Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Biomed-Lublin pracuje nad lekiem na COVID-19. Ma umowę z wojskowym instytutem

50
Podziel się:

Biomed-Lublin w pracy nad swoim lekiem na koronawirusa będzie współpracował z Wojskowym Instytutem Higieny i Epidemiologii. Ma on m.in. specjalistyczne laboratoria do badań, którymi może się pochwalić tylko kilka podmiotów w Polsce.

Biomed-Lublin pracuje nad lekiem na COVID-19. Ma umowę z wojskowym instytutem
Naukowcy z Biomed-Lublin muszą teraz dokładnie zbadać lek, który być może dostaną w przyszłości chorzy na koronawirusa. (Pixabay)

We wrześniu Biomed-Lublin z wielką pompą ogłaszał: "Mamy lek na koronawirusa!". Teraz jednak musi minąć sporo czasu, aż produkt polskiej firmy zostanie z każdej strony przebadany.

Wiadomo, że praca wre. Świadczy o tym m.in. najnowsza informacja. Biomed podpisał umowę ramową z Wojskowym Instytutem Higieny i Epidemiologii im. K. Kaczkowskiego w Warszawie. Chodzi o współpracę w zakresie działalności badawczo-rozwojowej.

Współpraca miałaby dotyczyć w szczególności wypracowania strategii służącej wprowadzeniu na rynek produktu z osocza ludzkiego, zawierającego immunoglobuliny ludzkie, który posiadałby wskazanie w leczeniu i profilaktyce COVID-19 - wskazują przedstawiciele spółki.

Zobacz także: Żółte i czerwone strefy. Firmy mają problem

"Realizując umowę emitent współpracować przede wszystkim będzie z funkcjonującym w ramach struktur Instytutu nowoczesnym Ośrodkiem Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych w Puławach, którego misją jest identyfikacja szczególnie niebezpiecznych patogenów, które mogą stanowić broń biologiczną i który dzięki nowatorskim badaniom w dziedzinie toksykologii, radiobiologii, mikrobiologii i higieny środków spożywczych wniósł znaczny wkład w postęp nauk medycznych, biologicznych i weterynaryjnych" - czytamy w komunikacie.

Wojskowy instytut, z którym współpracę rozpoczyna Biomed, jest unikalnym w skali kraju miejscem badawczym. Ma m.in. kompetencje do prowadzenia na rzecz wojska oraz innych instytucji państwowych działalności badawczej i zapobiegawczej w zakresie przeciwdziałania chorobom wywołanym bronią masowego rażenia. Zarówno biologiczną, chemiczną jak i nuklearną.

Instytut posiada laboratorium trzeciej klasy bezpieczeństwa biologicznego (BSL-3), w którym można identyfikować i badać bakterie i toksyny wywołujące takie choroby jak: wąglik, dżuma czy cholera.

Obecnie w Polsce są dostępne tylko trzy laboratoria o tak wysokim stopniu bezpieczeństwa biologicznego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(50)
NICK
3 lata temu
Preparat z osocza w lutym bodajże wprowadzili do leczenia Chińczycy i w ciągu miesiąca wyciągneli z koronawirusa około70000 ludzi. Możesz wklepać :Chiny koronawirus i zobaczyć wykres. Dlaczego Europejska Medycyna potrzebuje na wprowadzenie tej metody leczenia tyle miesięcy czasu? Ta metoda znana jest od stu lat
ja wąż
4 lata temu
Szczepionki, więcej długu itd. Czego Wy nie rozumiecie?
ja wąż
4 lata temu
Żadneo polskiego leku nie będzie. Miały być tylko "nasze" szczepionki i będą! Mateusz ma dopilnować wyszczepienia!
pokorna 10
4 lata temu
ODMAWIAJCIE KORONKE DO MILOSIERDZIA BOZEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!JEZU UFAMY TOBIE !!!!!!!!!!!!!TYLKO W NIM LOSY SWIATA I KAZDEGO CZLOWIEKA !!!!!!!!!!!!!!!
pokorna 10
4 lata temu
ODMAWIAJCIE KORONKE DO MILOSIERDZIA BOZEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!JEZU UFAMY TOBIE !!!!!!!!!!!!!TYLKO W NIM LOSY SWIATA I KAZDEGO CZLOWIEKA !!!!!!!!!!!!!!!
...
Następna strona