Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
DSŁ
|
aktualizacja

Debiut GPW. Vercom przydzielił 5 mln akcji w IPO

0
Podziel się

Kolejna spółka szykuje się do debiutu na warszawskiej giełdzie. Vercom przydzielił już akcje w ofercie publicznej. Z ich sprzedaży pozyska 225 mln zł.

Debiut GPW. Vercom przydzielił 5 mln akcji w IPO.
Debiut GPW. Vercom przydzielił 5 mln akcji w IPO.
bEarmahx

Vercom dokonał przydziału 5 mln akcji w ofercie publicznej po cenie emisyjnej 45 zł, co oznacza, że wartość całej oferty wyniosła 225 mln zł, podała spółka. Stopa redukcji w transzy detalicznej wyniosła ok. 92,4 proc.

"Oferta Vercom objęła 4 000 000 nowo emitowanych akcji serii D, a także 1 000 000 akcji istniejących zbywanych przez założycieli, stanowiących 6,91 proc. kapitału spółki. Zgodnie z dokonanym przydziałem, w transzy inwestorów indywidualnych znalazło się 600 000 akcji, stanowiących 12 proc. sprzedawanych akcji, a pozostałe 4 400 000 akcji przydzielono inwestorom instytucjonalnym" - czytamy w komunikacie.

"Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim inwestorom za wzięcie udziału w naszej ofercie, za poświęcony czas oraz za zaufanie, dzięki któremu będziemy mogli wspólnie rozwijać spółkę Vercom w przyszłości. Jestem zadowolony z przeprowadzonego IPO, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno inwestorów instytucjonalnych jak i indywidualnych. Popyt w obu transzach był tak duży, że znacznie przewyższał dostępną ilość akcji" -skomentował prezes Krzysztof Szyszka, cytowany w komunikacie.

bEarmahz

W transzy detalicznej inwestorzy złożyli łącznie około 5,9 tys. zapisów na 7,9 mln akcji, w wyniku czego średnia stopa redukcji wyniosła około 92,4 proc.

Wartość całej oferty wyniosła 225 mln zł, a spółka pozyskała 180 mln zł, które przeznaczy w całości na akwizycje.

"W stu procentach zrealizowaliśmy nasz cel i pozyskaliśmy zakładaną kwotę, która umożliwi nam budowę pozycji lidera na rynku usług CPaaS w regionie CEE. Liczymy na długoterminową współpracę z inwestorami. Głęboko wierzymy, że dzięki środkom pozyskanym z IPO będziemy w stanie wspólnie budować wartość Vercom. Teraz koncentrujemy się na dogłębnej analizie i wyborze tych podmiotów, które najlepiej wpisują się w naszą strategię. Czeka nas bardzo intensywny okres, a pierwszych akwizycji należy spodziewać się w ciągu najbliższych miesięcy" - dodał członek zarządu Tomasz Pakulski.

Vercom tworzy globalne platformy komunikacyjne w chmurze (Communication Platform-as-a-Service - CPaaS), które umożliwiają firmom docieranie do klientów poprzez scentralizowaną platformę - za pomocą wielu, komplementarnych kanałów komunikacji (sms, email, push, komunikatory OTT). Obecnie z usług Grupy Vercom korzystają takie podmioty, jak Allegro, OLX.pl, Answear.com, Rossmann, Żabka, mBank, IKEA. Siedziba spółki mieści się w Poznaniu, natomiast biura zlokalizowane są w Warszawie, Pradze oraz Berlinie.

bEarmaia
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)