Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ciech miał 62,59 mln zł zysku netto, 160 mln zł EBITDA w I kw. 2019 r.

0
Podziel się

Ciech odnotował 62,59 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2019 r. wobec 73,9 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Ciech miał 62,59 mln zł zysku netto, 160 mln zł EBITDA w I kw. 2019 r.
bDSwkMJh

Zysk operacyjny wyniósł 83,38 mln zł wobec 102,08 mln zł zysku rok wcześniej.

EBITDA na działalności kontynuowanej wyniosła 160,3 mln zł wobec 165,42 mln zł rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 952,71 mln zł w I kw. 2019 r. wobec 885,67 mln zł rok wcześniej.

bDSwkMJj

"Grupa wykorzystała lepszą koniunkturę na europejskim rynku sody kalcynowanej, a wyniki segmentów organicznego i krzemianowego były pod wpływem przeprowadzonych w ciągu ostatniego roku działań rozwojowych - m.in. przejęcia hiszpańskiej spółki Proplan. Spółka kontynuowała kluczowe inwestycje - finalizację budowy nowej linii do produkcji sody oczyszczonej w fabryce w Stassfurcie oraz przygotowania do rozpoczęcia budowy nowej warzelni soli w Niemczech. W każdym z obszarów produktowych Ciech prowadził działania mające na celu poszerzenie portfolio produktowego oraz ekspansję na nowe rynki" - czytamy w komunikacie.

"Pierwszy kwartał przyniósł poprawę sytuacji na podstawowych rynkach na których funkcjonuje Ciech. Wzrost cen i dobre perspektywy popytu na sodę kalcynowaną, oczyszczoną czy sól to optymistyczny prognostyk na przyszłość. Intensywnie pracujemy nad zmniejszeniem wpływu

niekorzystnych czynników takich jak wysokie ceny surowców energetycznych, certyfikatów CO2 czy ograniczania w produkcji. Wzrost wydajności i efektywności w naszym podstawowym biznesie jest dla nas obecnie priorytetem numer jeden - rozpoczęliśmy przygotowania do realizacji nowych projektów w obszarze energetyki, zakładających m.in. zmniejszenie śladu węglowego generowanego przez grupę i zwiększenie efektywności. Cały czas kładziemy nacisk na poszerzania portfolio produktowego i ekspansji na nowe rynki w pozostałych biznesach Ciech, co ma zwiększyć dywersyfikację źródeł przychodów i kontrybucję wysokomarżowych produktów do wyniku grupy" - powiedział prezes Dawid Jakubowicz, cytowany w komunikacie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2019 r. wyniósł 6,55 mln zł wobec 24,25 mln zł zysku rok wcześniej.

bDSwkMJp

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od 2005 r. Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie.

bDSwkMJK
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)