Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
03.12.2019 13:09

Coca-Cola dołącza do 3. edycji programu MIT Enterprise Forum CEE

Warszawa, 03.12.2019 (ISBnews) - Coca-Cola dołącza do 3. edycji programu MIT Enterprise Forum CEE, skupiającego najlepsze startupowe technologie z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, podał koncern. Spółki systemu Coca-Cola w Polsce chcą wesprzeć w rozwoju młode firmy, które tworzą unikatowe rozwiązania w obszarze marketingu, nowych technologii oraz zrównoważonego rozwoju.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Startupy otrzymają pomoc w rozwoju biznesu w Polsce, a także będą miały szansę na pilotażowe wdrożenie ich projektu w kwocie do 200 tys. zł. Coca-Cola i MIT Enterprise Forum CEE będą przyciągać do Polski najlepsze startupowe technologie z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Dla firm systemu Coca-Cola to szansa na dotarcie do innowacyjnych rozwiązań, zaś dla startupów to możliwość współpracy z firmą, której produkty docierają do blisko 590 mln konsumentów w ponad 200 krajach" - czytamy w komunikacie.

"Świat stoi dziś przed ogromnymi wyzwaniami - takimi, jak problem z gospodarką opakowaniową, zasobami wodnymi czy zmianami klimatycznymi. Świadomi tego, jaką rolę odgrywają w gospodarce i społeczeństwie tak duże firmy, jak nasza, chcemy być częścią rozwiązań odpowiadających na obecne wyzwania. Ale żeby tego dokonać, musimy działać razem - z zaangażowanymi partnerami, którzy swoją kreatywność i przedsiębiorczość wykorzystują do tworzenia lepszej przyszłości" - powiedział general manager w Coca-Cola HBC Polska i Kraje Bałtyckie Jaak Mikkel, cytowany w komunikacie.

MIT Enterprise Forum CEE to akcelerator adresowany do startupów technologicznych z Polski oraz - od początku 2019 roku - do przedsiębiorców z pozostałych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Swoim zasięgiem obejmuje Polskę oraz czternaście państw regionu.

System firm CocaCola w Polsce składa się z dwóch spółek: CocaCola Poland Services Sp. z o.o. oraz CocaCola HBC Polska Sp. z o.o. CocaCola Poland Services jest spółką zależną The CocaCola Company, właściciela wiodących marek napojów bezalkoholowych, obecnych w ponad 200 krajach świata. Firmy z systemu CocaCola są liderem na polskim rynku napojów bezalkoholowych i zatrudniają ponad 2 015 osób. Od 2012 r. firmy zainwestowały w Polsce 728 mln zł. 92% produktów CocaCola dostępnych na polskim rynku produkowanych jest w polskich fabrykach, zaś 74% każdej złotówki wydanej na napoje Coca-Coli w Polsce zostaje w kraju.

(ISBnews)

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, rynek spożywczy, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz