Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Celon Pharma zawarł ugodę z GSK i Glenmark ws. sprzedaży leku Salmex

1
Podziel się:

Celon Pharma, GlaxoSmithKline (GSK) i Glenmark Group zawarły ugodę w wyniki rozmów trójstronnych, podała spółka. Ugoda pozwoli Celon Pharma i Glenmark sprzedawać lek Salmex w Polsce i na wybranych rynkach europejskich, w uzgodnionym kształcie inhalatora bez ryzyka naruszania praw własności intelektualnej.

Celon Pharma zawarł ugodę z GSK i Glenmark ws. sprzedaży leku Salmex
bECSEXUB

Rozmowy trójstronne dotyczyły "pozwów wniesionych przez spółki z Grupy GlaxoSmithKline w związku z rzekomym naruszeniem znaków towarowych i praw autorskich do produktów inhalacyjnych w formie dysku firmy GSK, a także rzekomych działań nieuczciwej konkurencji przypisywanych Celon Pharma S.A. oraz Glenmark, w stosunku do leku Salmex, występującym pod nazwami handlowymi: Stalpex, Salflutin i Asthmex, na wybranych rynkach europejskich" - czytamy w komunikacie.

W wyniku ugody strony wycofają się z licznych postępowań sądowych dotyczących leku Salmex w Polsce i na rynkach europejskich objętych umową dystrybucyjną zawartą między Celon Pharma a Glenmark Pharmaceuticals Europe Limited, obejmującą: Czechy, Danię , Finlandię, Niemcy, Islandię, Irlandię, Włochy, Luksemburg, Maltę, Gibraltar, Holandię, Norwegię, Rumunię, Słowację, Szwecję i Wielką Brytanię, podano również.

W opinii zarządu spółki, dzięki zawartej umowie realizacja strategii sprzedaży eksportowej w 2020 roku i kolejnych okresach zostanie wznowiona.

bECSEXUD

Celon Pharma jest zintegrowaną firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych. Zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2016 r.

bECSEXVe
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Farmaceuta
2 lata temu
Celonpharma jednak nie jest producentem wyrobów biofarmaceutycznych ,po prostu spółka giełdowa .