Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

BGK sprzedał obligacje za 4,15 mld zł na rzecz Funduszu Przeciwdziałania COVID

0
Podziel się:

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) sprzedał 10-letnie obligacje serii FPC0630 o wartości nominalnej 4 148,453 mln zł, podał bank. Emisję przeprowadzono na rzecz Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, którego dysponentem jest prezes Rady Ministrów. Obligacje zabezpieczone są gwarancją Skarbu Państwa.

BGK sprzedał obligacje za 4,15 mld zł na rzecz Funduszu Przeciwdziałania COVID
(money.pl)

Przetarg po raz pierwszy został zorganizowany przez agenta emisji, którym jest Narodowy Bank Polski (NBP).

Popyt na obligacje wyniósł 4 148,453 mln zł, podano w komunikacie.

Jednostkowa cena emisyjna sprzedanych obligacji FPC0630 wyniosła 995,02 zł, a rentowność: 2,181%.

Podstawą emisji obligacji jest ustawa z 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, podano także.

BGK to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski, współpracując ze wszystkimi instytucjami rozwoju jak PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP. BGK rozwija systemy poręczeń i gwarancji, mające na celu pobudzanie przedsiębiorczości. Jednym z ważnych zadań banku jest również wspieranie ekspansji zagranicznej polskich przedsiębiorstw. BGK zarządza programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej. Angażuje się w programy służące poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i dostępu Polaków do mieszkań.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)