Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Budimex zainaugurował budowę gmachu Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej

0
Podziel się:

Budimex, wraz z inwestorem - Politechniką Łódzką i finansującym - Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wmurował kamień węgielny w fundamenty budowy "Alchemium - magia chemii jutra" - nowego gmachu Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej, podał Budimex. Inwestycja uczelni o wartości 57 mln zł powstanie do końca września 2020 r.

Budimex zainaugurował budowę gmachu Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej

"Będzie to nowoczesny obiekt edukacyjny w Łodzi. Budynek będzie zarządzany przez system BMS (Building Management System) zwiększający m.in. efektywność energetyczną obiektu. Główną część budynku, który został zaprojektowany w konstrukcji żelbetowej płytowo-słupowej z zewnętrznymi ścianami żelbetowymi od północy i południa będzie stanowiło Audytorium na 500 osób, rozciągające się przez trzy górne kondygnacje z konstrukcją dachu wykonaną z drewna klejonego, wyposażone w najnowocześniejszy system audio-wizualny" - powiedział członek zarządu - dyrektor Budownictwa Ogólnego Budimex Radosław Górski, cytowany w komunikacie.

Budimex jest generalnym wykonawcą kontraktu i autorem projektów wykonawczych.

"To największy projekt inwestycyjny w zakresie rozbudowy infrastruktury realizowany obecnie przez Ministerstwo. Mamy znakomity potencjał naukowy i przemysłowy w zakresie chemii" - powiedział podczas wmurowania kamienia węgielnego minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Cała inwestycji to kompleks czterech obiektów, który został podzielony na dwa etapy realizacji. W ramach I etapu Budimex wykona projekty wykonawcze wszystkich branż i wybuduje północną część budynku czyli segment C oraz łącznik BC. Budynek posiada 5 kondygnacji nadziemnych i 1 podziemną. Ponadto w ramach I etapu znajdować się będzie Sala Senatu na ponad 100 osób, Dziekanat Wydziału Chemicznego oraz 17 sal wykładowych.

W części podziemnej będzie dostępny garaż i pomieszczenia techniczne takie jak rozdzielnie elektryczne, stacje transformatorowe, agregat prądotwórczy, węzeł cieplny i serwerownie. W budynek będzie wkomponowany także fragment budynku pofabrycznego Szaji Rosenblatta z XIX wieku. Drugi etap to w głównej mierze laboratoria dydaktyczne i naukowe, warsztaty i magazyny chemiczne. Budimex podpisał umowę i rozpoczął budowę w styczniu tego roku, a planowany termin zakończenia realizacji pierwszego etapu to 30 września 2020 r. Wartość inwestycji to 46 mln netto (57 mln złotych brutto), podano także.

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2018 r. miał 7,38 mld zł skonsolidowanych przychodów.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)