Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chemia
23.04.2020 08:14

Daniel Obajtek został powołany na prezesa PKN Orlen na nową kadencję

Rada nadzorcza PKN Orlen powołała Daniela Obajtka na prezesa w okresie nowej wspólnej kadencji zarządu, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Minister Aktywów Państwowych działający jako podmiot uprawniony do wykonywania praw z akcji spółki należących do skarbu państwa, powołał w skład zarządu spółki pana Daniela Obajtka na nową wspólną kadencję zarządu rozpoczynającą się w dniu następnym po dniu wygaśnięcia obecnie trwającej wspólnej kadencji zarządu spółki, czyli po dniu odbycia się zwyczajnego walnego zgromadzenia spółki zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za 2019 rok" - czytamy w komunikacie.

Następnie rada nadzorcza spółki powierzyła Danielowi Obajtkowi funkcję prezesa PKN Orlen w okresie nowej wspólnej kadencji zarządu.

Daniel Obajtek jest prezesem i dyrektorem generalnym PKN Orlen od 6 lutego 2018 r. Wcześniej, od 2017 do lutego 2018 r., pełnił funkcję prezesa Energi. W latach 2016-2017 kierował Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Od lipca 2016 r. do lutego 2018 r. był członkiem rady nadzorczej spółki Lotos Biopaliwa.

Daniel Obajtek jest absolwentem Executive MBA organizowanego przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów i walidowanego przez IAE Aix-Marseille Graduate School of Management. Jest członkiem Rady Programowej Forum Ekonomicznego w Krynicy i przewodniczącym Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego, podano także.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Tagi: chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-04-2020

ZK590ale ten sołtys z Pcimia jest zdolny, sam nawet nie wiedział, że ma takie zalety.

23-04-2020

JolaWójtem Pcimia był najdłużej w swojej błyskotliwej karierze. Wstydzi się tego, że nie ma wzmianki?

Rozwiń komentarze (2)