Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

BGK planuje przetargi obligacji na rzecz Funduszu Przeciw. COVID-19 7 i 28 X

0
Podziel się:

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) zakłada przeprowadzenie w przyszłym miesiącu dwóch przetargów sprzedaży obligacji BGK na rzecz Funduszu Przeciwdziałania COVID-19: 7 października zaoferuje papiery 5-letnie serii FPC0725, a 28 października - serii FPC0630, FPC0733 oraz ewentualnie nowej serii obligacji FPC, podał BGK.

BGK planuje przetargi obligacji na rzecz Funduszu Przeciw. COVID-19 7 i 28 X

"Przetarg zostanie przeprowadzony za pośrednictwem agenta emisji - Narodowego Banku Polskiego na zasadach analogicznych (stanowiących załącznik do każdego z odpowiednich listów emisyjnych) jak w przypadku obligacji skarbowych w zakresie sposobu (Skarbnet4) i terminów (godz. 11:00) składania zleceń, jak i późniejszego rozrachunku. Jedyna różnica dotyczy terminu ogłoszenia wyników przetargu, co nastąpi do godz. 12:00 (w przypadku obligacji skarbowych jest to 11:30). Przetarg zorganizowany zostanie w formule jednej ceny" - czytamy w komunikacie.

Po przetargu sprzedaży obligacje mogą być oferowane w ramach sprzedaży dodatkowej po minimalnej cenie zaakceptowanych ofert. W zależności od sytuacji rynkowej i zapotrzebowania Funduszu na środki możliwe są modyfikacje przedstawionego kalendarza, podano także.

Podstawą emisji obligacji jest ustawa z 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.

BGK to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski, współpracując ze wszystkimi instytucjami rozwoju jak PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP. BGK rozwija systemy poręczeń i gwarancji, mające na celu pobudzanie przedsiębiorczości. Jednym z ważnych zadań banku jest również wspieranie ekspansji zagranicznej polskich przedsiębiorstw. BGK zarządza programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej. Angażuje się w programy służące poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i dostępu Polaków do mieszkań.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)