunikacie.

Jest to druga akwizycja z udziałem BGK we Francji, która jest jednym z najbardziej popularnych kierunków dla polskich przedsiębiorców, podano także.

"Wzmacniamy pozycję Polski i polskich firm za granicą. Jesteśmy z polskimi przedsiębiorcami w 69 krajach na 6 kontynentach i pomagamy im rozwijać biznes. Nasz misja jest tym bardziej ważna, że blisko co trzecia polska firma rozważa swój rozwój poprzez akwizycję" - powiedział dyrektor Biura Transakcji Zagranicznych w BGK Arkadiusz Zabłoński, cytowany w komunikacie.

Bank podał, że we Francji obecnych jest kilkadziesiąt firm, których skumulowana wartość inwestycji wyniosła na koniec 2017 roku 2,1 mld zł. W latach 2015-2019 polskie firmy dokonały 7 przejęć we Francji.

"W BGK zauważamy coraz większe zainteresowanie polskich przedsiębiorców inwestycjami kapitałowymi poza granicami Polski, tak w formie przejęć istniejących podmiotów, jak i inwestycji typu 'greenfield'. Przed polskimi przedsiębiorcami jest jeszcze dużo do osiągnięcia, biorąc pod uwagę mocne strony polskiego biznesu, takie jak umiejętność szybkiej adaptacji i znalezienia najlepszego sposobu na wejście na dany rynek. Obecnie, otwiera się wiele możliwości związanych z brakiem sukcesji w firmach rodzinnych w Europie Zachodniej" - dodał Zabłoński.

Chemet produkuje m.in. zbiorniki na LPG stosowane w instalacjach grzewczych, na stacjach paliw jako zbiorniki na autogaz. Firma intensywnie się rozwija i zwiększa swoją obecność na rynkach zagranicznych.

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju - jedyna taka instytucja w Polsce. Bank aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy kraju. Realizując strategiczne projekty rozwojowe, finansuje m.in. największe inwestycje infrastrukturalne, zwiększa dostęp Polaków do mieszkań oraz pobudza przedsiębiorczość polskich firm w kraju i za granicą. Jest inwestorem w funduszach, których aktywami zarządza Polski Fundusz Rozwoju.

Tagi: finanse, bankowość, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-02-2020

MarekTo swszystko piękne jest gratuluję p prezesowi udanych inwestycji isukcesów oby tylko w tym wszystkim pamiętał o tych którzy ten zysk wypracowują … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)