Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BOŚ Bank: W tym tygodniu w centrum uwagi posiedzenie komitetu FOMC

0
Podziel się

W centrum uwagi w bieżącym tygodniu znajdzie się posiedzenie komitetu FOMC, uważają ekonomiści Banku Ochrony Środowiska (BOŚ).

BOŚ Bank: W tym tygodniu w centrum uwagi posiedzenie komitetu FOMC
bErNrgtN

"Bieżący tydzień będzie krótszym na wielu europejskich rynkach ze względu na czwartkowe święto Bożego Ciała. Najważniejszym wydarzeniem tygodnia będzie posiedzenie komitetu FOMC. W bazowym scenariuszu zakładamy, że dalsze poluzowanie polityki pieniężnej nastąpi w III kw., a póki co komitet skupi się na aktualizacji prognoz gospodarczych oraz analizie i dyskusji dot. potencjalnych działań. Taki scenariusz wspierają także publikacje lepszych danych ze sfery realnej oraz korzystne nastroje na rynkach finansowych" - czytamy w tygodniku banku.

Ekonomiści zwracają uwagę, że publikowane w minionym tygodniu dane makroekonomiczne były pierwszymi, wyraźniej wspierającymi oczekiwania ożywienia aktywności gospodarki globalnej już w trakcie II kw.

"Uważamy, że te informacje wraz z napływającymi informacjami dot. luzowania polityki pieniężnej i fiskalnej wspierają założenia silniejszego ożywienia aktywności w II poł. br., co powinno łagodzić skalę recesji w gospodarce globalnej i krajowej w całym 2020 r." - oceniono w raporcie.

bErNrguq
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)