Notowania

technologie
14.08.2019 17:55

Cloud Technologies miało 1,6 mln zł straty netto w II kw. 2019 r.

Cloud Technologies odnotował 1,6 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej jednostce dominującej w II kw. 2019 r. wobec 0,7 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Strata operacyjna wyniosła 1,3 mln zł wobec 0,4 mln zł straty rok wcześniej. EBITDA w II kw. 2019 r. wyniosła -0,3 mln zł wobec -0,1 mln zł rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 9,7 mln zł w II kw. 2019 r. wobec 10,2 mln zł rok wcześniej.

"Za nami kolejny kwartał, na którego wyniki wpłynęła transformacja przeprowadzona w 2018 r. Obserwujemy rosnącą dynamikę sprzedaży danych i poprawę przychodów z najbardziej perspektywicznych i zarazem rentownych obszarów. Wpływ na mniejsze niż zakładaliśmy tempo tych zmian mają jednak w dalszym ciągu czynniki zewnętrzne, w tym przede wszystkim nowe otoczenie prawne i utrzymująca się na rynku niepewność po wprowadzeniu RODO, która w dalszym ciągu ogranicza zakup 3rd party data przez część naszych dotychczasowych partnerów" - powiedział prezes Piotr Prajsnar, cytowany w komunikacie.

W I-II kw. 2019 r. spółka miała 3,6 mln zł skonsolidowanej straty netto w porównaniu z 4 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 18,1 mln zł w porównaniu z 23 mln zł rok wcześniej.

"W pierwszym półroczu kontynuowaliśmy też liczne działania rozwojowe. W styczniu podpisaliśmy umowę zakupu licencji na platformę DSP, dzięki czemu z jednej strony zwiększyliśmy kontrolę nad rozwojem tego oprogramowania, a z drugiej będziemy mogli przetwarzać jeszcze większą ilość danych. W ostatnim czasie rozpoczęliśmy realizację projektów, na które otrzymaliśmy dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej. Nasza obecność na globalnym rynku i liczba przetwarzanych danych systematycznie rośnie. Aktualnie przetwarzamy ponad 44 mld anonimowych profili użytkowników internetu, analizowane dane pochodzą z 200 rynków świata, rośnie też udział danych mobilnych" - dodał prezes.

Cloud Technologies to warszawska spółka z segmentu nowych technologii, założona w 2011 roku przez Piotra Prajsnara. Zajmuje się Big Data marketingiem i monetyzacją danych. Cloud Technologies stworzyła jedną z największych na świecie hurtowni danych oraz platformę Big Data (DMP) - OnAudience.com. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2012 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz